Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes kismamik, akik...

12 hetes kismamik, akik decemberre várjátok a babát. Ki hogy érzi magát?

Figyelt kérdés
Engem személy szerint megvisel az időjárás sokat fáj a fejem,az a legrosszabb hogy nem igazán lehet bevenni rá semmi sem,pihenni meg csak ha hazaértem a munkából tudok:(Szerencsére nem voltam nagyon rosszul idáig,néha hányinger hányás nélkül,meg szédülés,mondjuk az még néha előfordul.Sajnos már csak június 18-ig dolgozom,utána el kell mennem betegállományba.(egyedül maradtam,és haza költözök)Valaki ha tud segíteni,ilyenkor milyen juttatások járnak egyedülálló anyának?
2010. jún. 7. 10:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem is hasonló:)és fekve ki lehet tapintani már:)Azon a részen ha megnyomod kicsit az érzékenyebb,csak óvatosan:)
2010. jún. 7. 10:53
 12/18 A kérdező kommentje:
Sajnos ez van,szerettünk volna babát,úgy volt hogy jövő tavaszra legalább is ő így "tervezte",csak azzal nem számolt hogy mielőtt "nekifognánk" abba kell hagyni a gyógyszert,és én abbahagytam decemberben,és sajnos abban a hónapban mikor kiderült hogy valószínű becsúszott vagyis most áprilisban,megtudtam hogy más lánnyal ismerkedik de előtte semmi jelét nem mutatta,nem tudom miért csinálta ezt,mert érdekes módon ugyanannyi idős volt ez a másik lány mint én és ráadásul már volt egy négy éves kislánya.Mai napig nem értem hogy ez most mit jelentsen a részéről,már nincsenek együtt ezzel a másikkal,mikor megkérdezetm hogy az ő gyerekét hogy hogy elvállalta volna annyit mondott hogy annak csak a nevelőapja lett volna:S Kicsit meglepő,hogy a saját gyerekét meg el akarta vetetni:( Talán még abban reménykedek hogy majd ahogy telik az idő megbarátkozik a gondolattal,vagy majd ha meglátja a picit.Nem tudom.
2010. jún. 7. 10:59
 13/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom, ami veled tortent.

Mi szerdan leszunk 12 hetesek.Az idojaras hatarozza meg, hogy, hogy erzem magam.Amikor borus, esos ido van akkor rosszul erzem magam, hanyingerem van, hullafaradt vagyok es faj a fejem, amikor meg sut a nap, akkor semmi bajom.Eleinte farkasetvagyam volt de ez mostanra mar csokkent, meg annyit sem eszem mint terhesseg elott.1 kilot hiztam de a pocim mar jol lathato, tavolabbi ismerosok is eszreveszik mar, hogy gombolyodik,magas vekony alkatu vagyok.Treveim szerint, ha minden rendben lesz, akkor oktober kozepeig szeretnek dolgozni.

Gratulalok es boldog babavarast kivanok mindenkinek!

2010. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez tortént veled. En személy szerint nem fogadnám vissza a világ semmi kincséért sem. Azért is felnevelném a picit egyedul.


11 hkm

2010. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én is esős időben vagyok rosszul,nagyon megviselt az utóbbi időszak meg ez a sok eső:(fáradákony vagyok néha rámtör az álmosság,sokszor együltő helyemben el tudnék aludni.Hát igen én is ezen gondolkodtam hogy nem fogadnám vissza,az sokkal rosszabb érzés lesz neki hogy nem lehet velünk,bár kitudja,ez még a jövő zenéje,lehet nagyon jól meglesz nélkülünk és felszed valami misz pi...át de nem érdekel mostmár valamilyen szinten túltettem magam már rajta,csak azért rossz, hogy most a héten is egyedül voltam a 12 hetes tarkóredő vizsgálaton meg uh-án és egyedül láttam a babát ahogy mozgolódott meg kapálózott meg még bukfencet is csinált,már 4.6 cm eres volt szerdán:(Elég erős vagyok lelkileg ezt sokan mondják,úgyhogy meg fogom mutatni hogy ha már bevállaltam egyedül is de menni fog,bár ő nem hisz nekem.Mindig azt mondta még az elején hogy vetessem el,mert hogy tönkre teszem mindhármónk életét hogy ez neki milyen rossz lesz hogy lesz valahol egy gyereke és még csak nem is ismeri,meg hogy végigkíséri az életében,hogy a baba által össze leszünk kötve stb.Na mindegy.Szerencsére lesz segítségem,nővéreméknél van egy padlástér azon belül két kis szoba úgyhogy helyünk lesz és szerető környezete is lesz meg minden.22 éves km
2010. jún. 7. 11:21
 16/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésedre nem válaszolt még senki:egyedül álló anyaként még most semmi nem jár,szülés után jár az egyszeri anyasági támogatás,és ugyan úgy a gyed,mint másnak.Amit tudsz igényelni,az az emelt szintű családi pótlék.Majd nyilatkoznod kell,hogy egyedül neveled a gyermekedet.


A te nevedre kerül anyakönyvezésre a baba vagy azért az apja tesz apasági nyilatkozatot?


üdv,24 hetes km.

2010. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Még papíron házasok vagyunk így ha addig nem változnak a dolgok akkor a nevére kerül de ez még kérdéses:(
2010. jún. 7. 13:30
 18/18 anonim ***** válasza:

Ja természetesen jár a rendszeres gyermektartás is.

Vagy a bíróság ítéli meg az összegét vagy fű alatt magatok között beszélitek meg a havi összeget.


még ez jutott eszembe.

24 hetes km

2010. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!