Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e a terhesség első 3...

Lehet-e a terhesség első 3 hónapjában hajat festeni festékkel vagy szinezőt keressek?

Figyelt kérdés
Havonta szoktam festeni és már nagyon lenőtt.Egy hónapos terhes vagyok.Azt mondták hogy nem lehet olyan festéket használni amibe ammónia és hidrogén-peroxid van.Milyen szinező engedélyezett?
2008. okt. 24. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát ilyet kimondott? lehet használni. csak nagyon kicsi zárt térben a belégzése nem túl jó, de pl egy szallös helyen semmi bajod nem lesz töle, mert börön keresztül semmi rossz nem szívodik fel.


a fodrászoknak azért baj mert bent a szalonban nagyon töményen szívják be és az káros lehet.

2008. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet, de ha lehet akkor inkább válaszd a színezőt, bár orvoilag semmilyen kárs hatása sincs a festéknek.

Én 13 hetes terhes voltam, amikor az esküvőm előtt a szokásos festékkel befestettem a hajam, és borzasztó színe lett. Gusztustalan sárga és piros keveréke. Szóval 2 napra rá fodrász feste be megint. És semmi baja a babámnak, csak a hajamnak nem tett túl jót, de megérte, mert szép menyasszony lettem! :-)

Jó babavárást!

2008. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia


Köztudott ,hogy amit magadra kensz az a bőrödön keresztül beszívódik. Namármost így a festék is. Hogy milyen mennyiségben az nem megállapított és az sem hogy milyen hatással van a babóra. De kismillió nő festi a haját kismamaként mégsem lett belőle baj.

Én azt javaslom használj ammóniamentes hajfestéket, így kíméled magad és a babód is.( ha van mitől)

Én is ilyennel festem a hajam, eddig semmi gond nem volt, mint ahogy sok már megszült barátnőmnél!

Szóval csak igényesen terhesség alatt is, csak fő az óvatosság!

Boldog egészséges babavárást!

26 hetes kismama

2008. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!!

Nekem az esküvőm időpontja esett az első trimeszterbe, amire "muszály voltam" befestetni a hajam. Hasonlóan aggódtam, hogy vajon lehet-e?? De anyukám 30 éve tapasztalt fodrász!! Ő elmagyarázta, hogy maximum annyi történhet, hogy a hormonváltozás miatt a hajamat nem fogja be, vagy nem szívja ki a festék... Ugyan az a helyzet, mint a havi mikuláskor!! Akkor lehet olyan a nők hormonja, hogy nem fogja be a festék a hajat!! De ez is (mint a terhességben minden), egyénre szabottan változhat!!

Próbáld ki nyugodtan!!

Boldog babavárást!!

35 heteske

2008. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem nyugodtan festesd be.A fodrászom 30 éve festi a haját és 3 gyönyörű, egészséges gyereke van.De ha nagyon aggódsz vehetsz ammónia mentes hajfestéket is.Márkát nem tudok, de arra emlékszem h Penelopé Cruz van rajta, minden nagyobb bevásárlóközpontban lehet kapni.Boldog babavárást!
2008. okt. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!