Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy a kismamának...

Normális, hogy a kismamának kell alkazmakodnia a védőnő beosztásához?

Figyelt kérdés

valaki segítsen, sosem voltam még terhes semmilyen formában :), most várom az első babóómat, tervezett baba, megtartjuk stb. 8 hetes vagyok mennék védőnőhöz, de a telefonban , mikor bejelentkeztem, igazi "szipirtyó" volt a védőnő. kérdésem : ez mindenkinél így van, hogy a kismamának kell alkazmakodnia a védőnő beosztásához??? én dolgozom minden hétköznap fél ötig persze reggel nyolctól, de lassan annyi túlórát kell vállalnom, hogy ledolgozzam az ilyen "vizsgálatos" órákat, hogy belerokkanok :(. bent a melóhelyen még nem szóltam, ezért elég kellemetlen , hogy állandóan "vérvételre meg allergia vizsgálatra megyek" (valamit mondanom kell) , és nem nézik jó szemmel azt, hogy el-elkéreckedem :(.

válaszod előre is köszönöm!

üdv

babóóóó :)


2007. nov. 13. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk így van! a védőnőm csak pénteken 9-11 ig van és nekem kell megoldanom hogy tudjak menni. bár én könnyebb helyzetben vagyok..nem dolgozom! Szerintem nem ártana szólnod hogy kismama vagy mert nem igazán jó ha sokat dolgozol! Minden jót grat a babához!:) egy 21 hetes kismama:)
2007. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nálam is olyan kellemes időben, mint fél 12-től fél 3-ig rendel a védőnő heti egy nap. Kérdem én, egy dologzó nő hogy tud elmenni?

Nekem szerencsém van, mert ha dolgozok szombaton, azt megkapom szabadnapba, azt szoktam a védőnő napjára tenni.

Az lenne a legegyszerűbb, ha megmondanád, hogy terhes vagy és vizsgálatokra kell menned. Sajna egyik vizsgálat sem pár perc, én még 3 és fél óra alatt sehonnan nem jöttem ki orvostól.

Ha terhes vagy, nem rughatnak ki, hacsak nem próbaidős vagy.

Sok sikert, és mérlegeld, hogy a baba, vagy a meló:-)

2007. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg így van, bár szerintem kell jóindulat is a dologhoz. Nekünk költözés miatt két védőnőnk is volt már, egyik undokabb, mint a másik, de engem nem érdekelt, főleg a második gyerenél már rutinos voltam. El kéne gondolkodni, milyen gyakran mész hozzá, mert tulajdonképpen sokszor csak azért "kell" menni, hogy adminisztrálják magukat. Bocsi az ellenlobbiért, de tényleg nem éri meg az a sok túlóra kismamaként!
2007. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kínosan ügyelek, hogy csak 4x menjek. Többször nem kötelező, így tojok rá. Ő nekem semmit nem nyújt, csak idegesít. Azt hiszi a nagy fogyásban vagyunk, állandóan mérlegel:)
2007. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen sajnos nekünk kell alkalmazkodni. Az én védőnőm szerdán vagy pénteken van, hetente egyszer kb. 2 órát HIVATALOSAN. Egyébként meg mindig benn van. Az én védőnőm nagyon rendes és segítőkész. Mikor még dolgoztam munka előtt jött el hozzám, vagy munka után én tudtam menni. Semmit nem fogadott el és nagyon sokat segített. Sajnos a védőnőt nem választhatod mint az orvost, az körzet szerint van beosztva. Nekem szerencsém volt.

A másik, hogy a munkahelyeden biztosítani kell lehetőséget, hogy vizsgálatokra menj terhességed miatt és nem szabadna ledolgoztatni. Kötelesek rá!

2007. nov. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már bejelentetted a melóhelyen, hogy terhes vagy, a munkaltatónak kötelessége biztosítani, hogy eljárhas a terhesgondozásra, a terhességgel kapcsolatos vizsgalódásokra. Mindegy, hogy mi az ő érdeke, ez törvénybe van foglalva, a terhes nő joga, a munkáltató kötelezettsége biztosítani a szabad gondzásra járást.
2007. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
56%

Sziasztok!

Szerintetek a nap minden órájában rendelkezésetekre kellene állnia a védőnőnek?

A nőgyógyásztól is elvárnátok ugyanezt? Vagy az rendben van, hogy az ő beosztásához alkalmazkodni kell???

Üdv

2007. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elöttem szólóval.Az orvosok is csak rendelési időben fogadnak.Sőt a bolt is cak nyitvatartási időben van nyitva.De érdekes...

Szerintetek ha ti lennétek a védőnők örülnétek neki ha nap minden percében lehetne ugrasztani titeket...Mondjuk ha valaki este 9-ig dolgozik (pl.:bevásárló központban)az este 10-kor becsöngetne, hogy bocsika én most érek rá.Szép is lenne...

2007. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez van!Az enyém még előszeretettel várat is egy másfél órát!Hiába jelentkezek be!Ráadásul a 8.hónap közepén nem túl kényelmes órákat ücsörögni egy fémpadon!

Pláne ha ismerőse jön, nem számít mióta várok!

2007. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!