Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz vétel után meddig...

Magzatvíz vétel után meddig áll fent a vetélés kockázata?

Figyelt kérdés
4 napot feküdtem, de ma már muszáj dolgoznom.
2010. ápr. 12. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag 1-2 napig áll fenn a veszély.

Én egy napot feküdtem utána, azután már tettem-vettem, persze óvatosan. És a nagytakarítást, a házaséletet, az emelgetést kerültem 2 hétig.

Semmi bajunk nem lett! :)

2010. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én is készülök genetikai tanácsadásra remélhetőleg amnióra nem lesz szükség én úgy tudom hogy 2 nap fekvés ami szükséges de inkább dokit is kérdezzél meg hogy dolgozni lehet-e már ? lenne egy kérdésem nekem is ha nem haragszol arra lennék kíváncsi hogy lehet-e kérni amnió után hogy bent maradjál megfigyelésre arra a 2 napra ?
2010. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy "beleszólok", első válaszoló vagyok!

Nekem a Sote I-en vették le a magzatvizet, szó sem volt arról, hogy bent tartanak, úgyhogy utána autóztunk is haza Miskolcra.

De állítólag vannak kórházak, ahol bent tartanak egy éjszakát megfigyelésen. Hol fogják levenni a magzatvizedet?

2010. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia! Nekem múlt hét szerdán a SOTE 1. sz női klinikán csinálták, de szóba sem került, hogy bent lehetne maradni.... a szúrás közben egy szót sem szólt hozzám senki, a babát sem nézhettem UH-n, mert közénk állt az asszisztens. Viszont aláíratták, hogy minden felelősség az enyém, illetve hogy 2 napot a kórházban töltöttem, amiért ők 101.750 Ft-ot igényelnek a TB-től. Összesen - mindennel együtt - 1,5 órát voltam ott, akkor megkaptam a zárójelentést és hazaküldtek. Annyit nem mondtak, hogy pihenni kell (pedig ugye 40 km-t rögtön kellett autóznom, hogy hazaérjek és ezt tudták a papírjaimról) és esetleg MagneB6-ot kéne szedni... De szerencsére ezeket tudom innen az oldalról a kedves hozzászólóktól.


Azóta szinte végig feküdtem, ma jöttem először dolgozni. Eléggé feszít a pocim, keményedik, meg néha görcsölget, szóval még nagyon vigyázok minden mozdulattal.

2010. ápr. 12. 12:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Uhh, kedves első, akkor Te mégnagyobbat autóztál utána... Neked sem mondtak semmit, hogy meddig áll fent a vetélés veszélye? Mert ha csak két nap, akkor miért kell két hétig kímélni magad? Itt olvastam régebben egy hozzászóklótól, hogy több, mint 1 hét után repedt meg a magzatburok, sajnos Őt sem tájékoztatták... :((
2010. ápr. 12. 12:40
 6/9 anonim ***** válasza:
második vagyok és az 1-es számú női klinikára fogok menni csak várom az afp eredményemet ti hány hetesen mentetek félek hogy mire oda kerülök és ha mégis baj lesz annyira elhúzódik az idő hogy már nem lesz választásom néha úgy tudok rajta parázni néha meg fel sem veszem az én babám egészséges csak erre gondolok viszont én a haza úttól nagyon fogok félni ha mégis amnióra is sor kerül mert kb 20 hetes leszek és 2 éve 21 hetesen vetéltem el ezért gondoltam hátha felajánlanák a bent maradást de ezek szerint maradnak a rokonok bár nekem csak Gyöngyösig kéne jönni nem tudom Miskolcig hogy bírtad le a kalappal előtted és a kérdezőnek köszi hogy nem haragudtál hogy bele szóltam a kérdésedbe
2010. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos, miután elvégezte az amniocentézist, hogy 1 nap fekvés, és 1 hétig kíméljem magam, tartózkodjak a házasélettől. Én inkább 2 hétig tartózkodtam! :)

Nem mondtak amúgy semmi többet, én kérdeztem rá, hogy előfordulhat -e, hogy esetleg fájni fog utána a hasam? Akkor mondták, hogy igen, szedjek Magne B6-ot. Néhány napig egyébként valóban húzódott is a hasam.

19 hetes voltam, amikor levették a magzatvizet. Az eredménnyel kapcsolatosan annyit: próbáljátok a pozitív gondolatokat előre helyezni (nem könnyű, tudom), hiszen annyi nő várakozik ott amniocentézisre, nem születhet ennyi beteg baba! Én abból merítettem erőt, hogy sokat mozgott a kisbabám, és azt gondoltam, hogy ilyen virgonc babának nem lehet semmi baja! A kromoszóma-analízis eredménye egyébként nekem már 2 hét alatt meglett, állítólag ha baj van, akkor telefonálnak már 1 hét után. Én is rettegtem, mikor megcsörrent a telefon, de szerencsére sosem onnan kerestek...

Minden jót nektek, rendben lesz minden a babáitokkal! Sok boldogságot!

2010. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
21 hetes vagyok, tehát még nem késő megcsináltatni. Extrém esetben a 24 héten is elvégzik. Csupán egy rossz AFP miatt én nem vállatam volna, mert az már attól is rossz eredményt mutat, ha nem pontosan 16 + 2 hetesen veszik le, hanem mondjuk 17 hetesen. Nekem a korom miatt kellett a vizsgálat, mivel jelen állapotban már nagyobb a down kockázata, mint a vetélésé. :( De persze én is nagyon féltem és még most is aggódom.
2010. ápr. 12. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
megint második vagyok nekem a 12 hetes vérvételem nem volt jó de előtte volt egy kis vérzésem a dokim azt mondja attól lett egy kicsivel magasabb az érték de amiért volt 2 éve a vetélés azért genetikai uh-ra mindenképp akar küldeni azért írtam úgy hogy ha esetleg szükség lesz amnióra mert ha az uh-án ok lesz minden akkor nem hiszem hogy vállalni fogom az amniót mondjuk a dokim nem mondta hogy számítsak rá de azért soha nem lehet tudni bár itt is csinálnak genetikai uh-át de a védőnőm is azt mondta hogy az ottani gép nagyon profi na majd kiderül hogy mi lesz azért köszi és mindenkinek szép baba várást
2010. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!