Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy álltok a kávézással?...

Ti hogy álltok a kávézással? Mit mondott az orvosotok?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok. Mikor kiderült a baba, azonnal abbahagytam a kávézást (napi 1-2 hosszú kávét ittam). Az utána következő hetek borzasztóak voltak székrekedés szempontjából, a kúptól a Laevolac-szirupon át az összes házi praktikát kipróbáltam, eredmény nélkül. A háziorvos tanácsára egy gyenge kávé naponta megoldotta a dolgot, azóta sem volt ilyen gond. Nemrég az védőnőm rám ijesztett, hogy mit képzelek, tönkreteszem a gyereket - abba is hagytam a kávét, az eredmény pedig várható volt, napok óta szenvedek...

Nektek mit mondtak a kávéról? Napi egy gyenge kávé mennyire lehet nagy probléma? Nem nagyobb baj a folyamatos erőlködés, diszkomfortérzet? Sajnos a kávén kívül nem működik más.


Köszönök minden segítséget!


2018. dec. 29. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Orvosom nem tiltotta meg. Napi kettőt ittam, semmi gond nem volt. A vérnyomásom nem volt magas. Szerintem inkább azoknak nem ajánlott inni akiknek eleve magasabb a vérnyomása (toxémia miatt)
2018. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Szia. Nem tudom a védőnőd melyik korszakban èl. 7 ève az első terhessègemnèl kifejezetten ajánlotta a vèdőnőm az alacsony vérnyomás miatt. Most újra babát várok, ès a napi kettő gyenge kávè tejjel meg van. Nekem a fejem fáj ha nem iszok egy nap. Ès ezzel nem ártasz a babának. 😉
2018. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Napi 1 kvet ittam. Nagyon alacsony vérnyomásom van alapból, azóta is az előtt is ittam. Nekem egy szóval nem mondta senki, hogy ártalmas lenne. Sztem ez az 1kv belefér és egy kicsit túl gondolja a vedőnő a dolgot. Egyébként makk egészséges a kisfiam.
2018. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és a védőnö riogatásához szokj hozzá, lesznek még hasonlók :)))
2018. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj de a vedonod nagyon buta. Nekem aztmondta a vedonom napi 2 meg belefer ritkan 3 gyengebb kave is, orvosom szinten ezt ajanlotta. Es csak akkor iszom ha jol esik egy kismama ugyis erzi hogy kivanja-e vagy sem. Olvass utana a neten vagy barhol hogy jotekony hatasa is lehet. Ha viszont tenyleg nem akarsz kavezni akkor szekrekedesre a szalvusz viz nekem bejott, nagyon rossz izu de azonnal meghajt.
2018. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsony vérnyomásom miatt előfordult,hogy ittam minden nap. Semmi baja nem lesz tőle a babának.
2018. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Terhesen kezdtem kávézni mert nagyon alacsony volt a vérnyomásom. Napi 1-2 kávé semmit nem árt. Ha magas a vérnyomásod akkor kell abbahagyni egyébként teljesen oké.
2018. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

7 vahxik

És a kávézást a doki és a védőnő is javasolta

2018. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Nekem azt mondta a doki, hogy napi 1, max.2 csészével nyugodtan ihatok. Hála az égnek, sikerült olyan országban gyermeket vállalnom, ahol nincs támadónő, így nem szólt bele. ;) ha jól esik, kávézz nyugodtan. A védőnőnek meg mondd azt, amit hallani akar.
2018. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

10 éve sem tiltotta senki, sőt. A lányommal is ittam 2,5 éve, sőt most is iszom napi 2t. Ha délután nem iszom, egész este-éjszaka fáj a fejem.

Így is alacsony a vérnyomásom, iszom egy kv-t, mielőtt megyek a védőnőhöz, így 100-105/65-70 között szokott lenni.

2018. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!