Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 16-17 évesek válaszára...

A 16-17 évesek válaszára lennék kiváncs! Elmondanátok nekem egy pár dolgot?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi h hogyan mondtátok el a szüleiteknek h terhesek vagytok. 16-17évesen milyen támogatást kaptok és az összes támogatás összege kb. mennyi? Hogyan birjátok nevelni a gyereket? Szóval minden érdekel ami ezzel kapcsolatos :)


Nem érdekel olyan válasz h "felelőtlen tinik" meg ehhez hasonlók. Lehetőleg magyarok válaszoljanak :D


2010. ápr. 27. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Szia!!!

Én egyszerűen csak elmondtam anyumnak hogy mi a szitu!!!Támogatás....hát szinte semmi!!!A baba születése után jár az anyasági támogatás ami olyan 62ezer forint ezt csak egyszer kapod!!!A családit is megkapod ami 12500.- és a Gyest is alanyi jogon kapod ami olyan 28500.-!!Kb ennyit kapsz!!A GYEST és a családit minden hónapban kapod!!!De mivel nem vagy 18 ezért a törvényes képviselődnek kell kérelmeznie!!!

2010. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint az előző
2010. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem 16-17 éves vagyok hanem 21, de mivel nem írt senki gondoltam írok én, szeretnék segíteni. Először is ha otthon laksz még a szüleiddel akkor mindenképpen el kell nekik mondani, hogy terhes vagy, így is úgyis kiderülne. Jobb előbb mint utóbb. Mennyi idős terhes vagy? Milyen a kapcsolatod a szüleiddel? Ki a gyerek apja? Együtt vagytok vagy egy kalandból lett a baba? Remélem nem az utóbbi. Nem cseszegetni akarlak, remélem nem érzed így. De ha eldöntötted hogy megtartod a babát akkor fel kell kötnöd a gatyádat mert egy gyereknek rengeteg minden kell és ezt mind nagyon-nagyon nehéz előteremteni arra meg nem lehet alapozni, hogy majd a szülők meg a nagyszülők támogatnak. Én 19 voltam mikor teherbe estem a kisfiammal, már külön laktam a szüleimtől a párommal, dolgoztam, sajnos a terhesség alatt lejárt a munkaviszonyom így GYED-re nem lettem jogosult, GYES-t kapok ami a családi pótlékkal együtt 37900 Ft. Had ne mondjam, hogy ha egyedül élnék nem tudnék fenntartani belőle egy lakást mellette nevelni a fiamat, stb. Arra elég, hogy megvedd a kicsinek a dolgokat, főleg ha mindenből a legolcsóbbat veszed. Mi is tesco pelust, popsi törlőt használunk, nem veszünk bébi ételt, babavizet meg ilyen drága dolgokat, igyekszek mindenből "hazait" adni neki, inkább megtermelem vagy megveszem a piacon a zöldségeket, gyümölcsöket, húst és azt főzöm neki. Sajnos 5 hónapja tápszeres mert elfogyott a tejem, abból is a legolcsóbbat vesszük és már csak estére kapja. Már maga a terhesség is pénzbe kerül. Ha nem fogadsz orvost akkor nem egy nagy összeg, de kell költeni kismamavitaminra, többet eszel, ha szerencsés alkatod van akkor kismama ruhára nem kell pénzt áldozni, hordhatod a mostani nadrágjaidat, lehet kapni külön terheseknek egy vastag gumis pamut haspántot. Ilyenre gondolok: [link]

Az hogy mennyi támogatást fogsz majd kapni a családtól sok mindentől függ. Nem hiszem, hogy kitagadnának, de azt eltudom képzelni hogy nem támogatnak... Sajnos vannak ilyenek. Ha támogatnak is az sem renderes, hébe-hóba adnak ezt azt, ruhácskákat, egy kis pénzt, kaját stb. Nekem szerencsém van mert nálunk mindenki örült a picinek, szeretik őt, támogatnak minket mikor tudnak. Ünnepre mindig kapunk valamit. Karácsonyra kapunk összesen 20 ezer Ft-ot. Húsvétra 15-öt, Júliusban lesz a szülinapja a kicsimnek akkor is kapni fogunk biztos. Meg azért ha jönnek hozzánk sose jönnek üres kézzel, de ne gondolj nagy dolgokra egy banán, pár szem alma stb.


Mindenképpen ülj le a szüleiddel és beszélj velük erről, remélem jó a kapcsolat velük és segíteni fognak nektek.

Minden jót, drukkolok neked:)

Szia

2010. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 19 éves vagyok és 37+4 hetes Kismama. Leültünk szüleimmel és elmondtam. Nálunk örültek. Nagyon féltem amikor pozitívat teszteltem hogy majd mit fognak mondani és akitől a legjobban féltem (Édesapám őrült szigoru) ő fogadta a legjobban. Lehet rátett az is hogy már volt pár (3) nőgyógyászati műtétem és 2009 februárjában azt mondta a nőgyógyászom hogy soha nem lesz gyermekem. Akkor csoda történt? Az hát! Minden jót és ne izgulj. Ha jobban belegondolsz nm lesz nagy korkülömbség a gyereked és te közted. Nem olyan rossz dolog az! Minden jót!
2010. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
szia én is 17 vagyok! anyumnak mondtam h kéne venni egy tesztet, ami két csíkot mutatott:) örültem ugyan de megijedtem, elmentem dokihoz és akk már 8hetes voltam! estére vettem egy üveg bort és leültünk (anyum, apum a párom +én) megbeszélni hogy mi van! apum először annyit mondott h felelőtlenek vagyunk, de ő nem akar ránk kényszeríteni semmit! (mióta rugdal a picikém apum minden este leül az ágyamra és simogatja a pocómat meg gügyög neki:) vicces) anyum olyan boldog volt h bontott még egy üveg bort(amiből én nem kaptam:) igaz mi már lassan 3éve vagyunk együtt a barátommal, de a lényeg hogy feleslegesen izgultam! a támogátásról annyit(anyuék részéről) hogy az én szobám elég kicsi úh átadták az övükét:)kiságyon keresztül mindent segítettek beszerezni:) államilag pedig:anyaságit(1szer kb. 60e) gyest(havonta 24e körül) és a családit(havonta 12e pár száz ft. ) fogod a pici után kapni!!! sok sikert a babuhoz és boldog babavárást:)
2010. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
ups én az utcsó komizó vok azt kifelejtettem hogy ahoz hogy megtarthasd a babát anyukádnak gyámságot kell vállalni a babáért és be kell vonni a gyámügyet ha a szülésig nem töltöd be a 18-at! amúgy a baba apukája?
2010. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 6 éve szültem 17 évesen!Anyukámnak megmutattam az uh-os papírt!Én így mondtam el!Nem mondom,hogy örültek,de nem voltak ellenségesek!Mi még a baba születése előtt összeházasodtunk és ezzel nagykorúsítottak,így nem kellet gyám a kislányom mellé!:)Ha együtt vagytok,akkor ezt ajánlom!Gyes+családi fog neked járni!Mi szerencsések vagyunk,mert jó az anyagi hátterünk,tehát nekünk ez nem okozott gondott!:)Azóta már eltelt 6 év!Együtt vagyunk a férjemmel és most júniusra várjuk a kistesót aki szintén kislány lesz!Hidd el csak az eleje lesz nehéz!Engem sokan dicsérnek,hogy fiatal létemre milyen jó anyuka vagyok!Szóval nem csak 30 évesen lehet valaki jó anya!Én gratulálok neked/nektek!:)Kívánom,hogy minden nagyon jól alakuljon!Majd meglátod,hogy milyen jó anyának lenni!:)32 hetes kismama
2010. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudok érdemben válaszolni, mert igaz hogy kismama vagyok de terveztük és már 26 éves vagyok, csak azért írok mert annyira jó ilyenekt olvasni, hogy vannak ennyire jó családok is mint amiket itt írtatok fiatal anyukák, a szüleitek nagyon kedvesek, megértőek. :))
2010. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

En sem a kerdesre valaszolok, ezert elore is bocsi, de nekem is nagyon tetszik, hogy felelossegteljes emberek vannak itt, akik nem egybol abortuszra futnak megolni a sajat gyermekuket, hanem vallaljak a tetteik kovetkezmenyeit.

Minden elismeresem a tietek! Barcsak minenki ilyen lenne.

2010. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

pont azt akartam írni, mint az utolsó hozzászóló, csak gratulálni tudok nektek, h szinte gyerekként felnőtt módjára viselkedtek!

Csak így tovább! :D

2010. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!