Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A túlhordásnak vannak veszélyei?

A túlhordásnak vannak veszélyei?

Figyelt kérdés

Vasárnapra vagyok kiírva és attól félek nem szülök meg a héten. Egy hete még mindig csak I.fokon volt érett a lepény és a babámnak akkor 2.6kg volt a becsült súlya.

Ha túlhordom nem akarok befeküdni sem, viszont nincs aki mindennap bevigyen. Az orvosom meg nem hinném, hogy belemegy, hogy megindítsa a szülést.


2008. nov. 12. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

ha 1 héttel túlhordod, az még belefér. tovább ne vár, mert pl. a baba belekakilhat a m.vízbe és annak súlyos köv. lehetnek. így járt az egyik ismerősöm is, a 42. héten indították be neki, a baba belekaklit a vízbe, és v.milyen fertőzést kapott. sokáig kórházban voltak.

szerintem a 40. héten vesd be a szülésmegindító praktikákat. pl. szex, lépcsőzés, hosszú séták stb.

2008. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
én a 40. héten szültem. nekem sem volt semmi előjele. egyszer csak jöttek a fájások, kórház és 4 óra múlva meglett a babám. 2,8 kg-val született.
2008. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizony veszélyei.

Én a fiam időre szültem,nála nem volt gond.Viszont mindkét lányom túlhordtam.Az elsővel a 42-ik hét végén indítottak,megjegyzem közben nem ellenőrizték a babát,csak 1 héten 2x NST-n,és már akkor is volt tachikard.Akkor 2 óra múlva újra nézték,azt mondták ok,nem csináltak semmit.Mikor megindították már esélyem sem volt,hogy megszüljem normálisan,mert már az elején rosszak voltak a szívhangok,6 óra múlva megcsászároztak annyira rosszul lett a kicsim.Nagyon mekoniumos volt a vize,ez ugye súlyvesztés,kaphatott volna tüdőgyulladást..stb..van több veszélye.A másodiknál ugyanez volt,vele a 41 hét végét várták ki.Nem tudom,miért nem akartak ezek a csajok előbújni.De szerencsére egyiknek sem lett semmi maradandó baja.

Ha túlhordod,érdemes naponta NST-re menni,magzatvizet nézetni,uh-t csinálni,hogy jó-e még az ellátottsága a babának..stb..Otthon nem javasolt maradni akkor sem,ha nincs gond.Nálam hanyagok voltak,az az igazság.

Mert,ha ellenőriznek látják,hogy gond van.De ha nincs gond,nem is kell szülést indítani,várhat 42 hétig.De csak ha minden rendben akkor.

2008. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az ellenkezőjét tudom mondani, mint az előttem szólók. Én a 42. héten szültem, végül császárral, de nem volt semmi gond. Két naponta jártam NST-re és nézték a magzatvizet, hogy tiszta-e. Végül azért lett császár, mert megindították, lettek fájásaim, de nem tágultam. Amúgy kórháza és orvosa válogatja, hogy mikor indítják meg, velem kivárták a 2 hetet.
2008. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma Magyarországon olyan törvény van, hogy max 2 hétig engedik túlhordani a babát, de egyes korházakban már 1 hét után megindítják a szülést. Én is túlhordtam az első babámat egy héttel, és igen, vannak veszélyei, nála pl. az, hogy már annyira rossz volt a lepény (az utolsó napokban lett hirtelen III.fokban érett), hogy a baba nem bírta volna ki az utolsó 15 percet (lelassult a szívverése), így végül császár lett belőle. Engem egyébként befektettek a kórházba és másnap indították a szülést. Igazából eddig még egyik orvos em tudta megindokolni, hogy mitől van mostanában oly gakran ez a túlhordás, az én esetemben ugyanis biztosan nem elszámolták a napot, mert a babán egyértelműen látszódtak a túlhordás jelei. Nálam a séta, szex nem igazán váltak be, főleg hogy az egész terhességem alatt annyit mozogtam mint amennyit egy átlagember nem várandósan se mozog. Sokan írták itt, hogy a "bábakoktél" segített, én mindenképp kipróbálom ha most is túllépném a kiírt időpontot. 35 hetes
2008. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én holnapra vagyok kiírva. Semmi jele, hogy ki szeretne bújni a kicsim. Mostantól naponta kell CTG-re mennem, ami így nagy pocival , tömegközlekedve napi egy óra utazás nem esik jól. A dokival megbeszéltük, hogy még egy hetet kap a kisasszony, utána indítás. Mivel engem sem tudnak bevinni naponta, így abban maradtunk, hogy hétfőn befekszem. Csütörtökön telik majd le az egy hét. Én sem örülök, hogy be kell feküdnöm, de a babám biztonsága érdekében ki fogom bírni ezt a néhány napot.

2008. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 9 nappal hordtam túl.40 hetet betöltöttem be kellet feküdnöm 2 naponta kaptam oxitocin terhelést,minden nap nst,3 szor nézték ultrahangon,közben tágítottak mert szűk egy ujnyira voltam nyitva.2 szer mentem burokrepesztésre de nem merték mert nagyon szűk voltam.Aznap nézték ultrahangon meg nst is volt,délre belázasodtam 15:50 kor megcsászároztak,már fertőzött volt minden mert belekakilt a magzatvízbe (elvileg be is világítottak délelőtt még tiszta volt)Utolsó pillanatban vették ki mert leállt a légzése és a szive is,lázas is volt,(4/8 vot az apgar értéke)hál istennek hamar rendeződött neki minden,4napig kaptunk antibiotikumot utánna jöhettünk haza.Nem akartalak megilyeszteni!!

Sok sikert,szép szülést!

6,5 hós kisfiú anyukája

2008. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!