Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehéz helyzetben lévő anyukak,...

Nehéz helyzetben lévő anyukak, vagy vételes mellett döntő nők erdekelne a ti döntésetek miért döntöttetek úgy hogy megtartjátok vagy miért úgy hogy nem?

Figyelt kérdés

Próbálok röviden fogalmazni, kis faluban elek ahol kb az egyetlen vendéglátó helyen dolgoztam ami nem volt bejelentett 2 evet. Mivel semmi más lehetőségén nem volt.. Most 1,5 hónapja találtam olyan helyet ami a bejelentett. 8 hetes terhes vagyok 2 eves kapcsolatból ahol a párom kijelentette neki nem kell a gyerek,azt csinalok amit akarok ,szóval a volt párom. Védekezés mellett fogant baba!!!! Mivel nem volt bejelentett a munkám kapnék kb 40.000ftot a gyerekre amiből lehetetlen felnevelni , viszont nagyon szeretnem és abortusz ellenes vagyok . Anyukam mindenbe segít, neki annyi van hogy elég legyen nem akarok se én se a baba a terhére lenni . Amíg dolgozok megtudnék venni mindent amire szükség van , de utána??? Alkalmi munkát találnék ami heti 2 alkalom amikor anyukam lehetne a babával, tehát annyira nem reménytelen a helyzet viszont nem akarok önző lenni , ez a gyerek meg megsem született már nincs apja ! Őszintén mondom nem tudom hogy megtudnam e ölni a saját gyermekem,köszönöm őt most nem kérem majd a következőt.....ráadásul úgy hogy közben vágyok rá ,de lehetek ennyire önző? Kíméljetek az olyan válaszoktól amik szidalmaznak. Ha valaki nehéz helyzetbe szült megbánta? És ha elvetette hogyan lépett túl rajta?

Családom nagyon elfogult, a tőlük telhető segítséget megkapom az biztos.


2019. máj. 1. 11:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy a gyerek apja mikor lép le, teljesen mindegy. Ha 5 évesen hagyja ott, ha 15, akkor se öljük meg a gyereket, mert nem ér az élete semmit, mert nincs apja.

Ez nem mérvadó.

Az viszont annál inkább, hogy te már most kötődsz hozzá. Ha elveteted, az az egész életedre rányomja majd a bélyegét lelkileg. Tönkre fogsz menni bele.

Nekem volt egy iskolai évfolyamtársam, ő is egyedül maradt a babával, csakhogy ott még a családja is ellenezte, kidobták. Anyaotthonba ment 2 évre, eljárt dolgozni, a kicsi bölcsiben. Megéltek, bár nyilván nem volt könnyű az elején.

Most van 2 másik gyereke az új párjával, aki az elsőt is a nevére vette. Boldog, már nem szűkölködik. És van egy középiskolás nagy fia, akit imád és s aki imádja!!!

Azt érdemes szem előtt tartani, hogy minden élethelyzet változhat, ha az akarat megvan. Az abortusz viszont egy életre szól, azon nem fogsz tudni változtatni. Akkor egy halott gyerek anyja leszel.

Dönts okosan, és tegyél meg mindent, hogy elérd a célod. Nem lesz könnyű, de telnek az évek és biztosan jobb lesz.

Kitartást és jó egészséget kívánok nektek!

2019. máj. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

8-as vagyok

Teljesen egyet értek az utolsóval! Te már most kötődsz a kisbabádhoz és a helyzet nem kilátástalan. Ott van a családod is. Tudod a támogatás és a szeretet néha többet ér mint a pénzbeli juttatások. Tedd fel magadnak a kérdést: Melyik döntéseddel tudnál együtt élni?

Kívánok minden jót!

2019. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

11-essel teljesen egyetértek. Én nem kerültem ilyen helyzetbe. Nekem csak egy kislányom született, ő sem annyira korán, utána sajnos elment egy kicsi, azután pedig már nem született testvér. De ha én ilyen helyzetbe kerülnék, a helyedben megtartanám. Sajnálom, hogy a párod így áll hozzá, de ez a Te döntésed, nem az övé, ha megtartod, fizetnie kell a gyerektartást. Az is lehet, hogy utána ezt máshogy fogja látni, most pedig csak megijedt a nagy felelősségtől. Az viszont jó, hogy a családod melletted áll. Ez a kicsi nagyon jönni akar, ha védekezés mellett fogant. Az nagyon fontos, hogy nagyon szeretnéd őt. A soraid alapján nem tudnád megölni. Vannak, akik azt mondják, nem bánták meg az abortuszt, de szerintem Te (nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek) a soraid alapján nagyon megbánnád. Ismerek ilyen nőket, akik nagyon megbánták az abortuszt, mert bizonytalanok voltak és valójában nem is akarták. Meg írod azt, hogy "köszönöm őt most nem kérem majd a következőt...": úgy veszem ki a szavaidból, hogy ilyen hozzáállással sem tudsz azonosulni. Egyáltalán nem fenyegetésnek, de sajnos nekem is vannak olyan ismerőseim, akiknek nem jön össze a baba évek óta. Ismerek olyanokat, akik nehéz helyzetbe szültek (pl.16 évesen), de nem bánták meg egyáltalán!

Minden jót kívánok Neked és jó döntést, amit soha nem fogsz megbánni! :)

2019. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
10 ből 9 nő megbánja az abortuszt és utána újra teherbe esik mert bűntudata van. A soraid alapján te nagyon megbánnád a döntésedet.
2019. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy életem végéig bánnám, azt is hogy a következő babamnal is eszembe lenne és én pont olyan vagyok aki számolna hogy na hany éves lenne most .... lelkiismeret furdalásom lenne egy életre ezt tudom és biztos , de a gyereknek nem akarok rosszat nem akarom hogy bármiben hiányt szenvedjen. Szakközép iskolás koromig sokat nélkülöztem, ami kellett megvolt mindent megadtak nekem a szüleim, ami kellett attól többre viszont nem jutott. Tudom milyen az amikor irigyled a másik szép ruháit, amikor kinyitod a másik hűtőjét és látod hogy mennyi minden van benne , ( mindig volt mit enni , csak nálunk az olcsóbb volt ) és nem akarom hogy az én gyerekem is ezt átérezze kiskorától . En tudom hogy egy életre megbánom ha most őt nem vállalom viszont nem magamat nézem hanem őt, mert tudom milyen mikor nincs és attól ami kell , nem biztos hogy egyedül többet tudok majd nyújtani neki .
2019. máj. 3. 22:09
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekuket egyedul nevelo anyak mindenek, csak nem onzok. Ezt a gyava emberek mondjak rajuk, akik sosem mertek volna szembenezni egy ekkora feladattal. Az egyedulallo anyak hosok es batrak. Abortuszra barki be tud fekudni, es egy eleten at bizonygathatja maganak, hogy egy onzetlen hos volt, de ettol meg nem valik azza. Keseru igy leelni egy eletet, amikor meg maganak sem tud szamot adni igazan az ember. Ez persze maganugy, egeszen addig, amig nem kezdik ”leönzőzni” azokat az anyakat, akik mertek batrak lenni. Ne keverjuk ossze a dolgokat, ne beszeljunk osszevissza, ennyi.
2019. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kérdező a könnyebbik utat választod és inkább megölöd a saját gyerekedet aztán egész életedbe bánni fogod minthogy felneveld. Szerintem inkább ez az önzőség. Te sem szenvedtél hiányt semmiben (ezt te mondtad) csak nem voltál módos családból való.
2019. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van mindenbe , csak sajnos alapból olyan beállítottságú ember vagyok aki mindig a legrosszabbra számít de a legjobbat reméli. Köszönöm mindenkinek a választ, igyekszem a legjobban dönteni meg van pár napom hogy össze szedjem magam..
2019. máj. 5. 16:24
 19/20 anonim ***** válasza:
30%
Úristen. Eszembe nem jutna elvetetno a gyereket. Megvagy te huzatva?? A gyermek ajándék! Mindent meg lehet oldani. Volt aki ennél rosszabb helyzetben is megoldotta, aki mellett nem volt ott a családja. Ráadásul a szavaidból kivéve te akarod a babát. A fejemet tenném rá, hogyha elveteted egy életre bánni fogod és az életed semmit nem fog érni ezentúl mert minden nap eszedbe jut majd mit tettél és nem adtál esélyt a babának. 8 hetes voltál 1 hete akkor elárulom, hogy a babád már mozgolódik és csuklik odabenn. Nézzél meg pár videót az abortuszról.... Garantálom, hogy átertékelsz mindent. Én 15 hetes kismama vagyok és azon aggódok nap mint nap, hpgy minden rendben legyen a babával te meg eldobnád magadtól csak azért mert nem vehetes meg neki a legdrágább játékot csak az olcsóbbat? Ugyanmár. Ez az önzés, hogy csak magadra gondolsz. Szerinted a baba ha választhatna melyik választaná: élet vagy halál? Az a gyerek a szeretetedtől lenne boldog! Más küzd a gyerekért aki megérdemelné. Nem értem azt a felfogást, hogy megölöm inkább a gyereket mert nehezebb lenne felnevelni és néhány dolgot nélkülöznie kellene minthogy élhessen? Te melyiket választottad volna gyerekkorodban? “Jajjj de szép a másik lány pulcsija...bárcsak ne születtem volna meg, ölt volna meg az anyám és akkor nem kellene ezt a csúnya pulcsit hordanom” Ahha mert akkor semmilyen pulcsit nem hordanál... Nem hiszem, hogy ezt gondoltad. Lehet jobban tetszett a másiké (ugyanis minden gyerek ilyen) de nem kívántad volna, hogy anyád ment volna abortuszta. Gondolkodj el ezen!
2019. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nagyon sokan írtatok privátba is , meg nem volt erőm válaszolni de megírom mindenkinek majd . A magzat 8 hetes korában elhalt, 3napja volt a műszeres befejezés. Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek rengeteg üzenetet kaptam hogy ruhákkal, alapítványokkal tudtok nekem segíteni, és persze lelkiekben is nagyon sok segítséget kaptam tőletek amit nem tudok elégszer megköszönni!
2019. máj. 16. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!