Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyáron is terhes kismamik,...

Nyáron is terhes kismamik, mire kell majd vigyáznunk ha itt lesz a nyár?

Figyelt kérdés
Aki volt már nyáron kismama az is írna tapasztalatokat.Minden érdekel.Köszi
2010. ápr. 23. 11:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
én is egész nyáron pocakos leszek ösz elejére jön majd a pici annak ellenére hogy nagyon szeretek napon lenni most nem leszek az árnyékos helyeket fogom keresni és nagyon sok folyadékot fogok inni inkább vizet mint üdítőket esetleg teákat szeretnék majd strandra is menni a fertőzések elkerülése véget minden strandolás előtt és után canesten krémet fogok használni hát kb.ennyi a többi majd jön magától szerintem szép nyarat neked
2010. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Én 3x is voltam nyári kismama. Sikerült komolyabb gondok nélkül kibírni :)) igazán a nagy meleg szokott leginkább kellemetlen lenni, hisz terhesen eleve jobban izzad az ember, hát a nyár még rátesz. Igyál sokat, naponta akár többször is zuhanyozz le! Ne indulj el otthonról innivaló nélkül, amit előzőleg hűts be! Úgy tervezd a napi teendőidet, hogy a legnagyobb melegben lehetőleg fedett, hűvös helyen legyél. Strandra elmehetsz, csak nagyon figyelj a megfelelő higiéniára. Ugyanígy a szabadvizek (tó, tenger) sem tiltottak. A lakásban sötétíts be, hogy ne melegedjen fel túlzottan (én éjszakánként sokszor az ablak alatt "ágyaztam meg magamnak, mert mind 3x aug. végén, szept. elején szültem). Kitartás! Ha vn még kérdésed, nyugodtan írj!
2010. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első kislányom is augusztusban született és a következő szeptemberben fog. Tehát mindkettő nyári baba.

Én ájulós fajta vagyok úgyhogy én innivaló ( hideg) nélkül egy tapottat sem. Napon minél kevesebbet lenni.És strandon csak nézhetem hogy más lubickol a vízben. Én nem megyek bele a vízben a fertőzések miatt.Majd jövőre.

Az éjszakák nekem rosszak voltak mert nagy hasam is zavart, meleg is volt.

2010. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

2 éve is egész nyáron terhes voltam, és most is az leszek végig. Arra figyelj oda, hogy ne legyél sokat a napon. Sok kismama hajlamos arra, hogy barna foltok keletkezzenek a bőrén, főleg az arcon, nap hatására, és ezek csak jóval szülés után tűnnek el! Én megúsztam, de egy barátnőmnek nagyon szép bajsza volt hónapokig :(

Én még a Balcsiban is fürödtem, és most is tervezem :)

Ja igen, ne zabálj össze-vissza mindenféle helyen, tudod nyáron erősebb a szalmonella veszély! Sok vizet igyál!

Jó babavárást!

2010. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
2010. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én júliusban szültem, szerintem ezekre érdemes figyelni:

- mindig legyen nálad egy pici flakon víz és papírzsepi

- ha elindulsz valahova, akkor elötte gondold végig merre sétálsz, próbálj meg olyan helyen menni, ahova nem süt a nap nagyon

- egyél sok almát és petrezselymet, ezek hajtják a vizet vagy legalábbis kevésbé vizesedik az ember tőle

- legyen meg a napi 2 liter folyadék, ami mindenképpen víz legyen és ne cukros üdítő vagy gyümölcslé (nekem pl jól esett a citromos víz)

- használj magas faktorú naptejet az arcodra, mert terhesen foltosodást okozhat a nap (főleg az utolsó trimiben) vagy használj kalapot, sapit vagy simlis kendőt. Én túl későn kapcsoltam, pedig figyelmeztetett a kozmetikus és maradandó foltokkal van tele az arcom

- próbálj meg bő bő ruhákat venni. Én pocira feszülő ruhákat szeretem, de kénytelen voltam egy-két lazább cuccot beszereznem


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még gondolkozom :)

2010. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Ez engemet is érdekelne. szept végére vagyok kiírva. a zuhanyozás rendben is lenne, de mi van akkor ha dolgozik a kismama és persze nincsen légkondi, csak kb. 30 fok az irodában?
2010. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Utolsónak: ilyenkor érdemes kipróbálni, hogy vizes kendőt beteszel egy dobozba és azt be a hűtőbe és néha áttörölgeted magad vele, nyakad, arcod vállad.

(11:56)

2010. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
kösznöm :-)) no ezt majd alkalmazom, a hideg törölközést. de nem fogok jobban izzadni tőle? én csak attól félek hogy a munkát a meleg miatt nem fogom bírni.
2010. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
De fogsz szerintem, viszont az jó, mert hűti a tested (csak ügye kellemetlen) . Ha nagyon nem bírod a meleget, szédülés, ájulásveszély, akkor irasd ki magad táppénzre pár hétre.
2010. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!