Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kisebb a baba az UH-n a...

Ha kisebb a baba az UH-n a koránál, az bajt jelent?

Figyelt kérdés
Lombikos vagyok, így pontosan tudom, hogy a fogantatás napja február 26 volt. 11+2-n voltunk UH-n legutóbb és a 40 mm-rel épphogy megfelelt a 11+0-nak. Előtte uh-n pedig 9+2 naposan 9+1 naposnak felet meg. Van ennek jelentősége vagy ne aggódjak és ennyi még belefér? Hétfőn lesz a 12 hetes UH-m és nagyon félek, hogy valami nincs rendben. eddig gyorsabban nőtt a koránál, most miért lassult le?
2010. máj. 6. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia


Elvileg ez még nem baj, nem nagy lemaradás, de tapasztalatból mondom, ha továbbra is lemaradozik akkor légy résen, kérj genetikai uh-t! De nyugodj meg veletek nem lesz semmi baj!!

2010. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


1 napos, vagy akár 2 hetes lemaradás esetén nincs ok aggodalomra! A műszer nem pontos,nem szentírás, hogy 32, mm pl. 1 hónapos lemaradás már lehet jelzésértékű, de ez nagyon nagyon ritka. A terhesség későbbi szakaszaiban lehet olyan, hogy az egyes főméretek térnek z el az átlagtól, pl. nagyobb/kisebb fejkörfogat, combcsont-de általában ezeket a szülőktől kapott génháttér határozza meg.Ha túlzottan nagy az eltérés, úgyis szólnak.

2010. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem akkor megnyugodni :-))

Nagyon féltem a minimanót, sok éve várunk rá. remélem, hétfőn nem lesz semmi baj, de azért résen leszünk. genetikus már jól ismer minket. :-) Fogantatás előtt is jártunk nála nem egyszer, de szerencsére akkor nem talált semmit.

2010. máj. 6. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

mi ugyan nem vagyunk lombikosak, de most vagyok 37 hetes és a babóm 34 hetesnek felel meg... de semmi gond azt mondta a doki.. makk egészséges.... szóval sztem ne aggódj... én még örülök is.. így talán nem 4,5kg-os babót fogok szülni csak 3kg-ost :) ... majd idekinn megnő.. én is 2895-el születtem teljesen egészségesen :)

2010. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!