Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magas a vércukor szintem...

Ha magas a vércukor szintem (11,12 is volt már) azt a baba megérzi? Leeshet a baba vércukra a pocakban?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a babának csak születés után esik le a vércukor szintje cukrosoknál, vagy már a bent a pocakban is előfordulhat nála ingadozás? Még annyit: ha magasabb a cukrom,azonnal korrigálom inzulinnal.
2010. máj. 22. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt akarod mondani hogy alapból cukros vagy és most hogy terhes vagy hogy hat a babára. Ha alpból cukros vagy akkor az orvos gondolom dietetikushoz küldött, ezeket tudnod kellene.

A magas cukor nem a babára veszélyes a placent el hal a magas cukortól, és koraszülés vagy toxémia lesz. 11,12 nagyon magas még étkezés után is.

Mindenképpen dietetikussal beszélj.

2010. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha, cukros vagy, akkor tudnod kellene, hogy 7 fölé nem mehet a vc étkezés után sem! A 12 nagyon magas!

A babára veszélyes, akár a vese, vagy bármely szervére az agy fejlődésére is!!!! Nem, azért mert esetleg hipózna a hasadban sok más oka is van!

Nem dietetikus, hanem diabetológus szakorvos a kompetens, aki végig viszi a terhességed!

Nincs jól beállítva a cukrod, ezek szerint, ha 12ig felmegy, azt jól csinálod, ha korrigálod inzulinnal!

Ha segíthetek valamiben írj privit!

Egy diabos kismama!

2010. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a pocakodban is ingadozhat a babád vércukorszintje. Ezért kell betartani a diétát, a Te esetedben az inzulint is, és nem lesz semmi baj!! Én is cukros voltam a terhesség alatt, amikor megszületett a lányom, alacsony volt neki nagyon, a 3. mérés után lett megfelelő. Hogy miért, fogalmam sincs, hiszen betartottam a diétát, sosem bűnöztem, mégis leesett Neki.

2010. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ingadozik! Éppen ezért kell betartani a diétát. Amikor inzulinnal "korrigálsz", akkor a baba már fújhatja, hisz már felment a cukra, aztán meg jó nagyot esik, totál kicsinálod ezzel a hasnyálmirigyét.


"a. Károsodik a lepény, mert az inzulin hiány hatására sejtjei károsodnak, un. lepényelégtelenség lép fel, romlik a magzat oxygén és tápanyag ellátása. A legsúlyosabb esetben oxygénhiány lép fel és a magzat méhen belül elhalhat.


b. A cukor (energia) túlkínálat következtében a magzat „hízik”, létre jön a cukorbetegek „nagy magzata” jellegzetes képe. Ez a súlygyarapodás elsősorban a hasi szerveket érinti (nagy máj, lép) és a zsírfelszaporodás mellett főleg víz felszaporodás (orvosi szóval ödéma) lép fel. Az ödéma zavarja a szervek működését is. A nagyobb tömegű (súlyú) magzatnak több oxygénre lenne szüksége, de a lepényelégtelenség miatt erre nincs mód.


c. A magzat hasnyálmirigye „megszokja” a cukortúlkínálatot és jelentős inzulin túltermelés jön létre. Ha a lepény egyre rosszabb működése miatt a cukorbevitel is csökken, akkor a magzatban hirtelen leeshet a vércukor szint, a magzat agya hirtelen nem kap elég cukrot, károsodhat, vagy a magzat méhen belül meg is halhat.


Mint látjuk az a. – b. – c. pontban leírtak egymással összefüggésben okoznak magzati károsodást.


d. A nagy magzat sérülékenyebb, szülés alatt könnyebben éri károsodás, ennek megelőzésére gyakrabban kell császármetszést végezni.


e. A szülés után a magzatot a vércukor szint gyors csökkenése veszélyezteti: a cukortúlkínálat megszűnése miatt a magzati inzulin túltermelés eltünteti a vérből a cukrot, súlyos agyi károsodás jöhet létre. A vizenyős magzati szervek működése hibás. Mivel a véralvadási faktorokat a máj termeli, ennek hibás működése esetén véralvadási zavar, legsúlyosabb formájában agyvérzés jöhet létre. A szív hibás működése következtében a magzat nehezen tud a megváltozott körülményekhez alkalmazkodni.


f. A jelentős tárolt víz kiürülése miatt a szülés utáni súlyveszteség a szokásosnál lényegesen nagyobb lehet, de ennek következtében a vér besűrűsödik és mind a szívre, mind a májra fokozott munkát ró. "

2010. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit az előbb idéztem, az ingadozó vércukorszin okozta károsodás, még mielőtt a frászt hozom valakire.

Betartott diéta mellett mindez nem következik be.


Megdöbbentő a kérdésed, mármint az, hogy ennyire nem tájékoztattak! Sérült csecsemőkkel töltöm a napjaim, hidd el, meg kell ezt beszélned egy szakemberrel, mert nem jött még le a lényeg!

2010. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, akkor nem fogalmaztam meg alaposan a kérdésemet ezek szerint. Cukros vagyok már 10 éve és az 5. hónapban vagyok a babámmal, eddig minden vizsgálaton minden rendben volt szerencsére, hetente járok diabetes gondozóba és naponta 8x mérem a cukrom. Ezek a magasabb értékek nem állandóak, csak előfordulnak, hiszen ha leesik a vércukrom, utána automatikusan felmegy ilyen magasra, amit ismét korrigálnom kell. Volt, hogy 1 órás házimunka után ment fel a cukrom, ami számomra érthetetlen volt, hiszen sok mozgástól inkább le szokott esni. Ezekre még a szakorvosok sem tudják a magyarázatot. Ha üvegbúra alatt lennék a 9 hónap alatt, akkor is változna a vércukor a hormonok hatására, akár feszültség, fáradtság, időjárás-változás stb. sokminden befolyásolja. Mindent elkövetek, hogy a lehető legjobb eredményt érjem el, gondolhatjátok, hogy nem szeretnék bajt a babának.

Ez érdekelt igazán, hogy ha alacsony v. magas a vércukrom, de azonnal korrigálom, akkor abból a baba mit érezhet meg.

2010. máj. 22. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:

második)

Igen, nem volt egyértelmű a kérdésed!!!

13 hónapos a babám és 5 éve vagyok diab beteg!

Az 5-6 hónaptól meg fog változni az insulin igényed és akár az eddig használt E, után a 3X-a is lehet, vagy mégtöbb, ami szülés után persze vissza áll 1-2 hét alatt!

Ha felügyelet alatt vagy, akkor minden oké lessz!

Elkerülhetetlen a kicsit magasabb érték néha, de tudod azonnal (insulinnal) korrigálni, és nem kell attól tartanod, hogy a baba is rosszúl lessz!

Jó egészséget kívánok, Neked és a babádnak!

2010. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!