Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, a...

6 hetes terhes vagyok, a dokim azt mondta, nem kell magzatvédőt szednem, ha iszom Aloe Vera gélt (Berry nektárt), igaz ez?

Figyelt kérdés
első baba.szeretném a legnagyobb biztonságban tudni,de túlzásba se akarom vinni?szedjek vmit mellé vagy ne?
2007. nov. 29. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát ha rendesen táplálkozol, odafigyelsz az ételekre, amiket eszel, akkor elméletileg nem kell a magzatvédő vitamin(hisz 100 éve sem szedtek a kismamák vitaminokat és egészséges babákat szültek). Nekem mondjuk javasolta a dokim a magzatvédőt+folsavat, de ezek nélkül is ki lehet hordani a babát. Nővérem nem szedett semmit és egy gyönyörű 3.35 kg-os babája lett. Én viszont úgy vagyok vele, hogy ártani nem fog a vitamin (persze túlzásba nem viszem). Ha már megvan a lehetőségünk, h ilyenekkel is segítsük a baba feljlődését, akkor ki kel használni. És így nemcsak őt segíted, hanem a saját szervezetedet, pótolni tudsz mindent amit a baba "elvesz" (pl. calcium).... Boldog babavárást!:)
2007. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Rengeteg ismerősöm aloe verázik, engem is mindig nyagattnak hogy inkább ezt igyam ne a magzatvédőt szedjem.A dokim azt mondta hogy maradjak a vitaminnál az a tutti ez a aloe vera nem 100%-osan bizonyitott dolog.Én a baba miatt a vitminomnál maradtam.18.hétbe vagyok a babám teljesen egészséges a vizsgálataim mind jók lettek az AFP-m tökéletes. De persze ez a te választásod.Sok sikert
2007. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szia!Én is a berry-t iszom,meg a royal jelly-t szedem,mást nem.Az elején szedtem az FLP-s B12-t,de azt mostanában már nem.24 hetes vagyok.Maximálisan jól érzem magam,tökéletes a vérképem,nem eszem össze-vissza,nem is híztam 5 kg-nál többet.Azért napi 1X egyél főtt kaját.Ja,meg plusszba én magne B6-ot szedek,mert a hasam keményedik.Sok sikert a babához,és bízhatsz az FLP-be nyugodtan.Szia
2007. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem is azt mondta a doki,hogy ha rendesen táplálkozom,és sok gyümölcsöt eszem akkor nem kell,de viszont egy héten egyszer igyál kalcium sandozt.kalcium kevés ételbe van
2007. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztosan elég egyvalami, bizonyos vitaminokat sajnos túl lehet adagolni, ha valaki puszta elővigyázatosságból mindenfélét beszed. Szerintem bízz az orvosodban!
2007. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!