Hogyan kezeljem a kiközösítő magatartást a lányom, lányomék esetében? Esetleg ajánlanak valaki filmet a témában?
Észrevettem, hogy a kislányomék kiközösítenek egy másik kislányt. Nem tudatos, még fiatalok, és szerintem nem is tudják, hogy ez már kiközösítés. Mikor az utcán 3-4 lány összetalálkozik a suliba menet, akkor ők egymásnak köszönnek és beszélgetnek, de ennek a bizonyos kislánynak egyikük sem hajlandó még köszönni sem. Nem akarnak hozzá odamenni, ha csak ő van ott. Pedig a lányom padtársa, és szokott róla kicsit mesélni, mégpedig azt, hogy olyan félénk kislány, hogy nem barátkozik senkivel.
Szóltam a lányomnak, hogy köszönjön x-nek, és teljesen ellenkezett, hogy nem. És akkor láttam, hogy a többi lány sem vesz róla tudomást. Még nem szóltam a témáról, fel akarok készülni. Gyűlölöm a kiközösítést, úgyhogy nem akarom szó nélkül hagyni. De a túlzott beleszólástól is a hideg ráz.
Még oviban volt az öltöző szomszédja aspergeres. Furcsán viselkedett, lányom mindig idegesen, szeretet nélkül kezelte. Véletlenül szembejött egy film, amiben egy aspergeres kislány mutatta meg, hogy ő hogy érzi magát a suliban, oviban? nem emlékszem. Lányom megnézte velem, és beszélgettünk a Kisfiúról, hogy ő más, és nem gonosz, csak máshogy működik. Többé sosem bántotta, megértő volt vele, sőt, még volt, hogy hívta játszani is, ha nem volt kivel játszania.
Most is szeretnék némi változást a kis osztálytársnőjénél. EGy szép, kecses, félénk kislányról van szó, nem értem, miért közösítik ki.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ezt ugy szoktàk kezelni a szülök hogy összehivnak egy gyerekzsurt hogy egymassal oldodjanak a gyerekek.pl a félénk kislany bemutathatnà a jatekait vagy akarmi vendegül latna öket.
Felnötten is müködik, csapatépitö tréningként
Szerintem azzal magyarázható ez a viselkedés, hogy a kiközösítők nem biztosak benne, hogy elég népszerűek vagy szeretik-e őket a többiek. Ez még felnőttek között is gyakori viselkedés. Ilyenkor van az, hogy olyan emberekkel próbálnak meg barátkozni akiket "magas státusz"-szal illet a közösség, legtöbbször a külseje miatt vagy a látszólagos barátai miatt. Ez magával hozza azt is, hogy az ezzel ellentétes tulajdonságúakkal nem barátkoznak, mert azzal kevesebbnek érzik saját magukat. Ilyen lehet ez a kislány is.
Ha tenni akarsz valamit velük, akkor önbizalmat kéne építeni a kiközösítőkben. Ne ahhoz kössék az értéküket, hogy kik meg mennyi barátjuk van meg mit gondolnak a többiek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!