Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 16-17 évesek válaszára...

A 16-17 évesek válaszára lennék kiváncs! Elmondanátok nekem egy pár dolgot?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi h hogyan mondtátok el a szüleiteknek h terhesek vagytok. 16-17évesen milyen támogatást kaptok és az összes támogatás összege kb. mennyi? Hogyan birjátok nevelni a gyereket? Szóval minden érdekel ami ezzel kapcsolatos :)


Nem érdekel olyan válasz h "felelőtlen tinik" meg ehhez hasonlók. Lehetőleg magyarok válaszoljanak :D


2010. ápr. 27. 16:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
én is 17 évesen szültem a lányom most lesz 4 éves.és már van egy 7 hónapos fiam is ! nem bántam meg hogy korán szültem!elég érett vagyok a gyerek neveléshez 21 éves vagyok de nekem nem hiányzik a buli,inkább a család meg a férjem!te együtt vagy a baba apjával?a támogatást már leirták az elöttem irók!szépen lassan adagoltam be anyumnak a helyzetet!és ö abortusz ellenes ezért nem akarta h.elvetessem!segitett mindenben,remélem neked is lesz segitséged!sok sikert !irj hogy mi lett ! mit beszéltél szüleiddel!
2010. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha hasonló helyzetben vagy, mindenképp ülj le megbeszélni a szüleiddel a dolgot. Sajna munkaviszony nélkül minimális összeg amit havonta kapsz, az kb el is megy a babára. Nem tudom mennyi idős és milyen felfogású az apuka, de ha ő nem vállalja, akkor a szüleid a lehető legjobb támaszaid.
2010. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%
Én 24 éves vagyok.A fiam idén megy iskolába(gondolhatod!).Ő a mindenem,ha nem lenne lehet hogy valahol csöveznék,mer olyan szarul áltam 17 évesen amikor teherbe estem.menekültem otthoról.NEM AKAROK PAPOLNI!csak akkor szüld meg ha tényleg érzed hogy minden rendben lesz.Többiekhez is írom:Nem éreztétek mikor még kicsi volt a gyerek,h,hű dejó,meg babázok,fiatal vagyok és babakocsit tologatok,mindenhol megállítanak és dicsérik agyermeketek szépségét....DE:mikor már tud beszélni,és kimondja,h,hülye vagy,nem szeretlek,utállak...és mindezt a boltban üvöltve,akkor nem érzitek,hogy valamit rosszul csináltok v.csináltatok?Egy gyereknek olyan dolgokat kell átadni,amit lehet hogy 16-17 évesen még neked sincs meg.Nekem se volt,DE FELNŐTTEM A GYEREKHEZ A GYEREKKEL!Sok sikert kívánok!
2010. ápr. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolónak üzenem, hogy láttam én már 30 éves anyát is akit hülyézett üvöltve a gyereke, uh nem valószínű, h a kor miatt van ez.

Temperamentuma miatt is lehet-egy korábbi válaszoló.

2010. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!Én 19 éves leszek a nyáron mire lesz egy két hetes babám körülbelül. Szüleimnek nehéz volt elmondanom,de azt mondták elég nagy vagyok rám bízzák a döntést,és amiben tudnak csak támogatnak.Az apukával 5 éve vagyok együtt,az ő szülei nagyon nehezen békéltek meg a helyzettel és volt is bőven veszekedés,párom se szerette volna sőt fontolgatta a szakítást is ez miatt,de most meg ők várják a legjobban a baba érkezését.Ráadásul ,rám még vár egy érettségi... Pár napja költöztem páromékhoz,és a szüleink közös erővel dobják össze a pénzt a babakelengyére,szerencse hogy nagy a család.

Sok Sikert a továbbiakban!De semmiképpen se idegeskedj,az nem tesz jót se neked,se a babádnak!

2010. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
19:22-esnek.nem ez volt a mondandom lényege,de mind1.szerintem egy kicsi gyereknek nem ebben mutatkotik meg a temperamentuma ,de ha mégis csak azért lehet mert ezt látta valahol.tehát rossz példával jár el az aki ezt hadja akárhány éves is.
2010. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem azt mondom hogy felelőtlen vagy! De lehet hogy később majd megbánod, persze ha nem kíváncsiságból kérdezted. Én 19 évesen szültem egyedül, tudom hogy az nem 16-17 de azért leírom. Minden szépnek és jónak indult, jól megvoltam a szüleimmel, barátommal. Anyagi háttér szuper volt, megvolt mindenem. Amikor a szüleimnek mondtam el azt mondták segíteni fognak mindenben. A barátom pont a terhesség 7. hónapjában hagyott el, anyuék is úgy döntöttek, inkább a hugomra költik a pénzt, mert a kamasz csajnak fontosabbak a ruhák, mint egy kisbaba. Egyedül maradtam, lányt szültem, szülés után persze boldog voltam, de mikor hazamentünk a kórházból hetekig sírtam. Nagyon megváltozott minden. A szüleimtől azóta csak egy valamit kaptam: Egy saját házat, ők rendezték be nekem meg Brigi (az első lányom) számára. Amikor még pici volt, és újszülötten felsírt éjszaka én is sírtam. csak a barátomra emlékeztetett mert ő rá hasonlít. Azóta lett egy férjem, és most a 4. gyerekem várom, a szüleimmel nem békültem ki. Rosszul indult, de végül minden jóra fordult! És most nagyon boldog vagyok!


KÍVÁNOK NEKED IS SOK BOLDOGSÁGOT! PERSZE HA TERHES VAGY ;)

2010. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!