Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség lenne egyetemist...

Felelőtlenség lenne egyetemistaként szülnöm?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, együtt is lakunk.Ő dolgozik, nem keres rosszul,mivel informatikus. Én egyetemre járok, jövő nyáron végzek. A párommal tervezünk házasságot is,gyereket is. Úgy beszéltük meg, hogy ha dolgoztam egy évet suli után, akkor belekezdhetünk a dologba, lehet gyerekünk. Nekem is ez tűnt jó megoldásnak. De egyszer nem védekeztünk megfelelően, a párom nem tudja még, de terhes vagyok. Szeretném megtartani, bár lehet tényleg hatalmas önzőség lenne. Félek elvetetni, meg akarom szülni. Ráadásul, ha 2 év múlva úgy is akarnánk babát, akkor szerintem undorító lenne most eldobnom. Plusz abortusz után van aki teherbe se tud esni. Meg fogom beszélni a párommal persze. De érdekel a véleményetek.

21l


2017. júl. 24. 19:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Záróvizsgán voltam 35. hetes a kislányommal. Azóta eltelt 14 év :). Gyönyörű nagylány lett belőle. Diplomás gyed is van ugye. Én megtartanám :)
2017. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Megtartanám. Pont elvetetni lenne önzőség meg felelőtlenség. Ő a ti picikétek, csak épp kicsit előbb jött a tervezettnél. Helyesen érzed te a dolgokat! Hajrá!
2017. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem, én is így voltam vele :) (Vagy akkor én is felelőtlen voltam??? :))


Az utolsó vizsgám 14 nappal volt a szülés után, a záróvizsgáimat baba mellett csináltam meg, a diplomámat pedig szintén Vele együtt vettem át.


Persze voltak körülöttem huhogók ("Jaj, mi lesz a karriereddel? Minek diplomáztál, ha úgysem tudsz majd elhelyezkedni?""Miért nem éled még az életed?"....)


Az idő engem igazolt: van munkám is - már két gyerekkel is! -, karrierem is, család is, és Élet is :)

2017. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én két gyerekemet is egyetemistaként szültem. Az elsővel ráadásul Erasmussal kint voltam öt hónapig egy másik országban. Szóval kb 25-30 tárgyat teljesítettem abban a félévben egyéni tanrenddel. Egy kivételével az összes tanár nagyon jófej volt, az egyik külföldi szerint pl az én vizsgám volt a legjobb. a második gyermekemmel meg 35. hetesen államvizsgáztam a mesterképzésen. :-)

Most te már diplomás GYED-et is kaphatsz, tehát nemcsak a GYES a lehetőséged. Ez elég jó összeg, az egyik rokonom is most így szült, hogy még egyetemista 1,5 évig. náluk is teljesen rendben volt minden.

Csak bíztatni tudlak, minden jót a babázáshoz!

2017. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

tartsd meg!

valami oknál fogva, Ő most akar jönni hozzátok.

szeresd már most, hiszen Ő a Tiéd/Tiétek.

az egyetemet meg más is végig csinálta már hasonló módon.

Sok sikert és kitartást kívánok, remélem jól döntesz!

2017. júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Baba mellett befejezném a sulit, aztán a 2 év GYED után mennék dolgozni, mint frissdiplomás. Igaz, hogy frissdiplomásként is nehéz elhelyezkedni és gyerekesként is, esetedben meg ez halmozódni fog. De úgy is felfoghatod, hogy legalább egyszerre vagy túl a két nehézségen.
2017. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is még egyetemistaként született az első. Sok tekintetben még könnyebb is volt, kevesebb stressz.
2017. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!