Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól átvertek? Van itt hozzáért...

Jól átvertek? Van itt hozzáértő tb-és kismami? Nagyon nagy szükségem lenne a segítségre?

Figyelt kérdés

Munkaviszony: 1998-2009 július

Álláskeresési járadék: 2009 július- 2010 április

Álláskeresési segély: 2010 április-2010 július 5

Szülés: 2010 július 14

A járadék és a segély biztosított idő

Azt az információt kaptam, hogy szülés előtt 28 nappal már jár a tgyás. Meg is szüntettem saját kérésre az álláskeresésit, majd a múlt héten igényeltem a tgyást. A tb-ben átnéztek minden papíromat, azt mondták minden rendben, július elején már kapom is az első tgyást. Erre ma kaptam tőlük egy levelet, hogy majd csak a baba születése után kérhetem a tgyást, és akkor döntik el hogy jár e. Bementem a tb-be, erre azt mondta az ügyintéző, hogy ez a levél csak formalitás, mindenkinek kiküldik. Azt hittem elájulok, mindenkinek kiküldik hogy nem jár és legyek nyugodt? Kértem hogy adja ezt írásban, mert nem hiszem el. Erre telefonálgatott, majd azt mondta, hogy mégsem ját a tgyás 28 nappal előtte, mert munkanélküli voltam. De mondtam neki hogy ők mondták hogy ezt kell tennem... Már sírtam... Most az van hogy csak szülés után kérhetek mindent. De honnan tudjam hogy nem vernek e át megint? Június 17-én szüntettem meg az álláskeresésit ők miattuk. Most augusztusig nem kapok semmit az ég világon mások hülyesége miatt. Hova menjek ki tud nekem tanácsot adni? Itt a neten a tbinfon is azt a választ kaptam hogy kérhetem 28 nappal előtte és minden jár. SOS


2010. jún. 25. 12:51
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Tudom, én is gondoltam rá:( Majd ahogy hozza a sors. Nagyon sok évig vártunk erre a babára, jól megszenvedtünk érte, nem akarok beleavatkozni... remélem érted, meg amúgy sem tudom hogy kéne.
2010. jún. 25. 13:37
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot ebben a dokid tudna adni!Én értem a félelmeidet is ezzel kapcs.(baba hamarabb témában)Azért nem mindegy mennyi jön a konyhára x összeg vagy 25700.-(gyes)
2010. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Na ezt most sokan félre fogják értelmezni, mit fogunk ezért kapni:) Nem akarok beleavatkozni a természet dolgába. Habár amit ma ezek nekem okoztak, kész csoda lenne ha nem történne semmi. Nem kívánom senkinek. Sok tudatlan ügyintéző
2010. jún. 25. 13:47
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ajjajj!Igazad van!Lehet,hogy kapunk ezért:)A lényeg,hogy rendben legyetek és menj vissza állásker-re:)))
2010. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
köszi mindent:)
2010. jún. 25. 13:52
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit:)))
2010. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz információt kaptál a tb-nél. A tgyás idejét (vagyis a szülés előtt 28 nappal-t) a munka törvénykönyve szabályozza. A REP saját szabályzata szerint az irányadó rendelkezéseket akkor is alkalmazni kell, ha a tevékenységed nem tartozik a Munka tvk-e alá, tehát a te esetedben is. Mivel az álláskeresési támogatás és a munkaviszony a tgyás esetében egy kalap alá esik, így nem tehetnek különbséget, mivel jogosult vagy az ellátásra, így a többi szabályozás is ugyanúgy vonatkozik rád, vagyis a REP nem dönthet úgy jogszerűen, hogy megvonja tőled a tgyás szülés előtti igénybevételét.

Egész egyszerűen állj a sarkadra, és kérd meg, hogy mondják meg azt a jogszabályt (pontosan!), ami alátámasztja az elutasítás jogszerűségét.

És jól gondolkozol, pár nap álláskeresésit tartalékolj, hogy a gyed igényed benyújtásakor meglegyen a biztosítotti státusz.

Ha gondolod, nagyon szívesen megnézem az elutasító határozatot, persze ha be tudod szkennelni.

2010. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Írtam neked privátot, megköszönném ha visszaírnál!
2010. jún. 27. 13:16
 29/29 A kérdező kommentje:
Még annyi esetleg, hogy nem mondta azt senki hogy visszamenőleg majd járna. Azért nem tudom hogy menjek e vissza munkanélkülinek vagy sem.
2010. jún. 27. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!