Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól átvertek? Van itt hozzáért...

Jól átvertek? Van itt hozzáértő tb-és kismami? Nagyon nagy szükségem lenne a segítségre?

Figyelt kérdés

Munkaviszony: 1998-2009 július

Álláskeresési járadék: 2009 július- 2010 április

Álláskeresési segély: 2010 április-2010 július 5

Szülés: 2010 július 14

A járadék és a segély biztosított idő

Azt az információt kaptam, hogy szülés előtt 28 nappal már jár a tgyás. Meg is szüntettem saját kérésre az álláskeresésit, majd a múlt héten igényeltem a tgyást. A tb-ben átnéztek minden papíromat, azt mondták minden rendben, július elején már kapom is az első tgyást. Erre ma kaptam tőlük egy levelet, hogy majd csak a baba születése után kérhetem a tgyást, és akkor döntik el hogy jár e. Bementem a tb-be, erre azt mondta az ügyintéző, hogy ez a levél csak formalitás, mindenkinek kiküldik. Azt hittem elájulok, mindenkinek kiküldik hogy nem jár és legyek nyugodt? Kértem hogy adja ezt írásban, mert nem hiszem el. Erre telefonálgatott, majd azt mondta, hogy mégsem ját a tgyás 28 nappal előtte, mert munkanélküli voltam. De mondtam neki hogy ők mondták hogy ezt kell tennem... Már sírtam... Most az van hogy csak szülés után kérhetek mindent. De honnan tudjam hogy nem vernek e át megint? Június 17-én szüntettem meg az álláskeresésit ők miattuk. Most augusztusig nem kapok semmit az ég világon mások hülyesége miatt. Hova menjek ki tud nekem tanácsot adni? Itt a neten a tbinfon is azt a választ kaptam hogy kérhetem 28 nappal előtte és minden jár. SOS


2010. jún. 25. 12:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is munkanélküliről mentem szülni de nekem megmondták,hogy csak a szülés napjától igényelhetem!!!!!Szüneteltetni kellett nekem az álláskeresésit nem megszüntetni!
2010. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Bocs, igen, szüneteltetem, nem megszüntettem. Maradt még két hetem. De nem tudom mikor mit kell tennem, mert össze vissza hazudoztak nekem:( És az igaz, hogy ha jár a tgyás, akkor ha lejár, vissza kell menni munkanélkülire pár napra, hogy úgy igényelhetem csak a gyedet?
2010. jún. 25. 12:57
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 16-án járt le a tgyás de nem kellett visszamenni a mn-re,hanem 17-től igényeltem a gyedet!

1.

Aznaptól kell igényelned a tgyást mikor megszületik a baba!Menj most vissza a mn-re!Tegyék rendbe amit elcsesztek!!!

2010. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Látod neked is mást mondtak. Nem értem nekem miért kell tgyás után újra aktiválni a munkanélkülit ha másnak nem.
2010. jún. 25. 13:03
 5/29 A kérdező kommentje:
Amúgy te mikor szültél pontosan, és mikor járt le a munkanélkülid?
2010. jún. 25. 13:03
 6/29 A kérdező kommentje:
Akkor most menjek vissza munkanélkülire (rosszul lesznek tőlem, állandóan ott vagyok), ami július 5-ig tart, majd a szülés után kérjem a tgyást? Jár? És a gyed?
2010. jún. 25. 13:05
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

1.

Az Ep kiküldte a papírt,hogy 16-n megszűnt a gyásom és küldtek nyomtatványt,hogy másnaptól igényeljem rajta a gyedet!

2010. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Én szültem 2009 dec.31.Még van a járadékból kb.4 hónapom:)
2010. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy azért vagy így, mert a járadék alatt szültél, és nem utána?
2010. jún. 25. 13:08
 10/29 A kérdező kommentje:
Mert én rá 10 napra szülnék
2010. jún. 25. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!