Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama vagyok és...

8 hetes kismama vagyok és sajnos évek óta pánikbeteg emiatt kapok nyugtatót igaz most kevesebbet, lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudja a dokid hogy babát vársz?

Ha igen akkor biztiosnem árt

2010. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy nem tesz jót a babának.Semmilyen nyugtató!!A barátnőm volt ugyan igy,és még ráadásul bepánikolt a terhességtöl,és azt mondta neki pszichologus nem kell hisztiznie!!Ha megcsinálta a gyereket akkor vállalja,vagy befektetheti de gyógyszert nem adhat,mert fejlődési rendellenéset okozhat,és ő nem vállalja a felelőséget.Vagy pedig vetesse el.Én minden jót kivánok,erőt,kitartást,örülj a kisbabádnak.
2010. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Eü- i dolgozóként
2010. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én sem ajánlom.A nyugtatót beszéld meg az orvsoddal, aki felírta.Biztos van más megoldás is.Sajnos a nyugtatók elég erős gyógyszerek, és mivel senki nem kísérletezett kismamákon ilyen szerekkel, nem tudhatjuk, hogy ártanak -e , és mennyire.De jobb az óvatosság.A barátnőm antidepresszánst szedett évekig a terhesség előtt.Amikor megtudta, azonnal abbahagyta az orvosa tudtával persze.Nem hiányzott neki, nem lett rosszabbul.Sőt!A terhesség teljesen rendbe hozta lelkileg, annyira, hogy lehet szoptatás után sem térnek vissza a gyógyszerre.
2010. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A baba is hozzászokik a nyugtatókhoz, ahogyan a felnőtt szervezet. Mit szedsz? Xanax? rivotril? Láttál már drogos anyuka gyerekét? Elvonási tünetei vannak szerencsétlennek, iszonyú kínokat él át! A nyugtató elvonási tünetei nyilván nem olyan drasztikusak, de tönkreteszed az egész életét a születés utáni elvonással, gyakorlatilag egész életében "függő lesz" csak nem használ nyugtatót.
2010. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is pánikos vagyok. én rivotrilt szedtem, igaz az utóbbi időben csak hébe hóba. a dokim ezt engedélyezte, azt mondta sok pánikos kismaméja van és amit én szedek (tényleg legkissebbet), az nem árthat. mióta babát várok (21hetes vagyok), szerencsére ritkán kellett bevennem, főleg ha front jött. mindenképpen ebszélj az orvosoddal és ő eldönti hogy adható e továbbra is a szedett gyógyszer!
2010. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

11.37-es!!!


ne haragudj, de ne hasonlítsd már egy drogoshoz egy olyan embert aki beteg és nem passzióból szed gyógyszert! én 9,5 éve szedek gyógyszereket, előbb idegösszemlásom majd depim lett. ezek elmaradtak és lett egy jó kis pánikom. 3 év terepautás kezelés után nem mondom hogy tünet és gyógyszermentes lettem, de szerintem sok pánikos cserélne velem! az orvosom főorvos, aki az itteni pszichológiai osztály vezetője, tehát hülye ember nem lehet. több konferenciát tart az országban, s én hiszek neki hogy se nem beteg, se nem drogos nem lesz a gyerekem. elég megbírkózni a kérdezőnek a bajával, nemhogy még drogos módjára lebaszni őt. nem ő választotta ezt és az egyik nem feltétlenül zárja ki hogy gyereke legyen!


én drukkolok neked kérdező, és midnenképpen orvoshozt menj!!!!

2010. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általában a Seduxent szokták terhesség alatt adni,több orvostól is ezt hallottam,ezzel váltják fel pl.a Rivotrilt is.Eü dolgozó vagyok.Boldog nyugodt babavárást!:-)
2010. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, a nyugtató a szó szoros értelmében nem drog.De valahol mégis az.Méghozzá legális drog.Azért, mert nagyon komoly függőséget tud okozni.Úgy hozzászokik a szervezet, hogy utána nem leszel meg nélküle.Ha abbahagyod, számíts rá, hogy lesz elvonási tüneted.Nem áll az olyan messze a drogoktól.Ha csak 1 % az esélye, hogy rossz értelemben befolyásolja a babád egészségét, már érdemes abbahagyni.Azt nem gondolom, hogy függő lesz a kicsi.De előfordulhat, hogy szülés után a tekintetén látszani fog, vagy pl. aluszékonyabb lesz.Ne kockáztass!Itt nincs más megoldás, beszélned kell az orvosoddal, hogy a felügyelete mellett hagyassa veled abba a szedését.
2010. máj. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

12.34-es vagyok.

nekem fel sem merült hogy seduxenre váltsanak. anno próbáltak átváltani a Xanaxra, de attól meg iszonyat letargia, depresszió fogott el, mármint rossz hatást váltott ki, hogy maradtunk a Rivotrilnál. nálam nincs függőség, van hogy hetekig nem szedem, aztán ha jön egy csúnya front vagy valami más akkor beveszek egy fél gyógyszer. szedem napokig, aztán ismét hetekig semmi.

De sanos igen, sokan a gyógyszerekhez teszik függővé az életüket, és azt hiszik a gyógyszer maga a megoldás, a gyógyulás. nekem sok sok pénzem fekszik az alternatív módokban, s azt hiszem nem midnenki teheti meg hogy ennyi pénzt szánjon a gyógyulására.


Kedves kérdező kismama! mikor beszélsz az orvosoddal? írd meg mit mondott!

2010. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!