Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van akinél magzati retardáció...

Van akinél magzati retardáció (méhen belüli növekedés elmaradás) állt fenn, és pici babája (2,5 kg alatti) született?

Figyelt kérdés
Kivizsgáltak? Kaptál valami féle kezelést?

2016. okt. 11. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
nekem csoffadtan született a gyerekem, de tudták, hogy a cukorbetegségem miatt, állítólag sok helyen nem is hagyják végighordani cukrosan :(
2016. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek mindkét babája IU retardációval született, egyik 2450 grammos volt, rá egy évre jött a tesó 2300 grammal. A nagyot én úgy tudom, nem vizsgálták ki, semmiféle kezelést nem kapott. Nagyjából utolérte a kortársait testileg és szellemileg is. A kicsi még csak 4 hós, jelenleg őt sem vizsgálják még, de nem tudom, ez fog e változni. Múltkor voltam náluk, még mindig nagyon picike.
2016. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2. válaszoló! Azt nem tudod véletlenül, hogy a barátnődnek volt orvosa, vagy sztk-ba járt?

2016. okt. 11. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyém is intrauterin retardált volt, 2300 grmammal született a 36. héten (UH-n nézték, ott vették észre, hogy kisebb a korábbinál, és meg is császároztak). Két éves korára utolérte a kortársait, semmi problémája nem volt később (már 20 éves lassan...)

NEm vizsgáltak ki, nem kaptam semmit, de nem is akartam szülni később, hogy jelentősége legyen az oknak.

2016. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A barátnőm részben magánorvoshoz járt, részben SZTK-ba. Első babánál volt fogadott dokija, a másodiknál is meg fogadta az orvost, de mire az beért, az ügyeletes orvos már levezette a szülést.
2016. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő fiam az volt. Egyik 1760, a másik 2230 grammal született. Nem vizsgáltak ki, annyi volt, hogy a másodiknál jobban odafigyeltek, mert az elsőnél nem igazán sikerült, az ultrahangos doki, egy hanyag gyökér volt. Első gyerekem simán született, a második sürgősségi császárral, de nem volt gond. A kicsinél ugyanaz az hanyag gy. doki váltig állította, hogy nincs elmaradva. Hát, de el volt. Kezelést nem kaptam, koraszülött utógondozásra kellett járnunk a kicsivel egy évig, a naggyal még oda sem. A nagy már iskolás, a kicsi pedig óvodás, mindkettő egészséges, illetve a nagy allergiás, de nem hiszem, hogy van összefüggés a kettő között.
2016. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!