Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Valaki ismerkedne egy kényszer...

Valaki ismerkedne egy kényszerbeteg beszédhibás félénk sráccal? 21/F

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 21:00
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Aki azt írta, hogy minden beszédhibán egyszerűen lehet segíteni az téved.

Volt egy haverom, aki dadogott, de nem pszichés eredetű, hanem fizikai probléma miatt, később nyelvműtétet csináltak rajta, ami után javult a helyzet, csak meg kellett szoknia, hogy most már ki tud ejteni olyan dolgokat amiket addig nem. Neki ez ingyenes volt, mert 18 alatti, de azt mondta 18 felett önköltséges a műtét és nem pár Forintba kerül. Szóval ha a szülők nem foglalkoznak néha a gyerek ilyen problémájával, később nagyon nehéz javítani rajta, legyetek megértőbbek. :)

2020. aug. 21. 12:03
 22/23 anonim válasza:
Tóth Edu is beszédhibás és rajta sem lehet segíteni.
2020. aug. 21. 12:05
 23/23 anonim válasza:

Én is 21 vagyok és pösze/beszédhibás. De, én elfogadtam magam olyannak, amilyen vagyok. Oda figyelek, hogy hogyan ejtem ki a szavakat, amikor egyedül vagyok hangfelvétel segítségével gyakorlok, felveszem és már hallom is, hogy min kellene javitanom és dolgozok is rajta. Mostanában inkább, akkor jön nekem elő, amikor ki kell állnom az osztály elé kiselőadást tartani vagy ha egy kisebb bulis összejövetelen kicsit becsicsentek.

Nekem, sajnos nincs lehetőségem logopédushoz járni, pedig szívesen mennék. Van egy csomó videó meg segítség neten is, ha gondolod néz utána.

Régen én is megakartam felelni mindenkinek, de egy idő után rájöttem, hogy így csak ki használnak. Szóval, azt tudom tanácsolni, hogy állj a sarkadra és add önmagad, amióta én is ezt csinálom, azóta csomó barátom van. A kényszerbetegségeket is le lehet győzni, nekem is volt 1-2 és legyőztem őket. Ez, mind csak a hozzáállás kérdése, hogy mennyire tudsz segíteni magadon. :)

2020. aug. 23. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!