Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen hallgat először...

Hány hetesen hallgat először a védőnő szívhangot?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok, épp ma jártam nála. Eddig 3-szor voltam, és nem hallgattuk meg a szívhangot még egyszer sem .Igaz, most gyorsan lerázott, mert egy ismerőse várta kinn.Nagyon jó fej a védőnőm egyébként, de bizonyos dolgokat hanyagol.Pl. nem küldött fogászatra ( nem mintha ez zavarna), nem küldött belgyógyászatra, nem néz szívhangot. Ilyenkor mit csináljak?
2010. ápr. 28. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:

fogászatra menést nálunk sem erőltetei a védőnő.minek is erőltetné.mindenki el tudja dönteni maga is h el megy e vagy sem.a belgyógyra pedig a nődoki adja a beutalót.szívhangot pedig nem tom pontosan ,de huszon egynéhány hetesen nézett először.onnantól kezdve minden alkalommal néz.tehát nyugi.nincsen semmi baj a védőnőddel.


37 hetes km

2010. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem 19 hetesen néztünk mindkét gyermekünknél szívhangot...

nekem a háziorvosom belgyógyász, telefonon kértem tőle időpontot, a védőnő adja a papírokat nálunk a belgyógyászati vizsgálatokra!! sok ismerősömnél is ő adta. kérdezz rá.

Következő alkalommal biztos néz szívhangot, ja és én a 20. héten voltam mindkét terhességemnél belgyógy. vizsgálaton. Kérjed a papírt és menj.

minden jót!

2010. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én védőnöm 1x sem hallgatott szívhangot.

Mondjuk én 1x-re mentem védőnöhöz és a dokimhoz.Aki mindig nézett uh-n

2010. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 20hetesen néz szívhangot a védőnő.Engem elküldött mindenhova,sőt még majdnem le is szidott,amiért hanyagoltam ezeket a dolgokat.De már bepótoltam :)

Szerintem nyugodtan kérdezz meg tőle mindent.

2010. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem is néznek szívhangot a védőnők. A doki csak most 30 hetesen nézett először.
2010. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

14 hetesen már hallgatóztunk, de én kifejezetten kértem, hogy próbáljuk meg -- sikerrel jártunk. Előző terhességemnél 20 hetesen hallgatózott először a védőnő, de akkor még nem tudtam, hogy van ilyen lehetőség.

Hogy fogorvoshoz és belgyógyászatra mész vagy sem, az a védőnőt nem érdekli, ez a TE érdeked. Érdemes elmenni, nem azért, mert kötelező, hanem magad és a babád miatt.

Ha szeretnél szívhangot hallani, állj ott addig, amíg nem csinálja meg.

2010. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem hallgatnak szívhangot. Nem is érdekli őket az ilyen dolog. Csak súlyt mér, vérnyomást, meg a vizeletet nézi. Nem szokott tanácsot sem adni, meg nem is mond semmit. 38km
2010. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak a 20.hét után hallgat szívhangot a védőnő. Nekem konkrétan a 22.héten.

Engem sem küldtek sem fogászatra, sem belgyogyóra.


33 hetes kismama

2010. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
első vagyok.hát szerintem belgyógyra már kellett volna menned.mondom nálunk az ilyen vizsgálatokra a doki adja a beutalót.nem tudom nálatok h van,de már el kellett volna h küldjenek.vagy a doki vagy a védőnő.engem legelőször az orvos 7 hetesen küldött belgyógyra,akkor volt vizsgálat is meg EKG.meg most 37 hetesen is kellett mennem,de most már csak EKG volt,vizsgálat nem.
2010. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fogorvoshoz mindenki maga dönti el hogy elmegy e, az nem kötelező. A belgyógyászati vizsgálatra valamikor a terhesség lehetőleg első két harmadában kell menni. (nálunk a házidoki megcsinálta), szívhangot meg 24 hét után csinálnak ha jól emlékszem papír szerint, a védőnőm azt mondta ő már szokott 20 hét körül(a lányomnál is akkor csinált először), de előbb nem akar, mert ha mégsem találja meg, akkor nehogy beparázzon a kismama. (a dokim is 17 hetesen próbálta meg először, megtalálta mindkét babáét, de már előre szólt, hogy nem biztos hogy sikerül még, mert kicsik. Ezért nézik addig uh-n, ha kell.)

21 hetes ikres kismama

2010. ápr. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!