Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28+5 hetesek vagyunk és eddig...

28+5 hetesek vagyunk és eddig összesen 3 és fél kilót híztam. Számíthatok rá, hogy ezek után fog csak igazán beindulni a hízás?

Figyelt kérdés
2008. szept. 30. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Ez mindenkinél más. Sokan inkább a terhesség vége felé híznak, de én pl. a 20. hét után összesen 1,5 kg-t híztam (égett a gyomrom, csak piciket bírtam enni egyszerre, és kicsit odafigyeltem a szénhidrát bevitelre).
2008. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Igen!Legfőképpen az utolsó 2 hónapban!Akkorra már minden kifejlődik a babán így nem marad más mint a növekedés,amivel egyidejüleg Te is növekedni fogsz...
2008. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Ti vagytok tipikusan azok a lányok, akik naponta többször ráááltok a mérlegre, "jaaaaj felszedtem 5 dkg-t, juuuj", akik szülés után már mennek kemény edzésre, akik nem szoptatnak, mert lógni fog a mellük...stb.. pontozzatok le, de NEKEM EZ A VÉLEMÉNYEM!
2008. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Én a 32. hétben vagyok és az én hízásom eddig nagyon aránytalan...

A 20. hétre már plusz tíz kilónál jártam (igaz, ebből öt a baba előtti hónapban jött fel, amikor leraktam a cigit épp a terhességre készülés miatt, de mivel ez is a baba miatt volt, így hozzászámolom). Akkor meg voltam rémülve és biztos voltam benne, hogy harminc alatt nem állok meg. Ehelyett a rákövetkező 11 hétben egy deka sem jött fel, de a múlt héten nagyon bevizesedtem, az egész testem bedagadt egyik napról a másikra és ezzel ugrott a súlyom három kilót. Valószínűleg ez csak víz, azóta már jobb a helyzet, még nem mértem magam, de van egy olyan érzésem, hogy ez a három kiló vissza is ment, ahogy a víz kiürült.

Nem tudom, hogy mennyit fogok még hízni a fennmaradó néhány hétben, de nem félek már attól, hogy sokat, mert alig bírok enni, annyira nyomja a babó a gyomromat, ha mégis eszek, akkor pedig úgy ég a gyomrom, hogy az esetek ötven százalékában vissza is köszön az étel.

Tény, hogy sok kevésbé érzékeny gyomrú kismama az utolsó két hónapban (különösen a nyolcadik hónapban) hízik a legtöbbet, ami magyarázható a baba súlygyarapodásával és azzal, hogy a nagyobb pocak miatt mozgásszegényebb az életmódjuk, mint korábban, sokan ekkor kezdenek csak el igazán vizesedni, ami szintén nagyot lendít a mérlegen, szülés előtt néhány nappal viszont súlycsökkenés is megfigyelhető.

2008. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nincs igaza a 3. válaszolónak! Én sajnos a 17. héttől a 22. hétig 4 kg-ot híztam és érzem, hogy időnként megfájdul a derekam, vagy jobban kifulladok lépcsőmászás után.Úgyhogy igenis oda kell figyelni, nem azért, hogy a pasik megforduljanak az ember után az utcán, hanem mert a babának attól nem lesz jobb, hogy mi a 9 hónap alatt felszedünk 20 kilót. A kérdésre válaszolva: én is úgy tudom, hogy a vége felé jön fel több súly, de a védőnő azt mondta, hogy az elején felszedett kilókat a legnehezebb leadni.
2008. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
3 hozzászólónak üzenem!Isten a tanúm csak akkor álltam mérlegre mikor a védőnőnél voltam.Ez az adat neki kelett!Én letojtam hány kg voltam.Persze én jo helyzetben vagyok mert vékonyka vagyok és csak hasra hiztam.A kérdezőnek feleltem a saját tapasztalatomból!Most megint terhes vagyok és megint rááltam mert kell az induló súly a védőnőnek!51 kg vagyok 8 hetesen.Ha 70-80 kg leszek sem fog érdekelni...Arra kérlek ne általánosits egy ártatlan válasz miatt!És nem pontozlak le!
2008. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgöm, írd már be a keresőbe, azt a szót, hogy "HÍZTAM", és ki fog adni több tucat ugyanilyen kérdést, rengeteg válasszal.......
2008. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem igaza van a 3. válaszolónak! Miért csak a poztitív választ akarja mindenki hallani? Ha neki nem tetsző választ kap valaki, egyből megsértődik. Az élet nem ilyen.... Ő legalább őszinte!!
2008. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Nem tudom honnan veszed, hogy aggódom a súlyom miatt, egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy marad-e ez a tendencia a hízásomban, vagy jobban be fog indulni. Azt azért megköszönném, ha a jövőben a kérdésre válaszolnál, a kritikádra nem vagyok kíváncsi.
2008. szept. 30. 14:10
 10/15 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, ha nem érdekel egy kérdés, akkor ne olvasd el, pláne ne is válaszolj rá!
2008. szept. 30. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!