Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 csomagot kell készíteni...

2 csomagot kell készíteni szüléshez? Akkor is, ha császár?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol, hogy egy a kórteremben marad, egyet pedig viszek magammal a szülőszobába, vagy a műtőbe, ha császár lesz. Minek kell lennie a szülőszobaiban? Első terhességem és fogalmam sincs ezekről a dolgokról.
2010. aug. 15. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ez változó

a kórtermi csomagban a négy -öt napos babás léttel kapcsolatos ruhák és neked tea meg hálóing van.


a szülőszobás csomag nem kell ha császároznak de kellhet ha elötte vajúdsz. lehet benne saját hálóing ha a kórház engedi aztán pézsé wc papir telefon meg fényképezőgép. nem lehet benne csoki szőlöcukor meg viz mert ha tudják hogy császárgyanús v. eleve császár lesz nem ehetsz és nem ihatsz semmit.

törülközőt és ilyesmit nem lehet sajátot vinni a legtöbb helyen és ha császárral szülsz a babádat eleve intézeti ruhába bújtatják.



ha mentek szülni akkor a külön csomag esetén ami a szobára való azt a szülésznők elzárják és ha felkerültél szobára a babával az op. után akkor behozzák a szobádba.


Remélem tudtam segiteni.

2010. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Császárhoz nem kell un. szülőszobai csomag, de egy pár dolgot külön tennék a helyedben, ami még az örzőben kellhet, különösen az első felkelésnél: papucs, hálóing, tusfürdő, törülköző, betét, víz, keksz, fényképező, mobil. Ezek beleférnek 1 szatyorba,a mit beteszel a táskádba.
2010. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én most voltam szülésfelkészítésen, ahol a szülésznő elmondott mindent,azt is, hogy mire lesz szükségünk a kórházban.Eléggé alapos volt, de arról nem volt szó, hogy külön csomag kellene.Én bepakoltam egy nagy utazótáskába, és egy külön táskába raktam az evőeszközöket, a pohárt, az apás szett ruhát, a tejserkentő teát stb.(Ide fog kerülni majd a keksz, ásványvíz, szőlőcukor stb) Ha kell valami, majd a férjem megoldja.Nem csinálok ebből problémát, és nálunk ez nem is szokás.Szerencsére a babának se kell a popsitörlőn kívül semmi más a benti napokra.
2010. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

19.47-nek általában véve jól oldottad meg de azért -is- javasolják a külön pakolást mert frissen szülten netán császáros vágással szinte lehetetlen lesz vagy hajolgatni a táskához vagy a kivánt dolgokat megkeresni guggolva hosszú perceken át.


a legtöbb helyen nincs elég szekrény és az ágy alatt vannak a táskák vagy ha szerencsés vagy egy széken -de ezt nem nagyon engedik- szóval ágyról székről ülve hajolgatni kell lefelé.

2010. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Esetleg mellszívót érdemes vinni vagy azt adnak a kórházban?
2010. aug. 15. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

adnak intézeti mellszivót amit biztonságosan fertőtlenitenek.

nem érdemes vinni és ált. csak a 2-3. nap lövell be a tej akkor meg érdemes inkább ha a baba cicin van mert úgy áll be a kereslet kinálat arány- magyarán hogy annyi tejed lesz amennyit iszik a baba ha többet cicizik több tejed lesz de ha ebben az időben fejed lehet hogy sokkal több lesz mint amennyit enne akkor meg elindul egy körforgás hogy cici után mindig fejsz és éjjel is .....


nem ajánlom bár biztos lesz aki szerint jó megoldás.


szerintem inkább ne vegyél mellszivót.

2010. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Carmen 22!

Valahogy én is így gondaltam, de mindenki mást mond, ezért vagyok bizonytalan! Köszi

2010. aug. 16. 11:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!