Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 h km vagyok. Pontosan...

15 h km vagyok. Pontosan a16-ik héten kell menni ugye az AFP vizsgálatra? Nektek mennyi idő után lett eredménye? És éhgyomorra kell menni?

Figyelt kérdés

Mennyiben szokott tévedni ilyenkor a vérvételi eredmény?Nekem a védőnőm csak vérvételt mondott,mást nem,pedig utoljára a 12 hetes uh-n voltam.Lassan eltelik egy hónap,és nem mondta adoki,hogy kell-e mennem...:(

Nálatok hogy volt a 16.hét?Volt uh,vagy csak vérvétel?

Ha elmennék a dokihoz,megnézne,vagy visszarendelne a 18-ik hetire?

Bocsi a sok kérdésért,de nem szerettem volna várni egy órát,hogy írjak másik kérdést!


2010. máj. 25. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is pont a 16.héten volt az AFP!Nem kell éhgyomorral menni!Miskolcon 1 hét alatt megvolt az eredmény!Itt nincs ilyenkor uh csak 18 hetesen!Sajnos én is sokkalottam ezt a 6 hetet,de nem tudunk mit csinálni!

35 hetes kismama

2010. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 16 és a 18 hét alatt csinálnak AFP-t. Sajna nem jár hozzá uh:(! Én most vagyok 20 hetes és 7 hete nem láttam a kis csöppséget:(A héten megyek genetikára alig várom.:)

Nekem az afp s eredmény 2 hét alatt jött meg. Azt mondják hogy ha az eredmény nem jó genetikán jobban megnéznek, és ha az sem az igazi küldenek amnióra. LEgalább is énigy tudom.

Az hogy szeretnéd látni a babát az természetes, és sztem ez doki függő hogy megmutatja e...?! Lehet azt fogja mondani h menj 4D re.

Remélem tudtam segiteni

Jó babavárást:) 20 heteske

2010. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én kértem a nőgyógyásztól afp-re beutalót, mert tényleg vicces, de sok orvos nem is mondja magától!

Nekem határérték lett az afp-m: 0,68 mom. De, ha alacsony is az afp, az még nem jelent egyből rosszat! Amúgy sokat tud csalni az afp, mert nem mindenkinek tudják kiszámítani, hogy pontosan mikor is vana 16. hét! Amúgy genetikai ultrahangon kiderült, hogy nincs semmi baj. Ezt a 18. héten csinálták nekem.

Nekem a 16. héten csak vérvétel lett volna, de amúgy én magamtól mentem a dokihoz és kértem, hogy nézze meg ultrahangon a babát, mert én is soknak tartottam 6 hetet! S meg is nézte! :)

2010. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem azt mondta annak idején a védőnőm, hogy amikor betöltöm a 16. hetet, arra a napra számoljak rá 3-4 napot.Így kevésbé ad tévesen rossz eredményt.Nálunk Kecskeméten aznap reggel adják a beutalót, és rögtön mehetsz is vérvételre.Így gyakorlatilag én döntöttem el, melyik nap megyek.Úgy csináltam, ahogy a védőnő mondta, és szerencsére jó lett az eredmény.Kb. 2 hét alatt jött meg az eredmény.Nálunk ilyenkor nem csinálnak UH-t, csak vérvétel van.De a 18. heti genetikai UH-ra vinnem kellett az AFP eredményét.Nem kell éhgyomorra menni, ehetsz nyugodtan.Nálunk csak a terheléses cukor előtt nem szabad enni, minden más előtt reggelizhetsz.
2010. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen ,nálam is csak vérvétel lesz,és mikor 2 nappal betöltöm a 16.hetet akkor kell mennem.

Mindenesetre addig parázni fogok,amíg az eredmény nem jön meg.

Azt ugye a védőnőkhöz küldik?--mármint az eredményt?

És pontosan miket néznek vérből?Mit jelent az,hogy AFP?

Bocsi,hogy ilyen butának látszok,de nem vagyok az,csak még nem ártam utána.

És mennyi az a min.érék,és max.érték ami elfogadható?

Köszi,hogy segítetek nekem!

2010. máj. 25. 15:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a védőnőhöz küldték meg az eredményt, és amikor mentem terhesgondozásra, kikereste, és odaadta.Az AFP ( alfa- foeto-protein) egy magzati fehérje, amit a magzat termel.Ez a fehérje megjelenik az anya vérében is, ezt vizsgálják.Attól függően, hogy túl magas, vagy alacsony -e, lehet következtetni bizonyos fejlődési rendellenességekre.(pl. nyitott gerinc stb)De elavult vizsgálat, és sokszor ad téves eredményt.Már nem emlékszem, hogy mettől meddig jó az érték, de úgyis el fogják mondani.Ilyenkor még megnézik a vért hepatitisre.Viszont annak még a mai napig nem jött meg az eredménye.Ne izgulj, nem lesz semmi baj!
2010. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!Erre voltam kíváncsi:)

Neked /nektek jó egészséget!

2010. máj. 25. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Én genetikai klinikán csináltattam és 3 óra múlva megvolt az eredmény amit meg is lehetett beszélni a biológussal.
2010. máj. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!