Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elajándékozzam-e a cicámat?

Elajándékozzam-e a cicámat?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, és a doki szerint el kellene ajándékoznom a cicámat a toxoplazma miatt. Nem tudom, hogy képes lennék-e rá. De a baba a legfontosabb. Mit csináljak?
2010. máj. 21. 21:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elajándékozni, csak ne te takarítsd az almot.
2010. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Én elajándékoztam részben emiatt.A másik oka az volt,hogy bevadult, és állandóan támadta a gyerekeket, a fiam arcán ma is ott a nyoma.Pedig őt addig szerette.
2010. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Toxoplazma miatt szerintem sem kellene. Mi a terhességem utolsó heteiben vittük el apósomékhoz a cicát aki 8 évig élt velünk. Én azért engedtem a "nyomásnak" mert nagyon hullata a szőrét és sokat hányt, és tudtam, hogy arany élete lesz az új otthonában. Ismerőseink megtartották cicát panelban, megoldották, hogy ne tudjon bemenni a picihez. Mikor már mászott a gyerek a macska menekült előle.

Az alomtakarítást bízd a párodra, vagy gumikesztyű javasolt. Olvass kicsit utána a toxoplazmának könyvekben és interneten (nem a szobacica a legnagyobb veszélyforrása). De készülj fel a sok macskaellenes ember

okoskodására a terhességed folyamán.

2010. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bent is szokott lenni a házban, de ki is megy a kertbe. Szépen tartott, nyugodt, ivartalanított, tiszta cica. Természetesen nem simogatom, nem dédelgetem, de eldobni nem tudnám magamtól. Meg nem is tudnánk kinek adni. Csak az orvos most elbizonytalanított. Köszönöm Nektek!
2010. máj. 21. 22:00
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elajándékoznod,nekem is volt cicám a terhjeségeim alatt,és nem kaptam eltőle semmit!

Ha megsimized mos kezet,ügyelj a higéniára és nem lesz baj!!!

Jó baba várást!!!

2010. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem cica, de hasonló. :) Nekem vadászgörényem van 4 éve, és most várom a második babámat. Az első kicsi másfél éves, tehát már bőven megvolt a göri amire jött a baba. Én a toxoplazmától nem félek, mert ha régebb óta tartasz bármi állatot szinte 100%, hogy átestél már rajta. Én takarítok almot, és vágom a husiját is. Mindig kezet mosok, és figyelek a higiéniára. A lányom nagyon oda van a göriért, nem engedné hogy lepasszoljuk.
2010. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeseg emiatt odaadni a cicat. ha gyerekkorod ota cicaközelben vagy, akkor99% hogy mar atestel rajta, tehat maradhat. de persze azert az almot ne takaritsdes ne aludjon veled, de a lakasba en beengednem. csak ovatosabb legyel vele ennyi.

Persze ahogy erzed, ha felsz a veszelyetöl a fertözesnek inkabb add oda mint ezen parazz.

2010. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Sajnos negatív a toxoplazma szűrésem, pedig gyerekkoromban is volt cicám. :(
2010. máj. 21. 22:31
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is negatív a toxoplazma eredményem, folyamatos 25 év cica tartás után. A jelenlegi cicánk 8 éves és a nőgyógyász nekem is azt mondta, hogy tüntessem el. Én nem tettem, de az én cicám kizárólag szobacica.

A fertőzést a cica által megevett pl. egértől kaphat, saját magától nem. Nem tudnád a lakásban tartani a cicádat?

Azóta a kisfiam már 16,5 hónapos és imádja a cicánkat és minden cicát az utcán:) Utána kezdett el forogni, kúszni-mászni, szaladni.

Nagyon jól megvannak együtt, de a cicánk nagyon jó természetű.

Szóval én úgy gondolom, hogyha nem eszik meg egereket, madarakat, stb. akkor a whiskas kajától nem fog toxoplazmát kapni a cica, így te sem.

2010. máj. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is így gondolom. Nagyon jó természetű 1 éves cica, ésnagyon ragaszkodik hozzánk. Megpróbáljuk nem kiengedni, biztos furcsa lesz neki, de most a baba a legfontosabb. Itt benn pedig tényleg csak szárazkaját és Whiskast kap, ráadásul még fürdetjük is. Nem létezik valami védőoltás a macskáknak toxo ellen?
2010. máj. 22. 06:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!