Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elajándékozzam-e a cicámat?

Elajándékozzam-e a cicámat?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, és a doki szerint el kellene ajándékoznom a cicámat a toxoplazma miatt. Nem tudom, hogy képes lennék-e rá. De a baba a legfontosabb. Mit csináljak?
2010. máj. 21. 21:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem se kellene elajándékozni.De ha már választani kellene ilyen helyzetben, én inkább azt választanám, hogy maradjon kinnt.Mondjuk én nem vagyok híve a háziállatnak a lakásban, függetlenül attól, hogy terhes vagy -e.Itt nem a tisztasággal van a gond.A macskák sok mindent terjesztenek, nem csak toxoplasmát.Ezeket lehet te észre sem veszed, de kismamaként veszélyesek lehetnek.Én is nagyon szeretem a cicákat, de továbbra is azt gondolom, hogy egyértelmű, hogy nem jön be a lakásba.Jön a nyár, ti is többet vagytok majd kinnt.Ki fogja bírni.
2010. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajándékoznám el. Nekünk is kinti benti cica. Bent csak alszik és eszik, ha kedve van és wc-nie kell kimegy. Amikor az 1. babámat vártam úgy szerettem, mintha a gyerekem lett volna, mindennap babusgattam, puszilgattam. Úgy voltam vele, hogy mivel már kisgyerekkorom óta van cicám bizos átestem a toxoplazmán, így nem lehet baj. És nem is lett. Most a 2. babát várom és kiderült, hogy mégsem estem még át ezen a fertőzésen. Mostmár jobban vigyázok. Nem jöhet be a cicus, de kint is jó idő van és a kertben is jól érzi magát.
2010. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtattatok! Nagyon vigyázok, de Pamacs továbbra is hozzánk tartozik. Valahogy majd megoldjuk, vagy kint, vagy bent, én meg gumikesztyűvel :) De marad,az biztos! Sokkal jobban megviselne, ha meg kellene tőle válnunk. Köszönöm mégegyszer a sok választ!
2010. máj. 22. 08:08
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
7:41 -es vagyok.Igazad van, én is ragaszkodnék a cicushoz.Aranyos lehet ez a kis Pamacs!!Ha vigyázol, és körültekintő vagy, nem lesz gond.Meg úgyis leveszik a vért erre minden hónapban.Itt a gyakorin már olvastam olyat, hogy valakinek volt terhesen toxoplasmája.Kapott gyógyszert, és makk egészségesen született a baba.Szegény macskákat már úgy sajnálom! Mindenki úgy tekint rájuk, mint potenciális parazita forrásra.
2010. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nekünk is van macskánk, igaz, ő csak lakásban van. Jövő héten visszük állatorvoshoz, vesznek tőle vért, és meg tudják állapítani, fertőződött-e már toxoplazmával. Mi debreceniek vagyunk, hátha a Te városodban is van olyan állatorvos, aki ilyet végez.


Megkérdezhetem, hány hetesen szűrtek toxo-ra? Én 14 vagyok, és majd két hét múlva kérek rá beutalót.

2010. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy nálunk is marad a cica, ez egyértelmű. Normális higiéniai hozzállással semmi baja nem lesz a babának.
2010. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nekem is a szívem szakad meg már a gondolattól is, hogy eddig imádtuk, most meg "szabaduljunk" meg tőle. Ráadásul az ivartalanító műtét óta nagyon ragaszkodik hozzánk. Még a terhesség előtt voltam vizsgálaton, már akkor tudni akartam, hogy mire számítsak. Nem erre számítottam, de hála Nektek most megnyugodtam egy picit. Gondolom,ez is nagyon fel van fújva, lehet, hogy van olyan macska,akitől félnem kellene, de Pamacs olyan kis tiszta!!! De elviszi a párom az állatorvoshoz, kíváncsi vagyok, ő mit mond.
2010. máj. 22. 10:17
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már nincs macskám, bár hosszú évekig volt, nem is egy. Kutyám van. Egyiket sem ajándékoztam volna el, amikor már babát vártunk.


Amit javasolni tudok:

- minden alkalommal, ha hozzáérsz a cicához moss alaposan kezet,

az almot ne te takarítsd,

- a nyers húsokkal is légy óvatos (tudtommal ez is veszélyforrás)

- cica inkább kint legyen, mint bent, készítsetek neki szélvédett helyen kuckót, a nyáron lesz ideje hozzászokni, télre belejön.

- Ha mégis bemegy a lakásba, szerintem az sem tragédia, csak ne végezze a dolgát bent, és ugye a gyerkőc miatt több óvintézkedés is kell majd:

- gyakori takarítás a macskaszőr miatt, gyerekszobába ne tudjon bemenni a macska soha (szúnyoghálós ajtó lehet megoldás rá).

Nekem az egyik macskám pofátlanul felmászott az asztalra, ha nem figyeltünk, szóval ha ilyet is csinál, akkor le kell szoktatni róla.

A házban meg egyértelműen legyen meg a cica helye, amit a gyerek is tartson majd tiszteletben.

Ja, ha kaját, vizet adsz neki, azt olyan helyre tedd ezentúl, ami végleges és a gyerek sem tud hozzányúlni, mert a gyerkőc simán belemászik a macskakajába is.


Remélem segítettem, boldog babavárást és cicasimogatást.

2010. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos tanácsokat írtál,KÖSZÖNÖM SZÉPEN! Be fogom tartani,az biztos!
2010. máj. 23. 07:10
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Most várom az első babámat, de semmi pénzért nem "szabadulnék meg" a cicáinktól.Eddig ők voltak a gyerekeink:-D 2 perzsánk van, mindkettő csakis a lakásban van. Kertes házban élünk, de sosem szoktam kiengedni őket, így minimális az esély arra hogy a szomszéd cicáktól elkapjanak valami fertőzést. Az almot természetesen a párom takarítja (már a próbálkozás időszakában is ő takarította). Nem bírom ki, hogy ne simogassam őket, de utána rögtön kezet mosok.

Van egy ismerősöm, akinek sosem volt macskája, sőt egyáltalán nem is szereti az állatokat és 5 hetes terhesen mégis toxofertőzése volt.

Legalább akkora veszélye van a mosatlan zöldségnek a kismamára mint egy benti cica.

Sajnos én még nem tudom a toxoplazma szűrés eredményét, pedig április 7.-én voltam a vérvételen...nem sietik el az eredményt. A védőnőm szerint ha baj lenne akkor már szóltak volna.


Biztos sokan meg fognak szólni a cica miatt. Nekem az apósom vetette a szememre, hogy miért fontosabb számomra a macska mint a gyerekem...hiába magyaráztam neki, hogy odafigyeléssel, a higiénia betartásával semmi gondot nem okoz a macska. Már nem is érdekel, elengedem a fülem mellett a hasonló beszólásokat.


További szép babavárást kívánok!

17h km

2010. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!