Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek szúrnia kellett magát...

Akinek szúrnia kellett magát vérhigító injekcióval a terhessége alatt, az válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

A kérdésem hogy okozott e az injekció vérzést,barnázást?

Két hete kell beadnom magamnak,és barna folyásom van.Általában minimális.Ketszer előfordult pár csepp barancssárgás pirosas vérzés is.Elmentem orvoshoz,a babával minden ok,Nem tudta megmondani honnan jön a folyás,és miért.Mondtam neki hogy a hasamba kell boknom a vérhigítót,azt mondta akkor ne csodálkozzak ha ilyen jellegű panaszom van,ezzel le is tudta.(az orvosom pont szabon volt más vizsgált)

8 hetes terhes vagyok.Elkezdtem agyalni,hogy mi van ha netán elkezdek elvetélni.Akkor fenn áll a veszélye hogy elvérzek?!


2017. szept. 5. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Sógornőm végigszúrta magát, nem okozott ilyen panaszt. Én meg csak 8 hetes múltam, de nekem sem okozott barnázást. Ket nőgyógyásszal is beszeltem róla (a meddőségi klinikán az orvosommal és a saját nőgyógyászommal), azt mondták, hogy nem okozhat ilyen panaszt.
2017. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. terhességem és most is végig szúrnom kell magam, de sose barnáztam vagy véreztem tőle.

Gondolom nálad is van kontrol vizsgálat, ahol nézik, hogy ne adj be többet vagy kevesebbet a kellő mennyiségnél.

Szóval nem hiszem, hogy emiatt lenne.

2017. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sosem véreztem, barnáztam a vérhígitó szuritól terhesen.

Ne a hasadba add, hanem inkább derék tájékra. Bár lehet 8 hetesen még tudod a hasaba adni, de én kb 6 hónaposan kaptam és bizony nem szúrtam a hasamba, inkább oldalra, ahol a hájacskák vannak :)

Nem biztos hogy a szurival van összefüggésbe, mert ez első 12 hétben bármi lehet.

Pihenj sokat, fel a lábakat, ne stersszelj.

Elvérezni nem fogsz, nekem a szülés reggel indult be és előző nap este még beadtam a szurit. Azzal nyugtattak, hogy semmi bajt nem okoz és valóban nem véreztem el, de több vért vesztettem nyilván, de annyira nem hogy bármi baj lett volna. Szóval ha szüléstől nem vérzik el senki pedig vérhígitót kap, akkor szerintem vetéléstől sem. Persze biztos függ mekkora adagot kell szúrnod.De ezt a dokival beszéld meg.

2017. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is végig szúrtam magam. 6. héten nekem is volt enyhe barnázás, kórházba küldött az orvosom megfigyelésre, mert az akkor 1 mm babával minden rendben volt és azt mondta, a Fraxiparin sem okoz barnázást. A kórházban ha jeleztrm, hogy újra barnázgatok, azonnal mrgvizsgáltak, csináltak uh-t, de nem találtak semmi problémát. Azt mondták, terhesség alatt nagyobb vérbőség van a hüvelyben és előfordulhat, hohy megpattan egy hajszálér, ez okozhatja az enyhe barnás véres folyást.

Elvérezni nem fogsz, ne aggódj. Szültem is és sajnos vetélésem is volt úgy, hogy még közvetelen előtte is szúrtam magam.

2017. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Kicsit megnyugtattatok.Csütörtökön megyek az orvosomhoz,remélem addig minden rendben lesz,mert ez az orvos azt mondta aki a dokimat helyettesítette,hogy vetélésnek jele nincs,minden rendben odabent,és majd az orvosomat keressem fel a héten. Kórházba csak akkor menjek ha darabos vérzésem lenne erős görcsökkel.
2017. szept. 5. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!