Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés/műtét után mennyi...

Vetélés/műtét után mennyi ideig tartó, milyen tüneteid voltak?

Figyelt kérdés

Érdekel, hány hetes terhesség volt, és hogy ért véget. Az enyém 16, és műteni kellett, mert nem indult be a szülés. Tegnap volt két hete, hogy műtöttek, és még mindig barnázok, pecsételgetek. Volt, hogy pár napig semmi, aztán vérzés.

Volt már 10 hetes terhesség megszakadásom is, de az más, ott részben kijött, részben műszeres. Kevésbé fájt testileg-lelkileg.


2014. nov. 25. 23:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Van már 3 gyermekem, a legfiatalabb majdnem 7 éves. Úgy gondoltuk, még belefér a koromba még egy. Az egész család nagyon várta. Megpróbáltuk, februárban elvetéltem 8 hetesen. Most pedig október 9-én született meg a kisfiúnk.
2014. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Nem lesz több próbálkozás. De 5-6 hónapot javasolnak mifelénk.
2014. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Nekünk két babánk lett Anygalka! Tavaly decemberben kiderült, hogy várandós vagyok, babánk két és fél év rendszeres próbálkozás után fogant meg! Minden rendben volt, egészen a 11. hétig! Időpontra mentem a kórházba, genetikai Uh-ra! Ott közölte az orvos, hogy a babám szíve a 9. héten megállt! Addig semmit nem vettem észre, mivel tüneteim nem voltak, csak annyi, hogy folyton éhes voltam, tehát tipikus terhes tünet! Befektettek a kórházba, műteni kellett!! Második babámat, aki kislány, ebben az évben vesztettük el, tavasszal! Ő 20 hetes és 5 napos, teljesen egészséges, 250 gr súlyú, és 26 cm-es baba volt! 19. héten vették észre, hogy az átlagosnál kevesebb a magzatvíz és a lepényen ciszták alakultak ki! Következő kontrollon már súlyosan kevés volt a magzatvíz, és a lepény még mindig cisztikus volt! Végül a ciszták miatt indult be a szülés, otthon, egyik éjjel, mivel ezek kidurrantak és bevéreztek! 2 éjjel és egy délelőtt tartott a vajúdás! A vajúdás és maga a kitolás is nagyon fájt!! Sajnos, nekem ez a történetem!! A vérzéssel kapcsolatban annyit, hogy 2 hét teljesen normális! Kislányommal én is kb. ennyi ideig véreztem, majd 1 hónap kihagyás után szépen visszaállt a havim is!! Ne aggódj, neked is visszaáll minden!! És részvétem!!! :(
2014. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Itt van: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__vetele..


9-10-es hozzászólásban, hogy mit cseszett el.

2014. nov. 26. 18:36
 15/36 A kérdező kommentje:
13-as, részvétem neked is. Megkönnyeztelek.
2014. nov. 26. 18:37
 16/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2014. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Mi szeptember végén veszítettük el a kislányunkat a terhességem 22. hetében. :( Lelkileg már készültünk rá, mert a 20. héten kiderült, hogy ez a baba nem fog januárban megszületni. :( 21. héten még egy lepényszúrást is bevállaltam, aminek pár nap alatt meg lett az eredménye. A lepényszúrás napján is nézték UH-n és felkészített az orvosom, hogy nagy valószínűség szerint még a 24. hét előtt el fog halni a magzat a méhemben. Így is lett! :( Pár nappal később mentem a lepényszúrásos vizsgálat eredményéért, amiből kiderült, hogy nem volt kromoszómabeteg. Utána átmentem az UH vizsgálóba, de ott már csak azt közölték, hogy nincs szívhang. :( Másnap reggel kellett befeküdnöm a kórházba. Este feltettek 3 pálcikát, másnap reggel felmentem a szülészetre. Reggel 8-tól kaptam a Naladort. Dél körül kezdtem görcsölni, fél 1-kor burkot repesztett a dokim (igaza van, minek szenvedjek, ha már nincs kiért), utána még 1 óra vajúdás és végül kinyomtam a halott kislányunkat. :( Viszonylag gyors szülés volt, ahhoz képest, amiket olvastam itt is, és máshol is.

Én 1 hétig erősen véreztem, utána 1 hétig már csak barnáztam.

A ciklusom gyönyörűen visszaállt és ennek annyira örülök. Napra pontosan megjött már az első és a második menstruációm is. Nekünk 3 ciklus szünetet javasolt az orvos, utána újra lehet próbálkozni.

2014. nov. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, utolsó! Honnan tudta az orvos, hogy el fog menni a baba?
2014. nov. 27. 00:18
 19/36 anonim ***** válasza:

Már olyan állapotban volt, hogy lehetett tudni. :(

20. héttől jelentős mennyiségű folyadék került a pocakjába, később a mellkasába. :( Nálam is a lepénnyel volt a zűr, tulajdonképpen onnan indult az egész a 19. héten. A szövettanból annyi derült ki, hogy a lepényem kezdett elhalni és bevérzés is volt rajta. Arra nem lett pontos magyarázat, hogy a babának hogyan került folyadék a szervezetébe. :( Minden eredményem negatív lett, nem volt fertőzés a szervezetemben, nem volt kromoszóma beteg sem.


Nektek mennyi pihenést javasoltak? Fogtok újra próbálkozni, ha már lehet?

2014. nov. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta a doki, hogy legalább 3 hónap. Az aggaszt, hogy mivel nem indult be a szülés (aminek én akkor, abban az idegállapotban jobban örültem) és műtött, remélem, minden rendben van bent.

Egy másik orvoshoz megyek 10-én.

Próbálkozunk, tudod négy gyereket szerettem volna eredetileg, de ő lett volna az első a 40. születésnapomra. Későn találkoztunk a férjemmel (ő 44), nem így képzeltem el ifjú koromban. Nem akarok "becsavarodni" a témára, de igen, szeretnénk. Még így, hogy ez lett a vége is olyanokat éltem meg, amiért azt mondom: hálás vagyok, hogy engem választott erre a rövid időre.

Hát, sok erőt neked, ez szörnyű lehetett, hogy előre megmondták. Gondolom, te is próbálkozol, ugye?

2014. nov. 27. 09:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!