Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Milyen csillagegyüttállásnak...

Milyen csillagegyüttállásnak kell ahhoz történnie, hogy ilyen lányba botoljak?

Figyelt kérdés

Azt már az elején le szeretném szögezni, hogy relatíve hosszú lesz az iromány, előre is bocsánatot kérek azoktól akiknek ez kívül esik a komfort zónáján.


Már nagyon régóta fogalmazódik bennem ez a kérdés, hogy az én érdeklődési körömmel mégis hogyan fogok olyan párt vagy netán olyan barátokat találni akire vagy akikre azt tudnám mondani, hogy "na, vele/velük tényleg egy húron pendülök" (igen, tudom társkeresés kategóriába tettem a kérdést, viszont barátkozásra is nyitott vagyok amennyiben erre igény lenne)


Valahogy úgy hozta az élet, hogy minden is érdekel ami a korosztályom jelentős hányadát egyáltalán nem vagy rosszabb esetben nem is hallottak róla. Így amikor "csevegésre" kerül a sor egyáltalán nem érzem magam közéjük tartozónak, szimplán nem érdekel amiről beszélnek és ez vica-versa igaz. Persze be tudok szállni ezekbe a kommunikációs helyzetekbe különösebb gond nélkül, csak nem az én világom és hosszú távon eléggé kimerítő. (azért valljuk be, nem sok embert érdekel pl. egy disszertáció a második világháború haditechnikájának fejlődéséről és ez így is van rendjén, tisztában vagyok vele, hogy elég szélsőséges dolgok tudnak csak igazán lekötni/érdekelni).


Nade, megpróbálom röviden összefoglalni, mik is lennének ezek az érdeklődési körök amik annyi fejfájást okoztak nekem az évek során


Talán ami a legjobban meghatároz az az, hogy már egészen apró gyermek korom óta meglehetősen mérnöki beállítottságú voltam, gond nélkül ásom bele magam tankönyvekbe vagy nézek végig több órányi elemző videót amiből egy adott mechanikai kérdés megválaszolását várom. (Ez könnyen belátható, hogy az emberek tetemes hányadának ezek az információk jelentéktelenek, nem érdekli őket.)


Ebből adódik, hogy ami hadászat, főként fegyverek és járművek nagyon érdekelnek, gond nélkül ásom bele magam egy-egy fegyver vagy jármű fejlesztési folyamatába és áldozok feleslegesen sok időt ezekre a dolgokra...


Hatalmas kedvenc még az űrkutatás is a történetével együtt, kissé fájó belegondolni, hogy valószínűleg a mi generációnk alatt is stagnálni fog az egész...


Aztán ami a hab szokott lenni a tortán az a vegyészet, mindig is szerettem a kémiát, rengeteg dolog miértjét segített megérteni, na meg kiskori "én"-em hagyatéka, hogy elkezdtem foglalkozni pirotechnikával, még ha csak elméleti síkon is.


Jogosan felmerülhet a kérdés, hogy ha ilyen beállítottsággal rendelkezik valaki akkor biztos mérnöki irányba haladt és ha egyetemre/fősulira ment akkor ott biztosan talált hasonló gondolkodású embereket.

Na igen, csak a probléma ott kezdődik, hogy a kérdező orvosi irányba ment tovább, ott pedig nem túl jellemző az ő gondolkodásmódja.

Úgyhogy most itt tart, hogy az internet népéhez fordul és hátha összefut valaki hozzá hasonlóval, azt pedig már feltételezni sem meri, hogy az ellenkező nemet fogja erősíteni ez az illető.


19/F


2021. dec. 2. 16:20
1 2
 1/18 anonim válasza:
Abszolút nem vagy annyira veszett fejsze nyele, mint amennyire gondolod. Engem ezeknél jóval egyszerűbb dolgok érdekelnek, de azok se foglalkoztatnak senkit. Mérnök sok van azért ám, illetve orvosi témában is tudsz beszélgetni, ami megintcsak érdekes. Úgyhogy ne foss, nincs semmi veszve.
2021. dec. 2. 16:51
 2/18 anonim válasza:

Szia!


A kérdező (azaz Te :) ) miért nem mérnöki irányba ment tovább? A leírásod alapján annyira evidensnek tűnt volna. Egyrészt, szerintem ne érezd ezeket felesleges időtöltésnek, nagyon jó ha valaki ilyen érdeklődő a tudomány iránt, egyenesen ritkaságnak számít. A fogalmazásod is egy művelt, intelligens ember képét mutatja.

Az ismerkedést tekintve, talán a műszaki egyetemek bulijain, összejövetelein találsz hasonló érdeklődésűeket, esetleg különböző közösségi csoportokban. Írtad, hogy a kémia is nagyon érdekel, biztos, hogy az orvosi egyetemen van még ilyen ember (például a híres-hírhedt bikém órákon).

De felvetek még egy gondolatot: a párom és én teljesen más háttérrel rendelkezünk (IT és bölcsészettudomány), mégis előszeretettel hallgatjuk a másikat és tanulunk egymástól. Érdemes lehet ilyen irányból is megközelítened a dolgot, lehet találkozol egyszer egy olyan emberrel, aki semmit sem tud a jármű fejlesztésről, de akár órákon át hallgatna Téged.

Kitartást, biztos találkozni fogsz életed során sok értékes és érdekes lánnyal, nővel!

2021. dec. 2. 16:51
 3/18 anonim válasza:
Nekem szimpatikus az, ha valaki különösen lelkesedik valami iránt, témától függetlenül. Én is orvosira járok, tudom, hogy annyi tanulnivaló mellett nyilván nem a másodvilágháborús haditechnikán jár a hallgatók gondolata, de szerintem kifejezetten érdekes lehet egy másik megvilágításból hallani ezeket, mint egy töriórán
2021. dec. 2. 18:57
 4/18 anonim válasza:

Sok sikert jó lány megtalálásához. Én ismerkedtem festőművésszel, jogásszal, meg nemrég nemzetközi tanulmányokon lévő csajjal. Én nem járok egyetemre, de jóval olvasottabb, a világ iránt érdeklődőbb, érzelmileg nyitottabb voltam, mint ők. Azok a lányok, akik nem jártak egyetemre, nem is olvastak. És ritkán van, hogy aki nem olvas, az magától magas belső tudást épít - bár előfordulhat, egy barátom ilyen.

Annyit szenvedtem én is már a lányokkal, hogy lemondtam az ideális megtalálásáról, és csak a tudás keresésével törődöm, nem érdekel az utódnemzés sem.

2021. dec. 5. 20:12
 5/18 anonim válasza:
Engem a kriptók érdekelnek, na olyan nőt sehogyse fogok találni.
2021. dec. 13. 06:42
 6/18 NTBS válasza:
Elméletileg kevés az esélyed, de az életre mennyi volt az esély? Illetve nem feltétlenül kell, hogy a párod is tudja ezeket a dolgokat. Az enyém utálja a történelmet mégis imádja, amikor az asztalnál ülve el tudom röviden magyarázni mondjuk az ukrán-orosz konfliktust. Lányt bárhol találhatsz. Én még anno a vonaton is tudtam ismerkedni, pedig csak helyet kértem. És se gazdag, se kigyúrt nem voltam.
2022. febr. 18. 22:35
 7/18 anonim válasza:

Az én ismeretségi körömben több emberben is 1-1adott témáddal ki tudnál bontakozni.


Jómagam is az a típus vagyok, aki figyelmét számtalan dolog felkelti és sok időt szentel ezekre a dolgokra.


Sokszor bőségzavarom is van.


Nálam a domináns nagy érdeklődési kör a művészet s minden más olyan amely alkotási forma, legyen az szakma pl fogtechnikustól egészen a kárpitosig.


De vannak személyek, akikkel órákat vagy akár napokat is elfilózgatunk és az eszmefuttatástól a kultúrált vitatémákig mindent feszegetünk.


Ami bennem, mint érdeklődési körök gyűjteménye van, azokat én se találtam még meg 1 személyben, ám sok olyan emberre leltem, akik adott 1-1témát kennek-vágnak, mert pl arra szakosodott. Stb


Az ismeretség elég széles skálán mozog:13-86 évesek között.


30N

2022. aug. 19. 14:39
 8/18 Camorri válasza:

Esetleg arra gondoltál már hogy más dolgok felé is nyiss? Mármint szép és jó hogy ezek a Te érdeklődési köröd, de miért kell barátnak/társnak is ennek lennie az érdeklődési körének?

Szokás mondani hogy az ellentétek vonzzák egymást. Ha tisztelettudóan meg tudod hallgatni a másik dolgait, odafigyelsz rá, érdeklődsz az iránt is, akkor társat találni annyira nem is nehéz. Persze ehhez ki kell lépni a komfort zónából, ami neked a felsoroltak.

Barátnak meg tuti találsz sok ilyen embert! Csak keress kapcsolatokat hozzá!

2022. nov. 23. 10:27
 9/18 anonim válasza:

Ez akkor következhet be, ha a hold a jupiter meg a szaturnusz felvesz egy tökéletesen merőleges állást a földhöz viszonyítva és egyszerre megindulnak feléd.

És még egy olyan tökéletes dolognak kell bekövetkeznie, hogy pontosan az igényeidnek megfelelő lány áll közvetlen melletted. Akkor abban az utolsó pár percben a tiéd lehet és boldogan élhettek amíg meg nem haltok.

Eztán pedig felcsendül a Star Wars outro és meglátod Jar Jar Binkset, bebizonyosodik, hogy végig ő volt a leghatalmasabb sith nagyúr.

2022. dec. 1. 12:20
 10/18 anonim válasza:
Szerintem nem vagy ezzel annyira egyedül. Űrkutatás engem is érdekel, de főleg a csillagászat kvázi gyerekkorom óta. Fegyverek szintén valamennyire. Mérnöki dolgokat is érdekesnek találom. Biztons fogsz hasonló érdeklődésű lányt találni elöbb-utóbb. Lehet, hogy az ilyenekből kevesebb van, de nem lehetetlen összefutni egy hasonló gondolkodású és érdeklődésű leányzóval.
2022. dec. 2. 03:40
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!