Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondási tilalom mikortól véd?

Felmondási tilalom mikortól véd?

Figyelt kérdés
Ha megmondom terhes vagyok elküldhet akkor vagy már véd a felmond.tilalom a munkáltatóval szemben,vagy csak onnantól véd ha táppénzen vagyok?És ha megmondom és elküld és rögtön kiíratom magamat,akkor nem szűnik meg ugye a biztosításom?És meddig vagyok állományban-->tehát szülés után ugye nem mondhat fel a munkáltató,nem nagyon látom át ezeket a dolgokat,viszont fontos lenne...nekem.Segítsetek,köszönöm.
2007. nov. 13. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem vagy próbaidőn és megvan a kiskönyved, védve vagy, nem mondat fel. Ha felmond, megszűnik a biztosításod és nem jár majd a táppénz szülésig. Erről a tb tud neked felvilágosítást adni.Ha ilyen gondod van, inkább menj táppénzre, és szard le a munkáltatód...
2007. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A felmondási tilalom onnantől véd, amikor tájékoztattad a munkáltatódat, és csak akkor, ha határozatlan idejű a munkaviszonyod-és igen, ha már nem vagy próbaidőn. A felmondási tilalom csak a rendes felmondásra vonatkozik, azaz rendkívülivel fel lehet mondani akkor is, de ahhoz szigorúan meghatározott okok kellenek, azt meg kell indokolni, gyakorlatilag terhes nőt nemigen lehet rendkívülivel sem elküldeni. Emiatt nem kell táppénzre menni, ha egyébként még dolgoznál. Fontos, hogy ez csak a határozatlan idejű munkaviszonyra igaz! Szülés után sem mondhat fel, szülési szabadság alatt is állományban maradsz. Egyébként a munka törvénykönyve részletesen szabályozza ezt a kérdést is. Ha viszont nem mondod el, de ő kitalálja, és megelőz, akkor nincs mire hivatkoznos, és egyébként is jobb, ha mielőbb elmondod, mert a munkakörülményekre vonatkozóan is vannak speciális jogaid.
2007. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mondhatnak fel Neked. Akkor teheti meg a miunkáltató, ha a 3 év lejárta után a GYES-ről visszamentél, akkor is 30 nap múlva amikor a bentlévő szabadságod kifizették vagy kiadták. Semmilyen fenyegetéstől ne ijedj meg, a jog a terhes anyákat védi.

Vetesd fel magad táppénzre, mert az idegeskedés em tesz jót Nektek a babával.

2007. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Baba miatt nem mondhat fel.Ha megmondod neki,onnantól kezdve nem teheti.Persze,jó ha ennek van valami írott formája is,mert egy munkajogi pernél nehéz a szóbeliséggel nyerni.

Ezt a minden hülyeségért táppénzt kérni,csak azért mert babát vársz,nos ezt nem tartom jó ötletnek,mert ezt nem nézi majd jó szemmel a főnök.Én tuti kiakadnék rajta a helyében,és felvennék valakit annak a nőnek a helyére,aki ezt csinláta terhessége alatt,és mikor visszajött szülésről kirúgnám.

Tehát,jó-jó,babát várunk,de azért ettől még nem mi leszünk a világ közepe!!És nem tehetünk meg olyan gátlástalan dolgokat,amiket eddig sem,mert lehet egyelőre védve vagyunk,de nem lesz ez mindig így!Szerintem.Amúgy magyarorszag.hu

2007. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fogantatástól vagy védve, nemcsak onnan, amikor bejelented.
2009. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!