Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan kezeljem a kiközösítő...

Hogyan kezeljem a kiközösítő magatartást a lányom, lányomék esetében? Esetleg ajánlanak valaki filmet a témában?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a kislányomék kiközösítenek egy másik kislányt. Nem tudatos, még fiatalok, és szerintem nem is tudják, hogy ez már kiközösítés. Mikor az utcán 3-4 lány összetalálkozik a suliba menet, akkor ők egymásnak köszönnek és beszélgetnek, de ennek a bizonyos kislánynak egyikük sem hajlandó még köszönni sem. Nem akarnak hozzá odamenni, ha csak ő van ott. Pedig a lányom padtársa, és szokott róla kicsit mesélni, mégpedig azt, hogy olyan félénk kislány, hogy nem barátkozik senkivel.

Szóltam a lányomnak, hogy köszönjön x-nek, és teljesen ellenkezett, hogy nem. És akkor láttam, hogy a többi lány sem vesz róla tudomást. Még nem szóltam a témáról, fel akarok készülni. Gyűlölöm a kiközösítést, úgyhogy nem akarom szó nélkül hagyni. De a túlzott beleszólástól is a hideg ráz.

Még oviban volt az öltöző szomszédja aspergeres. Furcsán viselkedett, lányom mindig idegesen, szeretet nélkül kezelte. Véletlenül szembejött egy film, amiben egy aspergeres kislány mutatta meg, hogy ő hogy érzi magát a suliban, oviban? nem emlékszem. Lányom megnézte velem, és beszélgettünk a Kisfiúról, hogy ő más, és nem gonosz, csak máshogy működik. Többé sosem bántotta, megértő volt vele, sőt, még volt, hogy hívta játszani is, ha nem volt kivel játszania.

Most is szeretnék némi változást a kis osztálytársnőjénél. EGy szép, kecses, félénk kislányról van szó, nem értem, miért közösítik ki.



2020. szept. 23. 11:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezt ugy szoktàk kezelni a szülök hogy összehivnak egy gyerekzsurt hogy egymassal oldodjanak a gyerekek.pl a félénk kislany bemutathatnà a jatekait vagy akarmi vendegül latna öket.


Felnötten is müködik, csapatépitö tréningként

2020. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szerintem azzal magyarázható ez a viselkedés, hogy a kiközösítők nem biztosak benne, hogy elég népszerűek vagy szeretik-e őket a többiek. Ez még felnőttek között is gyakori viselkedés. Ilyenkor van az, hogy olyan emberekkel próbálnak meg barátkozni akiket "magas státusz"-szal illet a közösség, legtöbbször a külseje miatt vagy a látszólagos barátai miatt. Ez magával hozza azt is, hogy az ezzel ellentétes tulajdonságúakkal nem barátkoznak, mert azzal kevesebbnek érzik saját magukat. Ilyen lehet ez a kislány is.


Ha tenni akarsz valamit velük, akkor önbizalmat kéne építeni a kiközösítőkben. Ne ahhoz kössék az értéküket, hogy kik meg mennyi barátjuk van meg mit gondolnak a többiek.

2020. nov. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!