Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan építsünk ki egy jó...

Rolikaki04 kérdése:

Hogyan építsünk ki egy jó osztályközösséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem! 10. évfolyamos tanuló vágások és az osztályom nagyon szét van esve. Próbáltam/próbáltunk már összemelegedni de, mindig szétestünk. Nem tudom mit kéne csinálni és egyre rosszabb, kérlek segítsetek. Van valami tippetek mivel lehetne összehozni az osztályt?

Segķtségeteket előre is köszönöm.



2021. febr. 11. 00:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
Bujjatok össze
2021. febr. 11. 00:17
 2/13 anonim válasza:

Nálunk vicces, de a folytonos balhék és házifeladatok hoztak össze a csapatot. Kezdjetek el érdeklődni egymás iránt. Írjatok random az oszi csoportba, -beszélgessetek a napotokról. Járjatok el valahova. Mi például hétvégenként összeülünk valakinél és társasozunk. Soha se lesz az, hogy mindenki egyformán akarja az osztalykozosseget. De ha már egy kiscsapatot sikerül összehozni, akkor előbb utóbb az -bővülni fog. Nincs sok időnk egymásra, de tudom, hogy barmi lesz, az osztályomra mindig számíthatok. Építsetek ki ezt a tudatot magatokban, majd egymásban. Sok sikert kívánok nektek.


Üdvözlettel:

Egy tizedikes osztály büszke tagja.

2021. febr. 11. 00:18
 3/13 anonim válasza:

A vágások gondolom vagyok akart lenni , csak vagy elíródott, mert elkalandoztál, vagy valami autokorrekt volt.



Szerintem jól vagytok úgy klikkesen (már ha legalább klikkek vannak, és klikkenként összetartotok); tehát mindenki mindenkivel úgy sem tud barátkozni, mert annyira különbözőek vagytok.


Pl vannak olyan emberek, akik beképzeltek, nekik is szokott egy kis klikkük lenni, de a klikkjükön kívül mások nem szívesen barátkoznak ővelük.


Pl hangosan vihorászós beképzelt libuskák, akik mindenáron a középpontban szeretnének lenni, és menőnek hiszik magukat; vagy pl nemtom, hogy létezik-e pl mindenkit és mindent kritizáló osztálytársad aki beleköt mindenbe is; vagy pl egy nagyon számítógépes-informatikus agyú gyerek nem feltétlenül tud elbeszélgetni egy barbibabás csajjal, vagy egy metál arccal mondjuk, akinek a zene az élete; vagy pl egy autószerelős egy fizikus-kémikus, vagy akármilyenes típusú, beállítódású emberrel; vagy pl tehát mondjuk az is zavaró lehet; hogy két ember pl nem értik egymást, mert mondjuk nem azonos az IQ-szintjük, és egyik mondjuk pl túl hétköznapian fogalmaz, másik meg pl túl szakszavasan; vagy pl az egyik azt érzi, -most tehát pl szakszavak nélkül, tehát hogy mondjuk ugyanúgy, ugyanazt a nyelvet beszélik minden tekintetben, de szal mondjuk az egyik azt érzi , hogy "fú, b@sszus, hát ez tök buta, ez totál nem ért engem, ővele én nem tudok beszélgetni". Meg pl lehet,hogy valaki elkényeztetett; és akkor pl rá akar szállni valakire, mert elképzeli,hogy ők most "legjobb-barinők lesznek", és akkor pl az egyik lehet,hogy akár kedvesebb lenne, de mindig ott van mellette a másik , akivel nem tudsz azonosulni, vagy közösséget vállalni, tehát ha mindig ott van körülötte; vagy pl egyik alapból jófej, de a másik elviszi tökmás irányba; egyik pl valami rózsaszin nyuszikkal, kiscicákkal teli álomvilágban él, ő pl csak cuki dolgokról hajlandó beszélni, másik meg pl csak a divatról; a harmadik meg nemtom, mit akartam írni; vagy valakikkel csak pl felszínes témákról lehet beszélgetni, de úgy igazából, komolyabban, mélyrehatóbban, mélyreszántóbb gondolatokkal/ról nem (vagy mert nem tud, vagy mert nem is akar)


na mindegy, szal mindenki különbözik; vagy legalábbis sokan, és aki pl nem tartozik egy adott csoportba, azt erőszakkal nem lehet belepréselni egy adott csoportba; tehát nem feltétlenül szerethet mindenki mindenkit.


Remélem,mindent jól írtam, és bocsi, ha írtam valami olyat, amivel megbánthattam valakit;

2021. febr. 11. 00:32
 4/13 anonim válasza:
Mi elmentünk a mekibe az osztállyal.
2021. febr. 11. 08:07
 5/13 anonim válasza:
Ez a kérdés alatt miért nem lehet a kommenteket le/felpontozni?
2021. febr. 11. 10:40
 6/13 anonim válasza:

"Ez a kérdés alatt miért nem lehet a kommenteket le/felpontozni?"

Azért mert az ismerkedés-kategóriában van; és ez a kategória ilyen szubjektív, ilyen egyénfüggő; tehát ahol pl ismerkednek, ott nemnagyon van értelme feltétlenül föl-le pontozásnak. Régen amúgy nem volt konkrétan ilyen kategória, és az ismerkedős-témájú kérdéseket törölték; és akkor tehát gondolom, ezt közkívánatra hozták létre, ami tök jó. Tehát pl olyat nem lehet,hogy valaki bemutatkozik; hogy Jenő vagyok, 27, és szeretek horgászni; és akkor lepontozza a bemutatkozását.

2021. febr. 11. 13:15
 7/13 anonim válasza:
Mi egynapos kirándulást szerveztünk. Az segített.
2021. febr. 11. 13:40
 8/13 anonim válasza:
Mi anno hetente kétszer lerészegedtünk és belekötöttünk idegen csoportokba.
2021. febr. 11. 16:52
 9/13 anonim válasza:
Mindenki üljön olyasvalaki mellé, akivel még nem, vagy csak keveset beszélgetett. A telefonokat meg adjátok le a portán.
2021. febr. 12. 08:13
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon hálás vagyok, megpróbálom kihozni a legtöbben az osztályból.

Köszi.:)

2021. febr. 12. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!