Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs nagy kockázata az úszásnak?

Nincs nagy kockázata az úszásnak?

Figyelt kérdés
Olvastam mindenhol, hogy mennyire jó dolog az úszás terhesen és én nagyon szívesen eljárnék úszni, mivel ülő munkát végzek és hiányzik a testmozgás, azonban félek, hogy elkapok valami fertőzést (sajnos a terhességem előtt fordult már elő ilyen velem)! Milyen víz az, ami inkább biztonságos ilyen szempontból? Az úszómedencék túl hidegek szerintem, megfázni sem szeretnék. A termálvizekben pedig nem bízok!
2007. nov. 26. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosod nem tiltotta kifejezetten, teljesen rád van bízva. A mesterséges vizek egyáltalán nem biztonságosak, a terműlvíz tilos, de ilyenkor nemigen lehet természetes vizekben úszni... hacsak nem valami jó meleg tengerben :-))) Ha már volt fertőzésed, tudod, milyen kikezelni, arról nem is beszélve, hogy soha nem bocsájtanád meg magadnak, ha baja lenne a babának. Én nem kockáztattam, sőt, nagyon szerettem volna a gyerekeimet babaúszásra vinni, de a fertőzésveszély miatt lemondtunk róla. Ha mozogni akarsz, van más módja is, pl napi fél-egy óra séta is csodákat tesz. A döntés a tiéd.
2007. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, mindenkinek ismernie kell magát, hogy milyen vizet bír és mennyire.

Én is pont azét nem járok úszni, bár imádok, mert a medencéket a klór miatt nem bírom. 10 mp egy medencében és egy hónap kezelés:-( Én a természetes vizeket abszolut bírom, sosem volt bajom benne, de hát ilyenkor nem igazán úszkálásra való, de már várom a nyárelőt, amikor fürcsizhetek a Balcsiban.

A gyógyvizeknek utána járhatsz, nekem ott sem volt soha bajom(mivel nem klóros, nem borítja fel a hüvelyflórát)de van amelyiket-pl a hévizit tudom hogy nem ajánlják terhesen.

Szerintem is a te döntésed, te ismered magad. Konzultálj orvosoddal, a Canestennel bekent tampon felhelyezése van akinél megelőzi a fertőzést

2007. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj nyugodtan úszni. Sima rendes sportmedencében ússz, ahol nem túl meleg a víz, mert ott nem szaporodnak úgy a kórokozók, mint a melegvízben. Ne félj, megfázni nem fogsz, hiszen mozogsz a vízben. Nekem az orvosom javasolta annak idején az úszást, mert hátfájós vagyok nagyon (gerincferdülésem van), és a terheseknek ez a legideálisabb, mert nem nagyon megterhelő, mégis minden izmot megmozgat, megerősít. Azt javasolta a dokim, hogy a fertőzések ellen (nekem is volt már pár, én is hajlamos vagyok elkapni) hasznájak Canesten krémet, kenjem be vele magma kívülről, és mielőtt a vízbe megyek, tegyek fel egy mini tampont, ami szintén be van kenve krémmel, ezt úszás után rögtön vegyem ki. Így nem is kaptam semmi fertőzést. Szerintem így biztonsággal úszhatsz te is.
2007. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!