Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség lenne egyetemist...

Felelőtlenség lenne egyetemistaként szülnöm?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, együtt is lakunk.Ő dolgozik, nem keres rosszul,mivel informatikus. Én egyetemre járok, jövő nyáron végzek. A párommal tervezünk házasságot is,gyereket is. Úgy beszéltük meg, hogy ha dolgoztam egy évet suli után, akkor belekezdhetünk a dologba, lehet gyerekünk. Nekem is ez tűnt jó megoldásnak. De egyszer nem védekeztünk megfelelően, a párom nem tudja még, de terhes vagyok. Szeretném megtartani, bár lehet tényleg hatalmas önzőség lenne. Félek elvetetni, meg akarom szülni. Ráadásul, ha 2 év múlva úgy is akarnánk babát, akkor szerintem undorító lenne most eldobnom. Plusz abortusz után van aki teherbe se tud esni. Meg fogom beszélni a párommal persze. De érdekel a véleményetek.

21l


2017. júl. 24. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vetetném el, főleg úgy hogy két éven belül úgyis akartok gyereket. Te kaphatsz diplomás GYED-et.
2017. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

nem vetetném el, megtartanám, kaphatsz diplomás gyed-et is.

21N (1 éves fiú anyja)

2017. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Emiatt csak később tudnád befejezni a sulit, én a helyedben passzíváltatám magam, tehát az őszi félévet még végigcsinálnám, a tavaszit (tehát az utolsót) kb a gyerek egy éves koráig tolnám, aztán a gyerek mehetne bölcsibe, te pedig be tudnád fejezni azt az utolsó félévet. Simán meg lehet oldani bármit, főleg ha a barátodnak jó munkája van és külön laktok.
2017. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Ha már védekezni nem tudtatok, vállaljátok is a felelősséget egy ártatlan kis életért, ez a minimum.

Egyébként többgyermekes anyák is járnak egyetemre, szóval meg lehet csinálni. Nehezebb persze, az tény.

2017. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen igazad van. Ebben az esetben eszembe se jutna elvetetni.
2017. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Beszéld meg a pároddal, szerintem nincs abban semmi önzés, ha megtartod. Én szültem egyetem alatt, előrehozott vizsgákat tettem, mert pont vizsgaidőszak elejére voltam kiírva, egy félévet halasztottam. Jövőre 96 ezer Ft lesz a diplomás gyed, kapsz családi pótlékot, a párod leírhatja az adókedvezményt, úgyhogy gyakorlatilag az anyagi fedezete megvan a dolognak. Kisgyerek mellett nehezebb tanulni, ez tény, de nem megoldhatatlan, főleg, ha vannak szükség esetén bevethető nagyik.:-)
2017. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

persze, ő tartsa meg, a másik meg vetesse el...


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


tesókérdések, nyilván véletlen, mi?

2017. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

"tesókérdések, nyilván véletlen, mi?"


Lehet, hogy valaki trollkodik, láttunk már ilyet, ettől függetlenül a két kérdésben leírt szituáció markánsan különbözik egymástól.:-)

2017. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ott is kb mindenki azt írta a kérdezőn kívül, hogy tartsa meg (na meg rohadtul nem az volt a kérdés, ott csak le akarta járatni a barátnőjét és igazolást akart, amit nem kapott meg).

Semmi köze ehhez a kérdéshez, kereshettél volna jobbat is.

2017. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
tartsd meg, én is egyetemistaként szültem, simán folytathatod mellette a tanulást. és mikorára befejezed, a pici pont bölcsis lesz, te meg mehetsz dolgozni :)
2017. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!