Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy álltok a kávézással?...

Ti hogy álltok a kávézással? Mit mondott az orvosotok?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok. Mikor kiderült a baba, azonnal abbahagytam a kávézást (napi 1-2 hosszú kávét ittam). Az utána következő hetek borzasztóak voltak székrekedés szempontjából, a kúptól a Laevolac-szirupon át az összes házi praktikát kipróbáltam, eredmény nélkül. A háziorvos tanácsára egy gyenge kávé naponta megoldotta a dolgot, azóta sem volt ilyen gond. Nemrég az védőnőm rám ijesztett, hogy mit képzelek, tönkreteszem a gyereket - abba is hagytam a kávét, az eredmény pedig várható volt, napok óta szenvedek...

Nektek mit mondtak a kávéról? Napi egy gyenge kávé mennyire lehet nagy probléma? Nem nagyobb baj a folyamatos erőlködés, diszkomfortérzet? Sajnos a kávén kívül nem működik más.


Köszönök minden segítséget!


2018. dec. 29. 10:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát! Nekem alapjáraton 130/70 körül van a vérnyomásom, de a kávé sem emeli meg. Pajzsmirigyhormont kell szednem, az szinte teljesen stabilan tartja. Terhességi toxémia szűrésen is voltam, tökéletes eredménnyel.
2018. dec. 29. 14:22
 22/24 anonim ***** válasza:

Fura ez az egész, nekem kifejezetten ajánlotta a védőnő a kávét vagy a fekete teát, mert alacsony a vérnyomásom, és néha-néha rosszul is vagyok tőle...Szóval azt mondta fogyasszam csak nyugodtan, persze mértékkel. Dietetikushoz is járok terhességi diabétesz miatt, és ő is azt mondta hogy simán kávézzak csak nyugodtan (persze cukor és tej nélkül)...


De úgy tűnik nagyon megoszlanak a vélemények, fura...

2018. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nálam ez nagyon vicces volt , terhesség elott nem kaveztam , mikor teherbe estem ugy megkivantam , na mondom tiszta apja ez a gyerek, párom kávézik eleg sokat .

Nekem se a doki se a védőnő nem mondta hogy ne igyak kávét , nyilván mértékkel , nem is szoktam max heti 2szer nagyon kevés kávé sok tej , de nagyon jol esik 😀

2018. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta hogy lehet inni,napi egy kettőt.Én nagy kávés voltam de most nem kívánom.1-2 tejeskávét iszok naponta.Ha szereted a savanyú káposzta levét,igyál!A hatás nem marad el,és tele van vitaminnal.Viszont ha iszol mondjuk 2-3 dl messze ne menj a vécetől!
2018. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!