Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudom hogy befordult e...

Honnan tudom hogy befordult e a babám?

Figyelt kérdés
Meglehet azt állapítani?Meg mi a klönbség aközött hogy befordult,és beékelődött?Ha befordult,az végülis azt jelenti hogy fejvégű nem?Na de naponta akár többször is megfordulhat...ezért nemértem,hogy mikorra tudják mondani azt hogy ténylegesen befordult vagy beékelődött?Mikor már tuti nem fordul semerre.Van ilyen?Meg én sajnos nemtudom megkülönböztetni hogy éppen milyét nyomja ki,vagy melyik részével rúg,"hadonászik".Jópár hete a jobb oldalamon nyomja ki magát szinte állandóan,nagyobb területen.Az milye lehet?Háta,vagy feneke,feje ami nagyobb?Teljesen eldeformálódik olyankor a hasam,az egész jobb oldalra "megy".És rengeteget csuklik,azt meg mindig csak a baloldalon érze középtájt.Köszi ha tudtok segíteni!(32h)
2010. jún. 22. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy egyre nő, már nehezebb neki teljesen megfordulni. Én nem éreztem, valószínű álmomban történt, mert a 33. héten még faros volt, a 35. héten már fejvégű, ezt a doki mondta.
2010. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. jún. 24. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Te nem biztos, hogy meg fogod tudni állapítani, hogy mikor fordult meg a baba fejvégű fekvésbe. Abban igaza van az előttem szólónak, hogy minél nagyobb a baba, annál kevesebb a helye, és emiatt már nem tud naponta többször pozíciót váltani. Ha a csuklását a bal oldalon érzed, akkor nagy valószínűséggel ott a hátija, és jobb oldalon érzed a lábait és a kezeit, azokkal nyomkod, és produkálja azokat az érdekes kis puklikat, és a deformációt a hasadon.

Nekem épp fordítva helyezkedik a lánykám, a háta a jobb oldalon van. Ő már biztosan fejvégű fekvésben van, de ezt csak a tegnapi ultrahangból tudom.


Remélem, segítettem. További szép babavárást, jó egészséget nektek! :-)

36+2 hetes kismama

2010. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is csak az uh-on tudtam, hogy éppen hogy fekszik. Amikor már beékelődik a feje, elvileg több üres hely marad, tehát akinek a tüdejét nyomta, annak az kicsit felszabadul. Ilyenre mondják, hogy "leszáll a pocak". Nekem mindig nagyon kényelmesen kuporodott, így sosem nyomott semmit, viszont a vége felé úgy éreztem, mintha a gyomorszájam felőli részen üres lenne. Gondolom akkor már befordult. Nekem a jobb oldalon dugta ki állandóan a sarkát, de ez is csak tipp, mert én csak azt láttam, hogy kis pukli rendszeresen és az uh-on a lábát nyomogatta mindig és az volt azon az oldalon. :) Biztosat úgysem lehet tudni... Ha pici dudor van, az lehet könyök, sarok, nagy dudornál inkább hát, fenék.


Az enyém is sokat csuklott, mióta megszületett azóta is. :)


Ja, ritka, hogy fejvégűből visszaforduljon a baba, bár fordult már elő. A természet jól oldotta meg ezt is: a nagy fejet már a gravitáció is vonzza, ezért fordulnak be a babák, de visszafordulni már nem nagyon van sem helyük, sem erejük. Persze vannak kis fickándozó erőművészek, akik képesek rá! :)


Boldog babavárást!

2010. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 34. héten farfekvéses lett a babám, most a 36-on várom, hogy esetleg visszafordul.

Sok okos ember mondta, hogy ha lent erősebb mozgást érzek, akkor valószínű ott a lába, illetve fordítva, mert a lábacskáival erősebb mozgást végez. Hát egyértelműen ilyet sem érzek, nem tudok megkülönböztetni. Sokan tanácsolták azt is, hogy a szívhangját otthoni készülékkel, vagy a védőnő is meg tudja hallgatni, és abból lehet következtetni, hogy hol a legerősebb, merre van a baba feje. Ezt még nem próbáltam.

Egyébként én sem éreztem, amikor megfordult.

Hátha valamelyik módszer neked bejön.

Igazából el kellen fogadnunk, hogy biztos valamiért Ő úgy akar feküdni... Én is sokat stresszelem magam ezen, nem szeretnék császáros lenni.

2010. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek,igen segítettetek:)Nekem minden Uh-kor másképp fekszik,vagy haránt,vagy faros,vagy fejvégű...most a legutóbb fejvégű volt,hát reméljük így marad már,legközelebb már csak a 38.héten lesz Uh.
2010. jún. 24. 12:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!