Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » 22 évesen meg lehet szabadulni...

22 évesen meg lehet szabadulni a szégyenlősségtől?

Figyelt kérdés

Borzasztóan szégyenlős vagyok és visszahúzódó, ez rengeteg jó dolgot elvett tőlem az életből néha meg is óvott... Volt pár próbálkozásom a leküzdésére és ha volt is egy kis eredménye mindíg visszaestem az eredeti szintre. Régebben elkönyveltem azzal, hogy majd kinövöm, de nem lett így, lassan már nem is érdekelnek az emberi kapcsolatok, de legalább jó volna normálisan köszönni valakinek, vagy megszólítani valakit anélkül, hogy azt érezzem, hogy biztos rosszul csinálom.

Elsősorban a hasonló helyzetben levőknek vagyok kíváncsi a tapasztalataira, de ha van valami tanácsod számomra ami segíthet azt megköszönöm. 22/f


2021. nov. 2. 10:15
1 2
 1/11 anonim válasza:

A te korodban én is ilyen voltam.

Ma pedig már telibeszarom mindenki véleményét, sőt, átestem a túloldalra. Pl. a főnökömnek is kifejtettem, hogy ha itt vagy is ugyanúgy fogok pihenni, cserébe ha távol vagy sem pihenek többet. A boltban meg a falhoz csapom a kocsikat, amiket az út közepén hagynak, ha nem tetszik, ordítok... Ma már szinte üldözöm az érzelmek leplezését.


F/29

2021. nov. 2. 11:04
 2/11 anonim válasza:
Szívemből szóltál 1-es! Én is átestem a túloldalra. Pl. Ha kóstólgatottak munkahelyen kihívtam bunyozni. Van hogy nyilvános helyen fingok stb. 😁
2021. nov. 2. 12:17
 3/11 anonim válasza:

próbáld mantrázni hogy ők is csak emberek

én is ilyen vagyok még 25 évesen is nagyon nehéz

2021. nov. 2. 12:20
 4/11 anonim válasza:
Minden csakis a fejben dől el.
2021. nov. 2. 14:04
 5/11 anonim válasza:

Vannak olyan csoportos terápiák, ahol együtt gyakorolhattok. Én régen attól féltem, hogy hülyeséget fogok beszélni. Azóta rájöttem, hogy a legtöbb ember hülyeséget beszél, nem vagyok feltűnő köztük.

Gyerekkel is szégyenlős vagy? Kezdhetnéd pl velük a gyakorlást. Ha jó vagy nyelvekben vagy informatikában, korrepetálj kisgyerekeket. Mellettük lehet oldódni.

2021. nov. 2. 14:20
 6/11 anonim válasza:
Az egészséges szemérem nem szégyenlősség.
2021. nov. 2. 16:14
 7/11 anonim válasza:
Szerintem ezzel nincs semmi gond.
2021. nov. 2. 16:15
 8/11 anonim válasza:

Régebben én is ilyen voltam most próbálom megtalálni önmagam. Talán ez az embereknek is köszönhető akik körülvesznek.


22/l

2021. nov. 2. 23:55
 9/11 anonim válasza:
Egy idő után rájössz arra, amit az egyes kifejtett
2021. nov. 3. 09:41
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, de úgy érzem, hogy ezen az egy téren fejlődtem, tehát ha valakinek valami baja van velem akkor nem hagyom annyiban, sőt félek is magamtól olyankor. Viszont iszonyatosan jó érzés valakinek odamondani néha...

A gyerekekkel jól elvagyok, legalábbis az unokatestvéreim példaképe vagyok :)) Azt is észrevettem, hogy egyik sem olyan szégyenlős mint én voltam anno gyerekként, na de megyek tovább és próbálkozok, elvégre még egy élet áll előttem.

2021. nov. 3. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!