Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak itt olyan 35-50 közötti...

Vannak itt olyan 35-50 közötti emberek, akik nem elsősorban abban látják a barátkozás lényegét, hogy online írjunk egymásnak heteken át?

Figyelt kérdés
Nekem igényem van a beszélgetésre, később a személyes találkozásra is.

szept. 23. 21:57
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
Az élő beszéd közvetlenebb és gördülékenyebbé teszi a másik megismerését, én is mihamarabb a telefonálást tartom célszerűnek.
szept. 24. 07:38
 22/27 anonim válasza:
Ezért jó tisztázni az elején ki hol lakik. Én is a személyes találkozást preferálom. Bp.
szept. 24. 09:17
 23/27 anonim válasza:

Ugyan nem vagyok célközönség, mert 55 vagyok, de az élő beszédet, 3D-ben , semmi nem pótolja.

Főleg, ha még azonos helyen is élnek az illetők.

Találkoztam már innen szintén pestivel, és én is utaztam Kecskemétre,Győrbe, Esztergomba pedig csak egy jó beszélgetés és egy közös kaja volt a program.

Ma már ezek nyilván nem mennének, mert sokan a másik kerületbe sem utaztatják el a netes világhoz szokott hátsójukat.


F

szept. 24. 10:09
 24/27 A kérdező kommentje:
#23-as válaszoló, kérem, írj privátban.
szept. 24. 10:42
 25/27 anonim válasza:

Kérdező hány éves vagy?

Férfi vagy nő?

szept. 24. 13:08
 26/27 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, 40-es éveim elején járok
szept. 24. 13:12
 27/27 anonim válasza:

40-es nő vagyok én is, valahol megértelek kérdező, de én inkább ebben is s fokozatosságban és a proaktivitásban hiszek.

- fontos a lakhely, tényleg 40 felett ne az üzenetek mappát kelljen hetekig lesegetni- egyik oldalon, másrészt nekem pl az is frusztráló lenne (és itt sajnos volt ilyen), hogy valaki írt pl nap közben és estére, mire olvastam, már 3 üzenet jött, de ez az igénytelen szia-mizu-márnemisválaszolsz színvonal, miközben azért bővebb magyarázatra nem szorul, hogy 1-2 üzenetváltás nem jogosítja fel számonkérésre és akivel én ismerkednék, annak nem meglepő a munka világa sem.

- nem vagyok a végtelenségig írogatás híve, ha valaki normálisan megszólít, akkor én igyekszem kommunikatív, kedves lenni, de azért ennek az éremnek meg az a másik oldala számomra, hogy ha valaki itt nem bír 1-2 napig pár értelmes, összetett mondatot megosztani magáról, de 40 felett is tényleg ilyen igénytelen rapidüzenetekkel bombáz, hogy “insta?”- attól mit is várhatnék telefonon vagy személyesen.

Valahogy én annak örülnék, ha már az elején azt érezhetném, hogy odateszi magát, nem vekeng azon, hogy 1-2 napig ez egy lehetőség, ami összehozhat minket, ha már az életben nem találkoztunk pl. a fővárosban. Odateszi magát aktivitásban, bizalomépítésben, kommunikációban, nem kell kihúzni belőle olyan általános dolgokat, mint pl a lakhelye vagy a foglalkozása (és nem paranoid annyira, hogy abból, hogy érdekel, mivel telik az ébrenléte fele-harmada, nem az anyagi helyzete, inkább az érdeklődése, szellemi szintje stb. érdekel és értékeli is ugyanezt tőlem).

- ha van pár közös pont, akkor meg igen, szerintem szerencsés áttérni pl telefonra, azt azért jól lehet vezetés közben vagy otthoni teendő közben is használni pl. Én nő létemre nem rettegek megadni a telefonszámom (a munkáltatómnak, a navnak és a rendőrségnek is megvan, ha kell), de azért ne egy követelőzés meg pusholás eredménye legyen, hanem egy lépés, hogy de jó lenne ezzel az emberrel beszélgetni, olyan szimpatikusnak tánt az elmúlt 1-2 napban!

Szerintem minden szinthez (itteni megszólítás, pár üzenet vagy emailváltás, telefon stb.) a jó értelemben oda kell tennie magát az embernek, nemtől függetlenül. Én ezt a fajta igényességet vagy nagylelkűséget (hogy igen, áldozok rád az időmből esetleg akkor is, ha később nem lesz közös pont, megelőlegezem neked azt, hogy nem egy tanulatlan szia-mizu-t meg tőmondatokat dobálok össze, ha már megszólítottál stb) nagyon hiányolom általában az online térben.


A személyes találkozóra is két felnőtt ember szerintem sort tud keríteni 1-2 héten belül, ha akar. Budapesti vagyok, számtalan emberrel találkozom akaratlanul is a közlekedésben, vásárlás során, szóval aki nőként pl megerőszakolástól retteg egy délutáni kávé során, az zárkózzon be jó alaposan és nem való neki emberi kapcsolat.

Nyilván nem éjszaka, parkerdőben meg a másik lakásán kell szexrandizgatni, de kávézni az ember a rokonaival, kollegáival is szokott… hangulatot, kedvet teremteni ehhez meg épp az előtte levő beszélgetésekkel lehet.

szept. 24. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!