Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt miből hogy lehet készíteni?

Ezt miből hogy lehet készíteni?

Figyelt kérdés

[link]


Gondoltam megcsinálom magam a babaszobába a dekorációt :)

azt tudom hogy dekor gumi lapok csak azt nem hogy mivel kell összeragasztani meg azt nem tudom még hogy amik a minta belsejében vannak fekete vonalak azt mivel csinálják!

ha esetleg valaki is csinált vagy csinál ilyen megosztaná velem hogy hogy kell?

előre is köszi


2010. ápr. 16. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Dekorgumit hobbiboltban találsz,kreatív-kézműves boltokban is, vagy a neten, azt hiszem www.kreatihobby.hu a címe.

Én úgy csinálnám, hogy nagy méretű színes fénymásolatot készíttetnék a kivágandó rajzról (bár ma már az sem olcsó) azt felragasztanám a dekorgumira, és kész.

De nem tudom, hogy így nem jön-e ki drágábbra mint az az ezres amit ezért elkérnek. Igaz, ha több figurát szeretnél, akkor húzós:)

A legegyszerűbb az lenne, ha vennél átlátszó kemény fólialapot (papírbolt) és valahonnan kölcsönkérnél egy írásvetítőt (helyi általános iskola pl.). A kívánt rajzot alkoholos filccel átrajzolod az átlátszó fóliára, azt rá az írásvetítőre, ezt kinagyítja és a falra vetíti. Ott a falra felrajzolod, és már csak ki kell festeni.

Ez gyakorlatilag a festék meg a fólia árában van, és ugyanolyan szép.

Én filc anyagot is fogok venni (kreatív boltból azt is) abból helyes, nagy mosolygós virágokat lehet vágni-varrni szirmonként, ki is lehet tömni a szirmokat vattával. Én vettem színes kerek hűtőmágnest, az lesz a virág közepe, arra ragasztom filcből a szirmokat, és a mágnessel megy mind a fűtéscsőre dísznek.

Érdemes turkálókba is járni, néha tök jó anyagok vannak, Disney-mintás ágyneműk, meg ilyesmik, azt is szétvághatod dekorációnak. Néhol könyvtárakban lehet lapozgatni régebbi Lakáskultúra magazinokat, ott is vannak jó ötletek, pl. üres, üveg nélküli képkeret szélére lehet plüssállatokat ültetni, mint valami bábszínházban. De a neten is lehetnek jó találatok, ha beütöd a gugliba, hogy bordűr, stencil (ez utóbbival külföldi oldalakat is foghatsz.)

Remélem tudtam segíteni.

:)

2010. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket:)

a rajzolás nem gond mert van kézügyességem várandósság előtt festettem:)gondolom menni fog a mesefigura is:)

csak hogy mivel ragasztják össze de hát gondolom ahol veszem ott azt is megtudják mondani:)

szép napot neked és jó munkálkodást

2010. ápr. 16. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Küldtem privát e-mailt, majd írj, ha érdekel.
2010. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok: a mailt nem én küldtem, csak hogy tudd:)

Ha van kézügyességed, az nagyon jó, én Agócs Irisz képeit szoktam nézegetni, nagyon tehetséges az a csaj, valami hasonlót mi kismamák is tudnánk festeni ha nekiduráljuk magunkat, talán :)

2010. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!