Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan kezeljem a kiközösítő...

Hogyan kezeljem a kiközösítő magatartást a lányom, lányomék esetében? Esetleg ajánlanak valaki filmet a témában?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a kislányomék kiközösítenek egy másik kislányt. Nem tudatos, még fiatalok, és szerintem nem is tudják, hogy ez már kiközösítés. Mikor az utcán 3-4 lány összetalálkozik a suliba menet, akkor ők egymásnak köszönnek és beszélgetnek, de ennek a bizonyos kislánynak egyikük sem hajlandó még köszönni sem. Nem akarnak hozzá odamenni, ha csak ő van ott. Pedig a lányom padtársa, és szokott róla kicsit mesélni, mégpedig azt, hogy olyan félénk kislány, hogy nem barátkozik senkivel.

Szóltam a lányomnak, hogy köszönjön x-nek, és teljesen ellenkezett, hogy nem. És akkor láttam, hogy a többi lány sem vesz róla tudomást. Még nem szóltam a témáról, fel akarok készülni. Gyűlölöm a kiközösítést, úgyhogy nem akarom szó nélkül hagyni. De a túlzott beleszólástól is a hideg ráz.

Még oviban volt az öltöző szomszédja aspergeres. Furcsán viselkedett, lányom mindig idegesen, szeretet nélkül kezelte. Véletlenül szembejött egy film, amiben egy aspergeres kislány mutatta meg, hogy ő hogy érzi magát a suliban, oviban? nem emlékszem. Lányom megnézte velem, és beszélgettünk a Kisfiúról, hogy ő más, és nem gonosz, csak máshogy működik. Többé sosem bántotta, megértő volt vele, sőt, még volt, hogy hívta játszani is, ha nem volt kivel játszania.

Most is szeretnék némi változást a kis osztálytársnőjénél. EGy szép, kecses, félénk kislányról van szó, nem értem, miért közösítik ki.



2020. szept. 23. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Engem is mindig kiközösítettek, szerintem erre nincs épeszű magyarázat. Van egy vezér és ő a legnépszerűbb a gyerekek között, neki akarnak megfelelni. Ha ehhez az kell, hogy ezt a kislányt közösen utálják, akkor ezt fogják tenni. Valahogy a vezérgyerek attitűdjét kellene megváltoztatni a kislánnyal szemben, úgy a társak viszonyulása is másképp alakulna.
2020. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy akit a lányom a te szavaddal szerintem vezérgyereknek tarthat (valószínűleg) ő a lányomon és harmadik barátnőjükön kívül mással nem igazán barátkozik, tehát nem gondolom, hogy a többi lányra, (akiket láttam, hogy nem köszöntek a kislánynak) hatással lenne. Olyan 3-4-es klikkek vannak, meg ez a kislány külön.


Amúgy máshonnan közelítem meg. Neked, mikor ki voltál közösítve, mi esett volna jól a padtársadtól? Ha nagyon félénk lettél volna, nem lett volna bátorságod neked kezdeményezni, kérdezni, stb.

Mivel lehet segíteni egy ilyen kislánynak? Mert akkor a lányommal beszélgetnék erről, hogy rávilágítsak, hogy ennek a kislánynak ez biztosan nagyon rossz, hogy ő nem bír kezdeményezni, vagy témákat feldobni, és hogy neki, mint padtársa viszont jó lenne picit segíteni neki, hogy feloldja őt, hogy érezze, hogy azért neki is van barátja.

Ez jó ötlet? A kislány semmilyen külső jeggyel nem rendelkezik, ami miatt ki lehetne közösítve. Gyönyörű, okos, kedves. Sőt!!! A legkedvesebb szerintem, hallottam, hogy felajánlotta X-nek a matricáját, mert már mind elfogyott Például. Szóval én ebbe így nem szeretnék beletörődni, hogy csak azért, mert nincs nagy szája, így kelljen a következő éveit töltenie.


neked mi segített volna?

2020. szept. 23. 12:15
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom igazából, hogy mi segített volna, mert ez egy ördögi kör. Nem barátkoznak veled, kiközösítenek és utána már neked is elmegy a kedved attól, hogy nyiss mások felé. Pláne, ha még csúfolják is, vagy pofákat vágnak, a legkedvesebben is hozzáállhat a többi osztálytársához, nem fog ez a dolog változni... akkoris fognak rajta fogást találni.


A beszélgetést a saját gyerekeddel se találom olyan jó ötletnek, hisz ami erőltetve van, azt annyira nem szeretjük megtenni. Ha kéred, hogy nyisson, beszélgessen ezzel a lánnyal, lehet, nem fogja megtenni.


Talán valami olyan szituációs játék kellene, vagy olyan alkalmak amikor egymásra szorulnak a lányok. Megtapasztalják, milyen egymásnak segíteni vagy ilyesmi. Egy jó közösség is sokat segítene ennek a félénk kislánynak.

2020. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem, akkor iskolaváltás mindenképpen.
2020. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy igazad van abban, hogy ami erőltetve van, az sosem jó, de ők azért még kicsik, még az oszt. közösség sem alakult ki, mert tavaly csak fél évig jártak suliba, aztán karantén, (most 2.-osok) és ezért most kicsit olyan, mintha most kezdődne az egész.

persze, oké, megkérni nem kérhetem meg, hogy játsszon vele, de abban nem látok kivetni valót, hogy azt elmondjam neki, hogy tuti, hogy ennek a lánynak rosszul esik ez az egész. Csak ennyit, aztán majd ő kezd vele, amit akar.Mi mindig mindenről beszélgetünk, elmondta nekem, hogyha tetszett neki egy fiú, ilyesmi..

Olyan rossz, hogy a tanárok még ilyen kicsi korban sem foglalkoznak ezekkel a dolgokkal, nem szerveznek játékot, közös gyakorlatokat, stb.-t. Szomorú vagyok.

Na, mindegy, elengedtem a dolgot, egy beszélgetésnél többet nem tehetek.

2020. szept. 23. 12:36
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

A beszélgetés jó ötlet. Esetleg kérdezd meg:


Milyen a barátaiddal jatszani?

Szerinted milyen, ha vkinek nincsenek baratai?

Szerinted o mit erezhet?

Xynak vannak baratai?

Szerinted o is igy érez?

Milyennek talalod ot?


Nem kell nagy valaszokat varni, de hatha aterzi a dolgot.

2020. szept. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezd meg kerek perec, hogy miért undokoskodnak a kislánnyal. Lehet van más is a háttérben, nem csak az, hogy félénk.


Te köszönsz a kislánynak? Kezdeményezz beszélgetést vele meg az anyukájával. Lehet jobban megnyílik, ha azt látja hogy jófej a gyereked anyja (vagyis te 😊) Csak alap dolgokról beszélj. Hogy vagy? Szép a frizurád. Milyen volt a hétvégéd? Ilyesmiket.


Köszönni meg alap dolog. Tehát minimum köszönjön, mert te nem bunkó gyereket nevelsz. Nem kell beszélgetniük, de köszönni igen!

2020. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, jogos, jogos, igen, a köszönés miatt én is határozottan szóltam, mert el voltam képedve, hogy-hogy nem..
2020. szept. 23. 15:21
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Köszönni alap. Elmagyarázhatod neki mennyire rossz érzés valakinek ha kikozösítik.

De ráerőltetni egy gyerekre, hogy Xy kedveljen, vagy csak azért is foglalkozzon vele szerintem abszurd.

2020. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Amikor gyerek voltam, velem is ez történt, mi is kiközösítettünk egy osztálytársat, nem is nagyon volt indoka. Aztán anyukám megkérdezte, hogy nekem hogy esne, ha a többiek úgy viselkednének velem, ahogy én viselkedek XY-al. Ez hatott. Utána össze is barátkoztam a lánnyal.
2020. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!