Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehéz helyzetben lévő anyukak,...

Nehéz helyzetben lévő anyukak, vagy vételes mellett döntő nők erdekelne a ti döntésetek miért döntöttetek úgy hogy megtartjátok vagy miért úgy hogy nem?

Figyelt kérdés

Próbálok röviden fogalmazni, kis faluban elek ahol kb az egyetlen vendéglátó helyen dolgoztam ami nem volt bejelentett 2 evet. Mivel semmi más lehetőségén nem volt.. Most 1,5 hónapja találtam olyan helyet ami a bejelentett. 8 hetes terhes vagyok 2 eves kapcsolatból ahol a párom kijelentette neki nem kell a gyerek,azt csinalok amit akarok ,szóval a volt párom. Védekezés mellett fogant baba!!!! Mivel nem volt bejelentett a munkám kapnék kb 40.000ftot a gyerekre amiből lehetetlen felnevelni , viszont nagyon szeretnem és abortusz ellenes vagyok . Anyukam mindenbe segít, neki annyi van hogy elég legyen nem akarok se én se a baba a terhére lenni . Amíg dolgozok megtudnék venni mindent amire szükség van , de utána??? Alkalmi munkát találnék ami heti 2 alkalom amikor anyukam lehetne a babával, tehát annyira nem reménytelen a helyzet viszont nem akarok önző lenni , ez a gyerek meg megsem született már nincs apja ! Őszintén mondom nem tudom hogy megtudnam e ölni a saját gyermekem,köszönöm őt most nem kérem majd a következőt.....ráadásul úgy hogy közben vágyok rá ,de lehetek ennyire önző? Kíméljetek az olyan válaszoktól amik szidalmaznak. Ha valaki nehéz helyzetbe szült megbánta? És ha elvetette hogyan lépett túl rajta?

Családom nagyon elfogult, a tőlük telhető segítséget megkapom az biztos.


2019. máj. 1. 11:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Belesüllyednél a nyomorba, a teljes kilátástalanságba. Se lakás, se pénz, se család... csak te, meg amit te össze tudsz kéregetni másoktól. Ez színtiszta önzés lenne, ha ilyen helyzetbe gyereket vállalnál.
2019. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ettől felek én.... mindenképpen vissza kellene költöznöm és a segítségükre szorulnék, tudnék dolgozni és annyi pénzt keresni hogy elég legyen de akkor heti 2-3 nap mamás...
2019. máj. 1. 12:07
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem idealis a helyzeted,de nem kilátastalan. Te mit akarsz inkabb?
2019. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem voltam ilyen helyzetbe, viszont elolvasva amit írtál azt tedd amit a szíved diktál.Amelyik döntéssel jobban együtt tudsz élni.
2019. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Próbaidőn vagy? Nem tudom mit dolgozol.m de ha kihúzod még a próbaidő végéig, hogy ne tudják meg a terhességet, utána nem rúghatnak ki, amíg tudsz dolgozhatsz, ha közben otthon lakál tudnál félretenni. A CSED, GYED számításáról is érdemes valakit megkérdezni.m ha ez bejelentett munkaviszony, lehet többet kaphatnál mint GYES+családi. Aztán a kicsit bölcsibe adhatod és dolgozhatsz,sok babacucott lehet kapni jó áron használtan is.

Én még aludnék rá párat, nehogy megbánd aztán egy életre...

2019. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szivem szerint megtartanam, az eszem azt mondja hogy ne. Igazából az a kérdés hogy a gyerek élete milyen lesz . Csonka családba születik, az biztos hogy szeretetben nem szenvedne hiányt de ez elég ahhoz hogy boldog gyermeket neveljek ? Lehet e apja és anyja lenni a gyereknek? Ha nem is anyagilag de akkor is raszorulnek a szülőkre.....

Fél hónapon van a próbaidőből, az a baj ha szülésig dolgozok akkor se lesz meg az 1 évem a csedhez ... Az alkalmi bejelentést nem veszik figyelembe hozza , és az se érdekli őket hogy hány nap hiányzik hozza szóval semmire nem leszek jogosult . Ez a része meg azért bántó mert ameddig lehet szeretnek a legtöbbet lenni vele , nem az hogy az első hónaptól már nagyszulokhoz passzolni..

2019. máj. 1. 14:52
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Nagy-nagy nemet mondanék így a gyerekre. Naívan lehet mondani, hogy majd megoldod, de ez nem ennyire egyszerű. Faluban laksz, hogy el tudj menni nőgyógyászhoz, ahhoz el kell menned a városba. Ez plusz pénz is, meg aznap már nem fogsz tudni dolgozni, és ezt nem fogják tolerálni, megválnak tőled.Máris ott vagy, hogy nincs bevételed. De tegyük fel, megoldod valahogy munkaidő mellett a nőgyógyászt, a rendszeres vérvételeket, a cukorterheléses vérvételt, a plusz ultrahangokat, a védőnőhöz való járást, a végén meg az NST-ket naponta. Ez akkor is plusz pénz.

Meg tudsz venni mindent, amire szükség van. Hááát, erőteljes a kétségem. Terhesvitamin, kalcium, magnézium, vas. Ez csak egy alapkészlet. Közbejön egy terhesség alatt gyakori fogíny gyulladás, ez is plusz. Vagy az ultrahangon tojnak rád magasról, és elmennél magán helyre ( ez is gyakori). Koraszülött lesz a pici, akkor nem fogsz tudni sokáig dolgozni, és még akkor mellé kell venned légzésfigyelőt is 10-40 ezer között van az ára. Vagy ha nem alakul egyszerűen a szülés: járhattok a városba fejlesztő tornára. Nem szopik rendesen? 20 ezerért mellszívót veszel. Vagy hamar tápszeres lesz... Allergiás a kozmetikumokra? Jöhetnek a drága organikus cuccok.

És akkor még szó nem volt arról, hogy egy szülő az kevés! Nem lehet senki sem egyszerre anya és apa. Igen, megcsinálják egyesek, és nincs ezzel baj, de ha választhatnál két keresős, két szülős támogatói háttérrel vállalna mindenki gyereket. Azt is hogyan magyarázod el a gyereknek, hogy "apád már a létezésedet is gyűlöli"? Brutális lelki sérülés ez bárkinek.

2019. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Nem ismerlek de abból ahogy eddig írtál szerintem egész hátralévő életedben bánnád ha elvetetnéd a babát.

Biztosan nem lenne könnyű dolgod de egy gyermek mindig minden helyzetben ajándék főleg úgy ha az ember még vágyik is rá. A családod melletted áll, ez már nagy segítség. Sajnálom, hogy a volt párod így reagált, meg sem érdemli a gyereket. Nagyon értelmes embernek tűnsz és szerintem tudsz jó döntést hozni. Hallgass a szívedre és ne az eszedre. Az örökbeadáson nem gondolkodtál ha mégsem tartanád meg? Az sem lenne könnyű döntés de akkor adnál esélyt a gyermeknek, hogy éljen!!

2019. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Utána jellene járni mennyi hiányozhat az 1 évhez, hogy méltányossági alapon kaphasd az ellátásokat, ill. hallottam olyanról is, hogy valakit az ismerőse a "kieső" időre bejelentett a válalkozásába. Ezen felül azt gondolom, hogy rengeteg gyerek születik "álomcsaládba" mégsem boldog a gyerekkora, elhanyagolják, max. elhalmozzák kacatokkal, de nem kap figyelmet,szeretetet, vagy ami rosszabb ütik-verik. Emlékszem gyerekkorunkban hogy irigyeltem a szomszéd kisfiút, rengeteg játéka volt, akkor evett édességet, amikor akart, aztán egyszer meglátam, hogy kék-zöld és akkor mesélte, hogy megverték mert 3ast kapott...
2019. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Ha 9 hónapig hordom a szívem alatt , nem tudnám semmiért kiadni a kezemből arról nem beszélve hogy kitudja milyen sorsa lenne , ismerek sajnos olyat akinek van 2 örökbe fogadott gyereke és csak a gyerek után járó pénz miatt fogadták örökbe ( enyhen fogyatékos) és borzasztó körülmények között nőttek fel. Van egy barátnőm is akit örökbe fogadtak soha nem tudta megbocsájtani az édesanyjának pláne úgy hogy utána született gyereke és nyilván én is szeretnék. Borzaszto nehéz lesz bárhogy döntök, kíváncsi voltam kívülálló emberek véleményre mert mi kicsit elfogultak vagyunk. Itt jó döntés nincs csak kevésbé rossz.
2019. máj. 2. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!