Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma reggel kibuktam. Rááltam a...

Ma reggel kibuktam. Rááltam a mérlegre, s 72 kg vagyok,20 hetesen, s 60 kg-val kezdtem. Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés
Nem eszek sokat, ill. többet mint terhesség előtt, normálisan étkezem. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget eszem. Elevitet szedtem, de már abba hagytam, mert a doki szerint attól csak elhízok. Még csak kívánós sem vagyok, s édességel sem tömöm magam. Hetente egy csoki, vagy szelet süti. Eddig úszógumira s hasra híztam. Mit tegyek hogy ne hízzak ennyit?
2008. okt. 6. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Semmit nem tudsz tenni. Fogyózni nem fogyózhatsz, még szülés után sem, ha szoptatsz. Azt jól tetted, hogy nem szeded az Elevitet, mert csak arra jó, hogy hízzál, meg a baba is nagy legyen.

Ha tényleg nem eszel édességet, de sok gyümit, és zöldséget igen, akkor valszeg genetikai okai vannak a hízásnak. De egyébként az a 12 kg nem is vészes, szóval szerintem ezen ne idegeld magad. Annyit nem ér az egész.

2008. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

31 hetes kismami vagyok, én a 20.hétig 8 kilót híztam, azóta pedig összesen 2-t, szóval nekem "megállt" a hízás.

Szerintem ne parázz ezen. Esetleg próbálj tornázni, ha engedi az orvosod, és jól esik. Vagy nem lehet, hogy vizes vagy amúgy?

Minden jót!

2008. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se idegeskedj! Most a baba a legfontosabb! A 12 kg tényleg nem olyan vészes. Van aki 25-30 kg-t hízik a terhesség alatt és szülés után lemegy.
2008. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Először is nyugi. A védőnőd mit mondott erre a 12 kg-os gyarapodásra? Mert bizony ez így elég sok. Hírtelen jött rád ennyi, vagy fokozatosan szedted fel? Nem vizesedsz? Nem vagy cukros?

Igazából én is tanácstalan vagyok, mert ahogy írtad, odafigyelsz arra, hogy mit eszel. Szerintem legközelebb kérdezz rá erre a házidokidnál vagy a védőnődnél, lehet, hogy fellépett a terhességi cukorbetegség vagy vizesedni kezdtél. Mindenesetre ez tényleg sok.

Én 24 hetes vagyok, eddig 6 kg-ot híztam, de semmi extrát nem csinálok, eszek mindent, amit szeretnék, de odafigyelek arra, hogy minden nap legyen zöldség, gyümölcs, tejtermék.

Próbálj meg naponta 5X étkezni:

- reggeli: tejtermék gabonával, pl. műzli

- tízórai: gyümölcs

- ebéd: itt egyél rendesen, amit amúgy is főztél vagy ennél

- uzsonna: zöldség, vagy gyümölcs, vagy tejtermék

- vacsi: csirkehús, vagy tejtermék.

24 hetes kismama

2008. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezek a számok önmgukban semmit nem jelentenek. Befolyásoló tényezők a genetika, a testmagasság, a csontvastagság, stb. Nekem is mondta a védőnőm, hogy sok a 12 kg - én is kb. ennyit híztam a 20. hétig (20-23 hetesen voltam ennyi pluszban). Aztán az orvosom megnyugtatott, hogy aki magas, vékony, eleve többet szedhet fel. (180 cm vagyok és 68 kg-ről indultam, vékony csontú vagyok.) Ha nincs magas vérnyomásod, nem magas a vércukrod és nem vizesedsz, nincs semmi baj, ne aggódj!!!!! Én most 37 hetes vagyok és 19 plusz van ratam (nem látszik ennyi - mindenki ezt állítja), de engem csak azért zavar néha picit, mert szeretném a régi ruháimat a szülés után hordani. Anyukám velem is, öcsémmel is több, mint 20 kg-t hízott, de leadta nagyon hamar, egyszerűen a szoptatás alatt, pedig nem fogyózott. Terhesség / szoptatás alatt nem is szabad fogyózni, csak figyelj a helyes táplálkozásra, s ne aggódj a kilók miatt, a természet szabályoz szépen mindent. S tényleg gondolj arra, hogy önmagában egy szám nem sokat mond.
2008. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez így szépen fokozatosan jött fel. Nem hiszem hogy vizesednék, nem dagad a lábam, s reggel fel is kaptam egy régi nadrágom, fel jön rám simán, csak begomolni képtelenség. Cukros nem hiszem hogy lennék, jól vagyok, bár annak azt sem tudom mik a tünetei. Dokit kérdeztem, cukorterhelésre majd 28 hetesen küld. Két oldalamra híztam meg nagyon, olyan úszógumim lett, hogy csak na.Elég bénán festek, Formás lábak, kis fenék, s utánna egy nagy ugrás, mint egy töltött káposzta. Még a melleim sem nőttek, hogy azt mondanám oda ment egy egy kiló.
2008. okt. 6. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj ezen! Nálam is volt olyan hónap, hogy 5 kg hiztam, de most a végén 20 kg van rajtam. Én mindig azzal nyugtatom magam, hogy a baba, meg a magzatviz, méhlepény sulyát ha levonom, akkor ugy már nem is olyan sok a tényleges hízás. Szerintem nálad sem lesz több! 40hetes kismami
2008. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ennyire, az a lényeg, hogy a babáddal minden rendben van és mindene meglegyen, még igy terhesen is olyan a súlyod, amit sokat megirigyelnének!!
2008. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy arányosan ennyit fogsz hízni a terhesség második felében is.

Én a 33. hétben vagyok, eddig jött fel kb 13 kg, vagy 14, de én nem tartom soknak és mások sem, mert nőtt ugyan a fenekem is és a combom is, illetve én is sokat párnásodtam (ahogyan te is), de eredetileg meg 63 kg voltam 178 centihez, kifejezetten vékony voltam és eloszlik rajtam ez a súly. A párommal a felszedett kilókat viccesen szoptatópárnáknak hívjuk. Mindegy, szülés után biztosan nem lesz olyan vicces a dolog, amikor megnézem, hogy pocak nélkül mekkora vagyok, de nem tudok mit tenni, mert nem eszem sokat, nem eszek sok szénhidrátot és nem is nassolok sokat, mégis gömbölyödök. Szerintem ez tényleg genetika. Egyébként nem vizesedem (eddig egyszer fordult elő vizesedés és egy napig tartott, de ennek inkább ahhoz volt köze, hogy 24 órát utaztam autóban folyamatosan), a cukrom rendben van, a vérnyomásom még mindig alacsony és jól is érzem magam.

Nekem egyébként a 20. hétig kb tíz kiló jött fel és azóta csak 3-4. Már nincs túl sok hátra és egyre nehezebben táplálkozom (nyomja a baba a gyomromat, így alig tudok enni, ha mégis, akkor gyakran hányok), szóval én már nem aggódom a kilók miatt. Várj pár hetet, nézd meg hogy alakulsz, de ne ess kétségbe.

Mindenesetre én vitaminpárti vagyok, én nem mernék leállni a terhesvitaminnal, mert esélyem sincs annyira odafigyelni a táplálkozásomra, hogy mindenből bevigyem a megfelelő mennyiséget. Te döntésed, de én a helyedben inkább váltanék, nem hagynám abba teljesen. Egyébként sincs bizonyítható összefüggés a vitaminszedés és a súlynövekedés, óriásbaba között, az egésznek kb annyi tudományos alapja van, mint a hegyes pocak-kerek pocak és fiú-lány összefüggésnek...

2008. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, cseppet megnyugodtam, lesz ami lesz, majd csak lemegy valahogy utánna.
2008. okt. 6. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!