Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szerintetek történhet egy...

Szerintetek történhet egy vetélés azért mert az anya tudat alatt nem szeretné a babát vagy nincs rá felkészülve?!

Figyelt kérdés

2014. nov. 27. 09:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Én hiszek abban, hogy a fejünk sok mindent tud befolyásolni, igen. Persze, ha nagyon nyomozna ilyenkor valaki, talán találna biológiai magyarázatot, de amúgy igen, én hiszek abban, hogy ez akár lehet így is.
2014. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem. Pláne nem tudat alatt. Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem lenne ennyi abortusz, elég lenne "nem akarni".
2014. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Érdekes,én sem akarok hinni benne.Egy nőgyógyász írta az egyik oldalon...
2014. nov. 27. 10:07
 4/26 anonim ***** válasza:
19%
Na az ilyentől venném el nagyon gyorsan a működési engedélyét... A meddőséggel is így foglalkozik? Azért nem sikerül, mert nem akarod eléggé. Pffff...
2014. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Az én barátnőm így volt. Legalábbis érdekesen alakultak a dolgok. 40 felett esett teherbe 2 gyerek után. El is akarta vetetni. Már megvolt az időpont is. Akkoriban épp munkatársak voltunk és teljesen ráállt az agya, hogy ennek a gyereknek "nem kell megszületnie". Igaz ami igaz elég spirituális beállítottságú, ez tőlem azért távol áll, de munka idő alatt is mondogatta, hogy "angyalkák, ez a gyerek nem való erre a világra". Tudom furán hangzik, de ahogy ezt mondta nem volt sem ijesztő, sem mosolyt keltő, ő ilyen, tök természetesen hangzott a szájából. Aztán a műtét előtt 2 nappal jött ki a mosdóból és azt mondta "azt hiszem most ment el a gyerek". És basszus másnap bement a kórházba, megvizsgálták és tényleg elvetélt. Nem mondom, hogy talán a kora nem játszott bele a dologba, de mindenesetre érdekes, hogy pont így alakult.
2014. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

"A meddőséggel is így foglalkozik? Azért nem sikerül, mert nem akarod eléggé. Pffff..."


Nem, azért nem sikerülhet (nem mindig, de néha), mert nem a megfelelő lelkiállapotban állnak hozzá. Ez viszont megesik, akkor is, ha nem bizonyítható objektív eszközökkel. Hány és hány olyan esetet hallani, hogy biológiailag kicsi az esély, évek óta próbálkoznak, aztán tojnak bele, elmennek nyaralni egy hétre és babásan jönnek haza? Az emberi léleknek nagyobb a hatalma, mint a mai világ elismeri. Ahogy a szülés közbeni lelkiállapot is befolyásolja a folyamatokat, úgy a fogantatásé is. Van, aki hisz ebben, van aki nem. De nem hogy elvenném az engedélyét, de mutogatnám azt az orvost, aki képes elrugaszkodni a tankönyvtől és esetleg a páciense lelkével is foglalkozik, nem csak a testével, ha hozzá fordulnak segítségért.

2014. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Tavaly ebből a témából (is) írtam a szakdolgozatomat. Igenis van jelentősége a tudatalattinknak. Nem mondom hogy minden esetben, más is okozhat vetélést természetesen. Több könyv is ír erről, például Hidas György, Raffai Jenő, Vollner Judit - Lelki köldökzsinór c. könyv. Ajánlom annak a figyelmébe aki ráér olvasgatni és érdekli a téma. Ebben a könyvben sok minden másról van szó, de a lényeg a terhesség.

Rengeteg dolog dől el fejben. Én mindig mondogattam például szülés előtt magamban, hogy könnyű lesz, pikk pakk túl leszek rajta, és így is lett.

Szóval mindenki döntse el, hogy miben hisz, de nem szabad más hitét kigúnyolni, megcáfolni.

2014. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
10%
Hadd tippeljek: Hamvas Ferenc?
2014. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Hasonló amikor családok végigjárják a teljes kálváriát: hormon injekciók, inszemináció, lombik és gyerek sehol. Örökbefogadnak egyet és utána minden beavatkozás nélkül jön a saját.

Én pl. mindig féltem tőle, mi lesz, ha addig míg kicsi nem értem meg, hogy egyszer csak a kiságyban történik vele valami.. (fél évesen volt egy komoly betegségem, amit nem jeleztem és anyukám csak azért vitt el orvoshoz, mert kicsit sűrűbben kapkodtam a fülemhez. 2 hónapig voltam kórházban, műtöttek és anyunak azt mondták, hogy az utolsó napok voltak amíg menthető voltam) attól tartottam, hogy rettegés lesz az életem amíg nem tanul meg beszélni.

Nem is kellett átélnem, pedig évekig próbálkoztam, mert nagyon szerettem volna saját gyereket.

2014. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy nincs a lelkiállapotnak hatása a testi dolgokra, egyáltalán nem! De egy ORVOS ne mondjon ilyet szerintem. Az orvos elsősorban keresse progeszteronhiányban, fejlődési problémában, tapadási problémában, genetikai összeférhetetlenségben a vetélés okát, mert az az ő reszortja. És próbáljon meg megoldást találni, mert azért a problémák elég nagy részére van orvosi segítség. Ha akar foglalkozni a betegei lelkével, azt csak a száraz, hideg, racionális, orvosi dolgokon felül tegye.
2014. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!