Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem! Akkor most a gyes...

Nem értem! Akkor most a gyes nem jár annak, aki nem dolgozott előtte egy évet? Vagy most akarnak ilyen törvényt behozni?

Figyelt kérdés
Körülöttem sokan mondják,hogy nem fogok gyest kapni,mert előtte nem dolgoztam.
2010. máj. 28. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! ez hülyeség :) a Gyes alanyi jogon jár, olyannak is aki még életében nem dolgozott egy percet sem! ami nem jár annak, aki nem dolgozott előtte X napot, az a Gyed Tgyás stb... ezekhez kell melóhely és X biztosított nap. Én ilyen törvény módosításról nem hallottam, de szerintem nem is lesz ilyen, hülyeség lenne :) Ami most van, az annyi, hogy a Gyes a május 1. után született gyerekek után csak 2 évig jár 3 helyett. De állítólag ezzel majd csinál valamit az új kormány.
2010. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyes és a családi pótlék alanyi jogon jár, semmi köze ahhoz, hogy dolgoztál-e vagy sem.

A tgyás és a gyed kötött munkához.

2010. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!