Most voltam méhszájvizsgálaton, holnap töltöm be a 40 hetet, és azt mondta az orvosom, hogy meg van puhulva a méhszáj, de még nem vagyok nyitva. Mennyi időm lehet még? Milyen otthoni módszerek vannak, hogy beinduljon magától, nem akarom az indítást.
Nekem a szülésznő ezeket javasolta:
1. séta: elvileg a baba ilyenkor teljes súlyával ránehezedik a méhszájra, ami ettől elkezdhet nyílni.
2. a mell stimulálása, masszírozása, mellbimbó ingerlése: oxitocint szabadít fel, ami megindíthatja a szülést, megrepesztheti a burkot.
3. szex: a spermában olyan anyagok vannak, amelyek puhíthatják a méhszájat, valamint ha orgazmus is van, akkor annak hatására erős méhösszehúzódások vannak, ezek tágíthatják a méhszájat.
4. házimunka, hosszabb séta, egyéb fárasztó tevékenység: azt mondta, hogy ez is bejött már néhány, de vigyázni kell, nem hűtőemelgetésre gondol, vagy egyéb megerőltetésre, mert attól a placenta sérülhet és az végzetes még most is.
5. meleg, de nem forró hosszabb ülőfürdő: ellazítja az izmokat, illetve méhösszehúzódást okozhat.
Ő a lépcsőzésre azt mondta, hogy nincs értelme külön lépcsőzni, mert annak kb ugyanannyi a funkciója, mint a sétának.
Szia! A 3. válaszoló vagyok. Most jöttem NST-ről, annyit mondott a doki, h. próbáljak meg kis csípőset enni. :))
Hátha ez beválik!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!