Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan legyek extrovertált?

Hogyan legyek extrovertált?

Figyelt kérdés
Szívesen ismerkednék más emberekkel, de nem merek odamenni, mert attól tartok, hogy mit gondolnak rólam, és nem is tudom, hogy mit mondanék neki. Próbálom magamba beszélni, hogy mindegy mit gondolnak rólam, és ez néha sikerül. Beszélgetés közben is szoktam izgulni, nem tudom miért, és ilyenkor általában helyeselek olyan dolgokon is, amiket nem úgy gondolok. A másik meg, nem mindig merek mondani valamit, mert félek hogy hülyeség, vagy értelmetlen, és ilyenkor inkább csöndbe maradok. Ezen hogyan tudnék változtatni?

2022. szept. 28. 21:13
 1/10 anonim válasza:

Extrovertáltnak (meg introvertáltnak) születik az ember.

DE egy introvertált is oda mer menni másokhoz, tud beszélgetni velük, vannak barátai, szociális kapcsolatai, egyedül az a különbség, hogy szeret több idöt tölteni egyedül is.


Ami veled a gond, az nem az, hogy introvertált vagy, hanem gátlásos, és ez teljesen más téma.

2022. szept. 28. 21:17
 2/10 A kérdező kommentje:
És ezen hogy változtathatnék?
2022. szept. 28. 21:18
 3/10 anonim válasza:

Ezeken lehet változtatni, de attól még nem leszel extrovertált.

A legkönnyebb, hogy összeszeded a bátorságod és odamész valakihez. Teljesen mindegy kihez és mit mondasz, csak próbálj meg beszélgetni vele pár mondatot. Elsőre lehet nagyon nehéz lesz számodra, de minél többször megteszed, annál inkább megszokod és egyre kevésbé lesz félelmetes. Túl kell esni rajta, máshogy ez nem megy. Amíg nem lépsz ki a konfortzónádból, nem fog menni varázsütésre.

2022. szept. 28. 21:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Esetleg tudnál pár példa mondatot írni, hogy mit mondak? Mert most semmi olyan nem jut eszembe, amiből jól indulna egy beszélgetés.
2022. szept. 28. 21:24
 5/10 anonim válasza:
Nem értek egyet a válaszolóval egy részben. Jókat ír, hogy miket kéne tenned, de nem teljesen igaz, hogy ki milyennek született. Engem a körülményeknek köszönhetően mindig is elnyomtak, bántottak, ami miatt introvertált lettem. De azóta a gimiben és most az egyetemen is fontos embernek érződök, fejben rendbe raktam magam (megtaláltam ki vagyok, mik a hibáim, hogy javíthatnám ki) és bumm, máris extrovertált vagyok. És ezt nem úgy mondom, hogy csak én kijelentem mert hú de nagy szaki vagyok, hanem tesztek is bizonyítják ezt. Régen tövig introvertált voltam, 2 éve 55-45%-ban már extrovertált voltam, mostanában meg átlag 75-25%-ban vagyok extrovertált. Úgyhogy igenis lehetséges változni, de ezt fejben kell eldöntened. Ha szeretnéd írhatsz priviben és segíthetek tippekkel, mert ez mindenkinél egyedi.
2022. szept. 28. 21:32
 6/10 anonim válasza:
Szituációfüggő, de ne stresszelj rá, nem az a lényeg, hogy rögtön hosszú és jó beszélgetés szülessen, elsőre már az is siker, ha képes vagy kimondani pár értelmes mondatot. Ne támassz nagy elvárásokat, mert csak mégtöbb szorongást fog kiváltani. Keress valakit, aki szimpatikusnak tűnik és épp nem siet valahova és szólítsd meg. Ha 3 mondatot beszéltek, akkor annyit, most nem ez a lényeg, csak le kell küzdened a félelmed, hogy megszólíts valakit, majd csak utána követlező lépésként jön az, hogy hosszabban tudj beszélgetni szorongások nélkül.
2022. szept. 28. 21:36
 7/10 anonim válasza:
Gyakran keverik, de ez nem introvertáltság/extrovertáltság hanem szociális szorongás.
2022. szept. 28. 21:41
 8/10 anonim válasza:

5-ös, én nem az első válaszoló vagyok, de egyetértek vele, ez valóban veleszületett dolog és nem változik. Aki introvertált, az az is marad, csak max megtanulja jobban kezelni a szociális dolgokat, amik alapból nehézséget okoztak neki korábban. Illetve bár sokan rosszul használják a fogalmakat, de egy introvertált nem feltétlenül aszociális, neki is lehet baráti köre, akikkel jól érzi magát és simán lehet, hogy velük nagyon is beszédes, egyszerűen csak arról van szó, hogy neki kell az egyedüllét is a felöltődéshez és inkább a kisebb társaságokban érzi jól magát, a nagyobbaknak kevésbé.

Azért veleszületett dolog, mert nagyon leegyszerűsítve arról van szó, hogy egy bizonyos hormonszint felel azért, hogy kinek milyen az ingerküszöbe és akkor érzi jól magát valaki, ha épp az optimális tartományban van. Ha ehhez képest túl kevés inger éri, akkor unatkozik, ha túl sok, akkor meg "túlterhelődik". Csak ugye nem mindenkinek ugyanaz az optimális, ebből adódik a különbség. Akinek alacsonyabb, ők az introvertáltak, akinek magas, az pedig extrovertált (ez persze egy skála, nem csak olyan van, hogy alacsony vagy magas, hanem különböző szintek). A hormonszint nem változik természetes úton, ezért is veleszületett dolog. (Ideiglenesen alkohol vagy drog hatására amúgy kitolódhat, ettől is van, hogy pl. az alkohol oldja a gátlásokat.)

A te esetedben nem arról van szó, hogy megváltoztál volna, csak a körülmények belekényszerítettek valamibe és ha te ez alapján töltesz ki egy tesztet, főleg ha csak egy leegyszerűsített online tesztet, akkor persze, hogy nem valós eredményt fogsz kapni, csak az akkori állapotodat tükrözi. Megfelelő önismeret nélkül gyakori, hogy fals eredményeket adnak a tesztek, de ez nem azt jelenti, hogy valakinek változik a típusa.

2022. szept. 28. 21:57
 9/10 anonim válasza:

Általában pont az extrovertáltak között van a több szociálisan szorongó, hiszen nekik belső igényük lenne a társaságra, ismerkedésre, emberek között lenni, de a szorongásuk miatt nem megy, emiatt még jobban szoronganak, hogy ne égjenek be, mert az egyet jelent a "törzsből való kitaszítottsággal", ősi félelem.


A valódi introvertáltak sokkal inkább belső-fókuszúak, ha nem is szélsőséges "mindenki hülye csak én a helikopter" értelemben, de kevésbé hatja meg őket ki mit gondol róluk, kevésbé mások szemében határozzák meg az önértékelésüket, sokkal inkább a saját belső értékrendjük alapján.


Emiatt viszont a szociális szorongásuk a többségnek rejtve marad, mert a társas kommunikációjuk egyébként is a formális dolgokra korlátozódik, ami muszáj, társadalmilag bele van kényszerítve, így ha anyuci nem végez el helyette mindent, akkor beleedződik. Akinek viszont igen, ott szoktak súlyosabb mentális problémák lenni, mert mivel igénye sincs arra, hogy széles, felszínes baráti kört ápoljon, teljesen elszigetelődik mert ha fiatalon nem alakított ki szoros kötelékeket, akkor később már egyre nehezebb lesz. Végül a belső-fókusz ténylegesen elindul "mindenki hülye, csak én a helikopter" irányba, mivel teljesen egyedül van, hiányoznak a viszonypontok az életéből.


Ezt hívják társas magánynak, amikor hiába vannak emberek körülötted, senki nem ért meg, senkinek nem adsz a szavára, legbelül lenézed és megveted őket, talán utálod is, de a rokonait, kollégáit és szomszédait nem válogathatja meg az ember.

2022. szept. 29. 06:10
 10/10 anonim válasza:
Gyakorolj kulonbozo élethelyzeteket alvas elott vagy ebredes utan
2022. szept. 30. 05:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!