Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama vagyok és...

8 hetes kismama vagyok és sajnos évek óta pánikbeteg emiatt kapok nyugtatót igaz most kevesebbet, lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 10:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia, én is pánikbeteg kismama vagyok. Én nyugtatót ugyan nem szedtem, hanem paroxátot már kb. 10 éve. A pszicholóssal lecsökkentettük az adagomat a felére, és lassan el is hagytam. Megéreztem a hiányát, de kibírható, nemvagyok olyan lelkes és jókedvű mint előtte, de rohamaim nincsenek. De azt mondta hogyha szükséges lehet szedni ezeket a típusú gyógyszereket (hangsúlyozom ez nem nyugtató, hanem mesterséges szerotonin pótlás), a terhesség alatt, nincs rá tapasztalat hogy ártanak a babának. A szokásos nyugtatók mint pl. a xanax viszont nagyon ártalmas lehet, azt sem tuti hogy ártani fog, de nagyon kockázatos. Meg kéne próbálni hogy minimum az első három hónapban elhagyni szinte teljesen a szereket, mert akkor fejlődik ki rengeteg mindene, idegrendszere stb. a babának, ilyenkor tud a legtöbb kárt okozni mindenfajta gyógyszer. Egyébként nekem írt fel egy PIPOLPHEN nevű gyóhgyszert a pszichiáter, amit sokszor adnak kismamáknak a has keményedése ellen, mert ezt egy simaizom lazító készítmény, viszont van egy nagyon ütős nyugtató és altató hatása. Mikor rossz passzban voltam bevettem egyet, és baromi nyugodt lettem, és olyanakat aludtam tőle mint a bunda. Szólj minél hamarabb a dokidnak, pszcihiáterednek, és meg lehet oldani a terhességet ártó bogyók nélkül is. Sok sikert!
2010. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!