Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott szülésznőnek mindig...

Fogadott szülésznőnek mindig kell fizetni?

Figyelt kérdés

A kisfiamnál nem fogadtunk szülésznőt, de most elgondolkodtunk rajta.Az egyik ismerősöm ugyan annál a dokinál szült egy éve, mint akinél én fogok, és mondta, hogy ugyan fogadtak szülésznőt, de a szülésznő azt mondta pártól függ hogy kap-e pénzt.

Szóval azt szeretném meg tudakolni, hogy volt-e valaki úgy hogy nem kérdezett rá mennyit kér a fogadott szülésznő,hanem annyit adtak amennyi volt, vagy esetleg ajándék kosarat (csomagot) vittek neki?


2010. ápr. 8. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogadott szülésznőnek éppúgy kell fizetni, mint fogadott orvosnak. Én így tudom.
2010. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Hamár megfogadod,akkor kell neki fizetni!Nekem is fogadott lesz és fogok neki fizetni!Ha nem akarsz fizetni akkor ne fogadj fel szülésznőt!:-)28 hetes kismama
2010. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
fogadottnak persze h kell fizetni.
2010. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én fogadtam, de még nem kérdeztem meg, hogy menyit "kell" adak! Még nem tudom, hogy meg fogom e kérdezni, mert félek kellemetlen lenne a szitu, meg szerintem ugyis azt mondja, hogy amennyit gondolok! De mindenképpen akarok fizetni és tuti elégedett lesz az öszeggel csak azért ciki megkérdezni, mert kicst protekcios vagyok és nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni.... bár szerintem ő hozzászokott ilyen kérdésekhez
2010. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes dolog, hogy megkérdezed mennyiért vállalja, ne aggódj! Ha azt válaszolja hogy mindegy mert pártól függ akkor adsz neki egy bizonyos összeget, mondjuk én adnék 20.000 forintot és egy ajándékcsomagot.

Nekem mindenesetre nem lesz szülésznőm fogadott, mert a dokimban 100%-osan megbízom, de a szülésznőnek aki bent lesz mindenképpen viszünk majd szülés után egy szép ajándékcsomagot köszönetképpen, ha úgy látjuk hogy nagyon kedves és ügyes volt.

2010. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kell fizetni. Lehet, hogy éppen szabadnapja van, amikor beindul a szülésed, és be kell mennie. Vagy éppen éjszakás műszakból ment haza, amikor felhívod, hogy elfolyt a magzatvíz, és szintén vissza kell mennie. Esetleg úgy folyik el a magzatvíz, hogy nem vagy kinyílva semennyire és nincsenek fájások sem, és talán csak fél nap múlva fogsz megszülni... Gondolod, hogy hobbiból lesz ott melletted? Azért fogadod meg, hogy megfizesd a munkáját.

Nálunk éppen most volt egy olyan eset, hogy bejött a kismama, elfolyt otthon a magzatvíz, első gyerek, zárt méhszáj, semmi fájás. Volt fogadott szülésznője is, aki kb 2 órája ment haza egy olyan éjszakás műszakból, ahol 6 gyerek született. Vissza kellett jönnie otthonról. Nálunk olyan szabály van, hogy ha minden eredmény jó, akkor ilyen esetben várnak 12 órát, hogy beinduljon a szülés, addig nem kötnek be infúziót. Letelt a 12 óra, ez alatt a terhes kitágult 1 ujjnyira. Bekötötték az infúziót, szépen haladt a dolog, 8 óra múlva szült meg. És a választott szülésznője nem tudott hazamenni, mert már elkezdődött a következő éjszakás műszakja.... ez több, mint 48 óra pihenés nélkül. Aki ezt nem akarja megfizetni, az ne válasszon szülésznőt.

2010. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!