Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 13-14hetes terhesen van...

Hölgyemény92 kérdése:

13-14hetes terhesen van bármiféle mód a vetetésre vagy vetélésre?

Figyelt kérdés

2014. okt. 8. 18:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

Egy védekezési módszer sem 100 %-os,ez igaz, de pl az óvszer majdnem és ha a tablettát előírás szerint szeded az is elég megbízható, így valószínű, hogy te nem ezeket választottad.

Én sem. Mi megszakítással védekeztünk éveken keresztül és az hatásos is volt. Úgy voltam vele, hogy ez elég lesz, mert amúgy sem vagyok az a könnyen teherbeeső fajta. Mindkét gyerekemnél hónapokig kellett próbálkoznunk mire sikerült teherbe esnem. A 2. gyerekem már elmúlt két éves,(még elég gyakran szopizott) amikor kiderült, hogy úton van a 3. baba.Kisebb sokk után az volt az első gondolatom, hogy mit fog szólni a környezetünk, a család, mert ekkor 38 évesek voltunk, nem elkeserítő anyagi helyzettel. Nálam az abortusz, mint opció nem létezik, így nem is volt kérdés, hogy megszülöm. A család természetesen komplett hülyének nézett minket,volt aki erősen agitált az abortuszra, de nem érdekelt.Ez az én életem, az én testem és az én lelkiismeretem, nekem kellett döntenem.Én azzal a tudattal együtt tudok élni, hogy 3 gyerekes anya vagyok,az ezzel együtt járó problémákkal megbirkózom, de azzal, hogy megöltem a gyermekem csak mert nem terveztem, nem tudnék együtt élni, beleőrülnék.

Szerencsére a férjem is abortusz ellenes, de sokáig nem tudott megbirkózni a helyzettel.Ő amúgy is hajlamos az életének csak a problémás részeit észrevenni, így vele sem volt egyszerű, sőt ma sem az.

Furcsa, hogy a fiam mintha tudat alatt tisztában lenne azzal, hogy ő egy bónusz baba,mert egy igazi kis szeretet gombóc. Folyton ölelget, puszilgat, mintha így köszönné meg, hogy vállaltam őt a körülmények ellenére is.

Remélem sikerül jól döntened,akármi legyen is az és hallgass a szívedre, ne mások tanácsára.

2014. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
*elkeserítő anyagi helyzettel
2014. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
57%

Amikor a 25 hetes, halott babámmal várakoztam a szülőszobán, egy kis .etek 16 éves a 15 hetes élő babáját készült megszülni, mert nem tudja felnevelni.

Marha nagy ideg volt bennem, de 1x elszakadt a cérna, amikor nyafogott, hogy fáj. Akkor elég nyersen elmagyaráztam neki, hogy én mit érzek, és 2 napja vettem meg a babahordozót is, annyira vártuk azt a kislányt...

A sors fintora, hogy a kis .eteknek meglett 3 óra alatt, engem meg császározni kell.

Nem akartam adni őt. . .

2014. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Istenem, utolsó, sajnálom ami történt, nagyon durva amiket itt olvastam, nem térek magamhoz...
2014. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó előtti hozzászóló!


nagyon sajnálom! :( Rettenetes lehetett! Amikor a 20 hetes és 5 napos egészséges, de halott lányomat kellett világra hoznom, mellettem egy 6 gyermekes anyuka feküdt! Amikor altatásból ébredtem, annyit hallottam, hogy szólt, hogy nyomnia kell! Ő is a halott babáját szülte meg.... szegény néhány órvával korábban még engem nyugtatott, hogy nem elsz semmi baj! A szívem majd megszakadt érte! :( Magamért, a babáinkért... :( Sajnálom, hogy egy ilyennel raktak össze téged! :(

2014. okt. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Kegyetlenseg igy egy szobaba rakni noket.

Minden ioyen esetben egyszemelyes szoba jar ugy hogy a ferj is ott lehesen ejjel nappal veluk ez a normalis

2014. okt. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó... igen, így kellene, de ez ugye Magyarország... örülj, ha nem 10 fős kórterembe tesznek...

Nekem ugyan megszülni nem kellett a halott babámat, de 10 hetesen ikreket veszítettem el, első terhesség volt, rögtön az esküvőnk után, első próbálkozásra sikerült, pár nappal korábban még úsztunk a boldogságban. Nekem "csak" egy missed ab műtét volt, de ott is volt egy kb. 15 éves (ha volt annyi egyáltalán) kiscsaj, aki vigyorogva jött be reggel a pasijával és az anyjával abortuszra... majd amikor a lamináriát felrakták, és bőgve jött ki, később pedig a műtő előtt ülve sajnáltatta magát, hogy mennyire fáj neki, szét tudtam volna verni a fejét puszta kézzel...

Nekem a műtét után nem volt peteérésem, clostilbegyt kúrán estem át, amitől szép nagy cisztáim lettek, és mivel eldurrant egy, kórházba kerültem. Majdnem egy hétig bent voltam, majd utolsó előtti nap, mikor vártam az UH-ra attól rettegve, hogy talán sose lehet gyerekem, kaptam egy abortuszos szobatársat, aki 24 (!) évesen röhögve (!) mesélte, hogy hát ez elég cink, mert neki versenye lesz 2 hét múlva, és edzőtáborba kell mennie, úgyhogy mondta a dokijának, hogy kaparja ki jó gyorsan, mikor kiderült... miközben én épp azért feküdtem ott, mert annyira akartam gyereket, hogy gyógyszert szedtem, hogy sikerüljön, erre még jobban megszívtam.

Nem figyelnek ezek arra, hogy kiket raknak egy szobába...

Nagyon sajnálom, akinek át kellett ezt élnie, vagy ami még rosszabb, a halott baba megszülését :( A kérdező pedig undorító. Ilyenkor mindig kiakadok, hogy ezeknek persze hipphopp összejön a gyerek, más meg szenved vele hónapokig, évekig, vagy egyáltalán nem sikerül...

2014. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Gábor bátyó ***** válasza:
25%
Kérem, ne terhelje meg az életét egy gyermekgyilkossággal.Szülje meg és ha a szülés után megnézi a saját újszülött húsát/vérét,és még akkor sem kell, akkor adja örökbe olyan párnak, akiknek valami miatt nem lehet gyerekük.Ezt meg tudja majd magyarázni nyugdíjas korában is, de a saját gyermeke elpusztítását NEM!
2014. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Vursa válasza:
Én csak azt nem értem, hogy nem vette észre három kerek hónapig... Vagy ha tudta, akkor miért nem volt elég vér a pucájában, hogy cselekedjen? Nekem ha késik a ciklus, már számolgatom, hogy mikor kéne megcsinálni a terhességi tesztet. Félre ne értse valaki, nem stresszelek rajta, csupán nem fér el az agyamban, hogy ne tudjam mi van a testemmel. Egy nálam okosabb ember mondta, hogy senki nem kap az életében annyi szeretetet, mint amennyit érdemelne. De mi a helyzet egy kényszerből megszült és elajándékozott babával? Hogyan képes magában elintézni egy gyerek, hogy ő bizony nem kellett már akkor se, amikor még csak hasban volt? Nagyon kemény a szitu és mindenkinek úgy kell cselekednie, amit a lelkiismerete kibír.
2014. okt. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
40%
Nincsen semmilyen mód, meg kell tartanod...Jobb ha bele törődsz és felnősz a feladathoz, esetleg gondolkodsz az örökbe adáson.
2014. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!