Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg van olyan, hogy egy...

Tényleg van olyan, hogy egy férfi "csak" fiút vagy lányt tud nemzeni?

Figyelt kérdés
Egyik ismim a 3. gyermekét várja, 2 fiú után ma a 16 hetes uh-n a doktor megállapította, hogy 90%-ra fiú .Nagyon örültek ennek is, habár titkon kislányt szerettek volna. A doki szerint létezik ilyen, hogy egy férfinél vagy csak az x vagy csak az y kromoszómát hordozó hímivarsejtek erősek. Ti hallottatok ilyenről?
2010. ápr. 17. 18:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
19:02-es jól mondja! Elég hosszú lenne ezt kifejteni, de a lényeget leírta. Az én párom első házasságából született gyermeke kislány. A közös gyermekünk kisfiú. Tehát számomra elég hihető, hogy valójában nem a férfin múlik a döntés, hanem a petesejt szelektál bonyolult sejtszintű folyamatok alapján.
2010. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát van ilyen, persze nem azt jelenti hogy másik nemet a férfi nem képes nemzeni, de nehezebben, vagy pl 10-böl csak egy lenne a másik nem.
2010. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták "nagy öregek", hogy a gyakori szexuális együttlét (tehát mondjuk napi többszöri) általában lányt eredményez, a ritkább vagy alkalomszerű pedig kisfiút. Állítólag ez a háborús tapasztalatokból ered, amikor az apák megjöttek a frontról, összedobtak valamit az asszonnyal :), és ezen babák többsége fiú lett. Nekem van már egy 5 éves kislányom, most fiúval vagyok a 37.hétben, lehet hogy van benne valami...:)

Lehet, hogy csak technikai kérdés..

2010. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!