Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy álltok a kávézással?...

Ti hogy álltok a kávézással? Mit mondott az orvosotok?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok. Mikor kiderült a baba, azonnal abbahagytam a kávézást (napi 1-2 hosszú kávét ittam). Az utána következő hetek borzasztóak voltak székrekedés szempontjából, a kúptól a Laevolac-szirupon át az összes házi praktikát kipróbáltam, eredmény nélkül. A háziorvos tanácsára egy gyenge kávé naponta megoldotta a dolgot, azóta sem volt ilyen gond. Nemrég az védőnőm rám ijesztett, hogy mit képzelek, tönkreteszem a gyereket - abba is hagytam a kávét, az eredmény pedig várható volt, napok óta szenvedek...

Nektek mit mondtak a kávéról? Napi egy gyenge kávé mennyire lehet nagy probléma? Nem nagyobb baj a folyamatos erőlködés, diszkomfortérzet? Sajnos a kávén kívül nem működik más.


Köszönök minden segítséget!


2018. dec. 29. 10:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
2.vagyok. székrekedésre vegyèl cèklalèt. Nekem az segített.
2018. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

Csecsemő és gyermekápoló vagyok. Nemrégen egy kötelező továbbképzésen volt lehetőségem egy 20 perces előadás keretében végighallgatni, hogy még a tea minimális koffeintartalma is milyen rohadt káros és vegyük tudomásul, hogy olyan nincs, hogy koffeinmentes kávé, mert bizony annak is van koffeintartalma ami atyaúristen mit fog okozni... Csak pislogtam, hogy mivan, de kb mindenki a teremben...

Szerintem a nők közel 90%-a kávézik a terhesség alatt és tette is ezt az elmúlt minimum 100 évben. Ha valami baja lesz a babának, az nem a kávétól lesz. Mármint elhiszem, hogy vannak olyan tényezők amiknél valóban csak ront ha a szülő kávézik, de egy egészséges magzat esetén kizárt dolognak tartom, hogy napi 1-2 kávé bármit is számítana.

2018. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%

Én végig kávéztam a terhesség alatt, sőt még szoptatáskor is, reggel egy tejeskávét ittam mindennap, néha egy pohár colát is, mert volt, hogy megkívántam.

Székrekedésre nekem a Hamanek őszibarack bébiétel vált be. Lehet viccesen hangzik, meg az is, de segített ha megettem egy üveggel.

2018. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%

Napi egy-ket kavet ittam, kiveve ha nem esett jol.

Napi 200 mg koffein mehet, ebben nyilvan benne van az is, ami nem kavebol jon.

De en mas koffein tartalmu dolgot nem fogyasztok alapban (tea, csoki, cola, stb).

Itt talalsz ket kepet, amin szemleltetve van h a 200 mg-ba kb mi fer bele:

[link]

2018. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%
Én nem kérdeztem meg ezt külön,de ahogy olvastam doktor által írt könyvben napi 1-2 kávé nem gond. Én azelőtt heti átlag 10 kávét ittam. A terhesség alatt ebből vettem vissza annyita, hogy max heti 3 kávé volt.
2018. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Mindig is nagy koffeinista voltam, az életvitelem, a munkahelyi pörgés és a suli miatt 6-7 kávé is lement egy nap a terhesség előtt, ezt lecsökkentettem napi 3-ra és sem az orvosom sem a védőnőm nem mondta hogy ez így nem jó. Szerintem tegyél úgy ahogy az orvos javasolja és annyit ígyál amennyitől jól érzed magad.
2018. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%
Ismèt a második vagyok. Èn a colát is megszoktam kívánni. De max két korty amit iszok, mert ennyi esik jol, ès teljesen megnyugodtam hogy ihattan. Persze ez nem napi szinten van. Semmi baja nem lesz ettől még.
2018. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Hülye a védőnő, igyad nyugodtan, amúgy inkább a dokira kellene hallgatni, nem a védőnőre.
2018. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Ne hallgass a védőnöre, lesz még pár agyzsibbasztó butasága, ne aggódj. Mind ilyen.

Nyugodtan idd meg a napi 2 kávéd, én is iszom, mióta nem vagyok rosszul a szagától. Semmi baja a magzatnak. A nagyobbal kívántam is, már lassan 6 éves, semmi baja.

Butaság, hogy a kávétól baja lesz a picinek.

37hkm

2018. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%

A túlzott koffeinfogyasztástól lehet baja.

DE ez nem napi 1 kávét jelent, hanem 3-4 expresszót vagy ha a kávé mellé még csokit, kókát, teát vagy energiaitalt is fogyasztasz. Úgy könnyen el lehet érni a napi ajánlott maximum 150-200 mg-ot.

2018. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!